Skocz do zawartości
Marecki78

antena FM, wzmacniacz Abasco, triflex...

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam tu i tam...

 

i wyczytowywuję, że na wzmacniacz wbudowany w podstawę anteny moje fabryczne radio Gamma podaje napięcie poprzez przewód antenowy...

 

no możliwe...

 

ale...

 

po co w takim razie z mojej fabrycznej anteny FM idą dwa przewody? Jeden odchodzi w lewy tylny słupek a drugi w prawy...

 

i następna kwestia...

 

myślę o triflexie...

 

ale...

 

co w związku z tym napięciem podawanym przez radio na wzmacniacz antenowy poprzez wspomniany przewód antenowy?

 

a teraz:

 

mnie się wydaje (narazie wydaje bo jeszcze nie mierzyłem) że z anteny idą dwa przewody: antenowy i drugi podający napięcie na wzmacniacz w podstawie anteny...

 

i pytanko: czy jeśli dobrze mnie się wydaje z tymi przewodami to czy do triflexa będzie można dołożyć wzmacniacz antenowy FM np. Abasco bez obaw?

 

PS

 

nie wiem czy watek nadaje się na VW, CB czy CA zlosnik.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co w takim razie z mojej fabrycznej anteny FM idą dwa przewody? Jeden odchodzi w lewy tylny słupek a drugi w prawy...

 

jesli oba sa przewodami koncentrycznymi to drugi moze byc od anteny GSM do uchwytu do telefonu

 

co w związku z tym napięciem podawanym przez radio na wzmacniacz antenowy poprzez wspomniany przewód antenowy?

 

anteny potrojne GSM,GPS,FM przewaznie tez maja wzmacniacz FM w sobie jesli orginal VW to zasilany przez przewod antenowy (wymagany separator przy radiach nie VW) lub osobnym przewodem (+12V). Jesli twoje radio podaje 12V a antena ma zasilanie swojego wzmacniacza dodatkowym przewodem to po podlaczeniu nic sie nie stanie bo wzmacniacz ma na wyjsciu kondensator (przerwa dla DC)

 

pytanko: czy jeśli dobrze mnie się wydaje z tymi przewodami to czy do triflexa będzie można dołożyć wzmacniacz antenowy FM np. Abasco bez obaw?

 

najpierw sprawdz jaka antene kupisz bo pewnie sie okaze ze wzmacniacz ma juz w sobie

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pytanko: czy jeśli dobrze mnie się wydaje z tymi przewodami to czy do triflexa będzie można dołożyć wzmacniacz antenowy FM np. Abasco bez obaw?

 

Możesz spokojnie tak zrobić. Ja mam triflexa i własnie Abasco (taki kwadratowy ;-).

Bez niego radio na samym triflexie odbiera tragicznie. Z Abasco śmiga aż miło.

 

 

Aaa ... teraz doczytałem ... sorry ja mam SONY a nie gamme !

Edytowane przez tom11
sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio na samym triflexie odbiera tragicznie.

... sorry ja mam SONY a nie gamme

 

jezeli masz orginalna antene FM,GSM,GPS to po zmianie radia na Sony powinienes zalozyc separator a nie wzmacniacz. W takim wypadku Twoj 'nowy' wzmacniacz antenowy wzmacnia ztlumiony przez niepracujacy wzmacniacz w stopce sygnal z anteny oraz szumy z kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spokojnie tak zrobić. Ja mam triflexa i własnie Abasco (taki kwadratowy .

Bez niego radio na samym triflexie odbiera tragicznie. Z Abasco śmiga aż miło.

 

puszczałeś dodatkowe zasilanie do abasco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puszczałeś dodatkowe zasilanie do abasco?

 

Tak, bez zasilania ten wzmaczniacz nie działa.

 

 

jezeli masz orginalna antene FM,GSM,GPS to po zmianie radia na Sony powinienes zalozyc separator a nie wzmacniacz. W takim wypadku Twoj 'nowy' wzmacniacz antenowy wzmacnia ztlumiony przez niepracujacy wzmacniacz w stopce sygnal z anteny oraz szumy z kabla

 

Nie, nie mam oryginalnej anteny a antene triflex (o taką pytał kolega Marek). Triflex to FM/CB/GSM i nie ma ona w sobie wzmacniacza.

Edytowane przez tom11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, bez zasilania ten wzmaczniacz nie działa.

 

no to jest jasne - ale co w przypadku gdy fabryczne radio poda na niego zasilanie poprzez przewód antenowy? hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jest jasne - ale co w przypadku gdy fabryczne radio poda na niego zasilanie poprzez przewód antenowy? hmm...

 

Ja mam "soniaka" ale wydaje mi sie że musi być zasilanie zewnętrzne, w środku jest płytka, pare rezystorków, kondensatorków (z tego co pamiętam) i raczej antena tego nie zasili, ale może sie myle.

Edytowane przez tom11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek123

odgrzewam kotleta. Mam Sirio Twin car - cos jak Triflex. Antena FM nie ma wzmacniacza, ale radio podaje na kablu antenowym 12V (oryginalna antena ma w podstawie wzmacniacz).

Bylem w sklepie radiowym, to powiedzieli ze jest problem. Proponowali jakies rozwiazanie samo zlutowane przez nich ale nie byli pewni czy zadziala.

Jak to jest? Pomijam wtyczke do tej anteny ktorej nikt nie ma do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale radio podaje na kablu antenowym 12V (oryginalna antena ma w podstawie wzmacniacz).

Orginalnie to chyba idzie oddzielny kabelek z zasilaniem,chyba że wg opisu to jest nie passat.

 

Pomijam wtyczke do tej anteny ktorej nikt nie ma do kupienia

 

O jaką wtyczkę Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności