Skocz do zawartości
piotrek19854

podróż do szwecji

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie takich wypraw...

To ja akurat leciałem do Norwegii a potem potem Szwecję zahaczyłem...

Oczywiście był prom z Danii do Norwegii.

Był to styczeń, no i warunki atmosferyczne troche inne niż mamy teraz...

Płynąłem z Danii do Norwegii około 5godzin.

a powrót ta sama droga zajęła mi około 13 godzin... był mały sztorm i prom stał w miejscu przez 4 godziny, bo nie mógł wejść do portu..

Trochę bujało... ale jak jest duży prom, to jest to praktycznie nie odczuwalne..

Odnośnie osobówek, nie są mocowane, ciężarówki owszem. Wjeźdzasz na prom, zaciągasz ręczny, bieg i zostawiasz samochód... póxniej już nie będziesz mógł zejść do niego w czasie podróży.

Polecam być w porcie 2 godziny przed czasem.

Jeśli masz samochód na gaz. To w Norwegii spokojnie go znajdziesz na stacjach Statoil, Szwecja tak samo...

Zapewne się ździwisz, ale będziesz go sam tankował...

No i uważaj na ograniczenia prędkości... bądź czujny, bo mandaty drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa to pojedziesz przez mosty Øresund i Storebælts przez Flensburg w niemcowni i do Koln??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izia musze obadac jak z powrotem bo jak dostal urlopa wiecej to bym do lidzbarka przyjechal bo tez jest tam troche roboty w domu ,dzieki za te dwie nazwy wszystko se pisze :) tam mnie jeszcze nie bylo.

 

tak Izia fo Köln-u a doklanie w Bergisch Gladbach

type-r opowiadal mi jedne ze w norwegi sa drogie mandaty jeden lecial o 40 km/h za duzo i mu ponoc prawko zabrali ....polskie

Edytowane przez piotrek19854

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostow to bierz pod uwage to, ze sa one platne!! i to wcale nie male sumy, jesli chodzi o PLN-y, ale najlepsza w sumie dla mnie droga to, to co napisalam:

 

trasa: Malmø - most Øresund - Kopenhaga - most Storebælts - Odenesse - Kolding - Flensburg (DE) i do Koln

 

to jest najprostsza droga i ma jakies, gdzies kolo 350 km z Malmø do Flensburga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie sie ile kg.ryby mozna wywiesc :) bo chce troszkie polapac zalatwilem sobie wedke i kolowrotek na aku zeby nie krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji mogą być problemy z zatankowaniem LPG bo stacji z lpg jest bardzo mało,proponuję sprawdzić przed wyjazdem.Cena paliwa w Norwegii w Tonsberg (Statoil) PB95 12,700 kr nor, ON 10,950 kr nor, LPG 5,090 kr nor.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacji gazowej nie posiadam jezdze na pb a apropo posiada ktos wlepe na klape klubowa bo nie moge kupic nigdzie ,chce byc rozpoznawalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mandatów to się zgadza, są drogie i potrafią zabrac prawko...czyli coś za coś...bezpieczeństwo przede wszystkim. Musisz w skandynawi powstrzymac polską drogową fantazję... no i uważaj z wyprzedzaniem... nie rób tego na ciaglych liniach... potrafią dzwonic na Policję.. taki mały donos....a potem w jakies miejscowosci Ciebie zgarniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz samochód na gaz. To w Norwegii spokojnie go znajdziesz na stacjach Statoil, Szwecja tak samo...

Zapewne się ździwisz, ale będziesz go sam tankował...

W prawie całej Europie tak się robi - tylko u nas trzeba mieć uprawnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

lukas63 ma racje... u nas trzeba mieć specjalnie uprawnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pare dni i smigam po powrocie wstawie fotencje:)

p.s dajcie znac kto sprzedaje wlepki na klape klubowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o robieniu fotek Paskom ze Skandynawiii....

;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlepy sprzedaje pablo, w wątku o gadżetach masz przyklejjony wątek o wlepach forumowych na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności