Skocz do zawartości
Gość Słonik

reflektor brudny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Ehhh zamówiłem na allegro uzywke Hella i wiedzialem ze tak bedzie. Kwota przyzwoita 100 zł regulacja podobno sprawna...ale nie w tym rzecz.

Reflektor jest zasilikonowany mało dokładnie i brudny lekko od środka :(

W jaki sposob zdjac te metalowe przytrzymujace blaszki aby nie uszkodzic szkła??

Jestem debilem manualnym wiec wole zapytac zanim zaczne sie zabierac....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - robiłem to PRZEKICHANE

 

Zanim rozkleisz lampe to " połamiesz sobie palce " ale da sie .

 

Możesz wymyć szkło ale ne dotykaj lustra !!!! pod wpłwem tarcia a nawet samej wody zejdzie powłoka li lampa do śmieci.

U mnie starało troche (naszczęście nie element odbłyśnika tylko osłona)i tydzień szukałem fimy która napyli mi to.

 

Generaline kicha

 

Mam jeszczewjedną złą wiadomość podobno podrabiane lampy tylko wyglądają tak samo jak oryginalne ale świecą bardzo cienko także wyszyść delikatnie u uszczenij sylikonem dekarskim on nie zastyga tak jak zwykły i jest bardzo zbliżony do oryginału

 

Pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm wydaje mi sie ze ktos zmienil szkło ale zle zalepił siliconem i syf sie dostał do środka. Spróbuję to tak oczyścić. Aaa jak zdjąc stary reflektor z auta?

Dzisiaj walczyłem udało mi sie odkrecic śruby z góry (sztuk dwie) wyjąc boczne światełko(obok reflektora na zatrzask swoja droga jaka funckje ono pełni??odblaskowe???) i co dalej...

Reflektor trzyma cos od dołu?Jesli tak to czy sa to śrubu czy tez zatrzaski? Niestety do prawy reflektor dostep mam cienki nie moglem zajrzec od spodu :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

witam a wiec tak reflektor ma mocowania na cztery śruby (dwie od góry, których się pozbyłeś) i dwie od dołu, które zakrywa lakierowana na kolor paska listwa, jak wyjałes odblask, który pełni rolę imitacji migacza:) i najczęsciej ciężko dostac oryginał HELLA (szukał 3 miechy zeby znaleźć z całymi zaczepami:) wiec jeżeli masz HELLE to dbaj Panie o uchwyty bo łatwo przy wyjmowaniu połamać, na dole masz śrubę pod zaslepką trzyma ona listwe lakierowaną, żeby miec lepszy dostęp do śrub na dole pod reflektorem, musisz wyjąc zaślepkę odblaskową również z lewej strony, są również dwie śruby obok plastikowego grilla, który wciskany jest na zatrzaski, jego również musisz wymontować, zdejmujesz listwe lakierowaną i widzisz od dołu śruby od reflektora, powiem CI szczerze ze u mnie od nowosci nie były wyciągane kostki z reflektora które zasilają lampe i myślalem ze wyjdę z siebie zeby to woogóle ruszyć/wyjąć, po 1 godzinie spędzonej z wd 40 i męczeniu sie rozłączyłem reflektor wiec życze powodzenia w akcji:) ja montowałem dodatkowe przekaźniki na reflektory i zmienilem żarowki, powiem Ci że widzę dużą różnice a szkieł nie ruszałem!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Witam!

Dzieki za pomoc udało się :) Świeci o niebo lepiej. Zamawiam jeszcze te żaróweczki blue vision. Jak pech to pech jedno sie naprawiło oczyściło to w drugim manualna regulacja padła :((( Czas rozebrac i drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności