Skocz do zawartości
Gość kalinos84

Passat 2.0T - dziwne odglosy przy wysprzeglaniu, prosze o pomoc!!! ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalinos84

Witam panowie;]

 

Wiem ze moze i temat nie jest juz swiezy, nie mniej jednak nic o problemie w moim pasku tu nie znalazlem - wiec pisze...

 

Mam pasiaka 2.0T 2006 w manualu. Strasznie mnie irytuja odglosy, takie mlaskanie(kla, kla, kla ) przy starcie z pierwszego biegu przy puszczaniu sprzegla... Po pelnym odpuszczeniu auto porywa sie jak nalezy. czuje tez ze sprzeglo jest tak jakby takie chropowate, nie jest luzne... Sprzeglo bieze od polowy, moim zdaniem jest jeszcze OK...

 

Dzwiek dochodzi ewidentnie z silnika... Te mlaskanie jest odczuwalne na kierownicy i pedale od sprzegla... Tez jest odczuwalne lekkie bicie(tak jakbym czul obroty silnika) przy lekkim wcisnieciu sprzegla podczas jazdy. Biegi wchodza mysle jak nalezy, ale przy zmianie tez odczuwam dziwne chropowate drgania na pedale.

 

Ostatnio zmienili mi kolo dwumasowe i niestety bez skutkow!!! Przebywam w NY i tutejsi certyfikowani mechanicy VW rozkladaja rece... Jezdze od serwisu do serwisu i w zasadzie mowia ze "raczej" jest ok... Ciezko im cokolwiek powiedziec bo nie jedzili paskami w manualu - barany:)\

 

Nie wiem sam, czy to wina sprzegla, czy byc moze oni mi dwumasy nie wymienili i sciemniaja, ale wiem napewno ze tak nie powinno byc!!! Moze zle zrobilem, bo podczas wymiany dwumasy nie zgodzilem sie na wymiane sprzegla, bo stwierdzili ze ono jest ok. Moze to wlasnie w tym tkwi problem??!! :mad:

 

Wiem ze jest to ciezko wytlumaczyc, ale jest moze ktos tu na forum co zrozumial delikatnie moje wypociny i sie tu "delikatnie" wypowie..:D

 

Powiem Wam, ze z tym mlaskaniem nie daje juz rady jezdzic... Niby jest OK ale jestem bardzo wrazliwy jak cos w aucie jest nie tak... muza - glosniej tez nie pomaga bo czuje te mlaskanie na pedale..

 

Z gory dzieki za kazda odpowiedz i kazda pomoc...

 

Pozdrawiam rodakow i "szczesliwych" posiadaczy passiakow ..

 

Czarek -- Long Island, NY --:637:

Edytowane przez kalinos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markw28

witam kolege

 

widze ze mamy taki sam problem czuje pod pedalem sprzegla dokladnie to samo

 

autko mam na gwarancji zglaszalem to w aso kilka razy za 4 razem laskawie wyciagli skrzynie i okazalo sie ze kolo dwumasowe wygladalo jakby auto mialo 10 lat

fajnie myslalem ze po problemie ale co gorsze dalej to samo twierdza ze wszystko jest ok ale z tym sie nie da jezdzic jast to tak wkurzajace nie do wytrzymanie jak dojdziesz do tego co to prosze o info

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 4 razy w papierach nie usunięta identyczną usterkę to należy Ci się chyba nowa furka :D od Kulczyk Tradex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokladnie tak samo, serwis rowniez mi wymienil dwumase ze sprzeglem i nic to nie dalo, tak jakby nie wymienili, dodam ze w Norwegii, a tu nie oszukuja. Ostatecznie mowia ze wszystko jest ok i ze niektore tak maja. A moze to jakies lozysko oporowe?? Sam nie wiem co o tym myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności