Skocz do zawartości
lukaszcl

Ubezpieczenie tymczasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprowadziłem auto z Niemiec na lawecie i chciałbym nim się poruszac tzn ubezpieczyc go na 2 lub 4 tygodnie ? co muszę zrobic ? czy przegląd techniczny polski musi byc zrobiony bo tuv mam do 2011 ? i co z tablicami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze tuv masz niemiecki kolego to i tak mosisz robic tu nowy w pl a ubezpieczyc mozesz ale i tak nim nie mozesz sie poruszac zanim nie zarejestrujesz bo jak cie zlapia na niemieckich blachach bez tych okraglych wlepek do zamowia lawete i na parking policyjny a tablice sobie mozesz powiesic na scianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mozesz sie poruszac zanim nie zarejestrujesz bo jak cie zlapia na niemieckich blachach

 

tak jest, ale ja jakoś się do tego nie stosuje i "udało" mi się dwa razy już jechać na niemieckich tablicach raz jak kupiłem vw lupo a drugi raz jak kupiłem vw passat-a i tylko wykupiłem ubezpieczenie tymczasowe za 99zł. W sumie nie wiem jak to wygląda dokładnie ze strony prawnej ale można by było się kłócić bo ubezpieczenie miałem na ten numer tablic jakie były na samochodzie a przegląd itp. były w sumie niemieckie ale ważne a jesteśmy przecież w unii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kumpel sciagnal sobie a4 i swirowal po miescie tylko pasek zolty obcial i mial tez na te blaszki OC polskie za 99zl i mu sciagli auto na parking bo nie bylo zarejestrowane porobil oplaty i sciaglem go lawta z parkingu tylko pozniej nie byl taki madry uwazajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to ubezpiecznie za 99 zł można sobie wsadzić w d... .To jest nabijanie ludzi w butelke .Chandlarze gadają zrobisz polski przegląd kupisz ubezpiecznie i ok nic bardziej mylnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie na 30 dni wycienił mi koleś za 80zł ..przeglądu niby polskiego nie musze robic ,tylko teraz co z tymi tablicami ,niektórzy mowią że wystarcz na szablonie ,twarde kartce napisac numer rejstracyjny z briefu przykleic i smiagc ,tylko ile w tym prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej napisal ze takie oc to do d..y ,my nie jestesmy w afryce zeby robic sobie tablic z kartonu ,jak chcesz sie przekonac czy tak idzie to zrob tak i przejedz kolo patrolu drogowki :) ,tyle w tym prawdy kolego ze nie mozesz sie nim poruszac dopuki nie zarejestrujesz ....a ten gosciu co ci tak powiedzial to ma tyle pojecia co i ty, a co do przegladu to moisz robic kolega kupil auto z holandii i mieszka w de i tez robil nowy tuv

Edytowane przez piotrek19854

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbne polskie tablice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem dostaniesz ale jak bys mial juz polskie a np.by ci ukradli a bys chcial te same co miales to bys dostal probne ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak można ubezpieczenie zaplaciłem 80zł na 30 dni na numer VIN czyli nadwozia ,numery mam na kartkach z tektury przepisane z brifefu czyli tam BOT TE3 ,I mogę śmiało się poruszac, dowiadywalem sie nawet w wydziale ruchu drogowego w Gdańsku ,auto można nawet tak ubezpieczyc jeżeli skończy się ubezpieczenie czasowe na 5 dni na żółte blaszki ,nawet jeśli widnieje data która się już zakończyła ,przy kontroli ważne jest ubezpieczenie i przegląd ,ja mam wpisany z tuv że jest ważny i jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ubezpieczałem samochód. Sprowadziłem też na lawecie, nie miałem ubezpieczenia. Zarejestrowałem go na próbne numery, koszt 59zł. Tablice mam na miesiąc w celu zrobienia przeglądu do ostatecznej rejestracji. OC wykupiłem już na cały rok, jak będę miał czarne tablice to aneks do umowy ubezpieczeniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chcieli wydac tych tablic,trzeba niby miec wszystko opłacone czyli vat 24,recykling,akcyza,itp ,chodzi ci te blaszki polskie próbne tak ,czerwone napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tablice z czerwonymi numerami.

No taka jest kolejność, musisz mieć opłaconą akcyzę i vat-24, bo tego chcą w wydziale komunikacji,i przetłumaczone papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten przepis obowiązuje wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można jeździć , zależy jak masz gadane :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, raczej odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności