Skocz do zawartości
Gość Mystic

Filtr paliwa w 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mystic

Witam. Mam problem ponieważ wymieniłem filtr paliwa (wcześniej trzeba było odpowietrzać silnik) nalałem do filtra paliwa (pełny filtr) ponieważ nie chciał odpalić. Po przejechaniu około 30 km samochód nagle zgasł w trasie jakby spalił paliwo tylko z filtra a z baku nie ciągnął. Nie wiecie co można z tym zrobić? Jak to naprawić żeby normalnie funkcjonowało? (silnik to 1.9 TDI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów że Filtron albo jakiś NoName...

 

Wcześniej nie chciał palić, tzn zapowietrzał się po postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Nie , wcześniejszy filtr po prostu się zużył i trzeba było holować go i wtedy się zapowietrzył. Odpowietrzyliśmy próbowaliśmy odpalić po którymś razie odpalił obroty na 3,5 tys. obrotów poleciała sadza z rury potem zgasł po nalaniu do filtra paliwa ładnie chodził a tu dziś w trasie nagle zgasł.

 

Edit: Co do filtru to był jakiś niemiecki

Edytowane przez Mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby 30km przejechał na ropie z baku to byłby perpetum mobile :D A jaki poziom paliwa masz w zbiorniku? Może za mało? A bąbelki widać na przewodzie idącym od filtra?

wcześniejszy filtr po prostu się zużył i trzeba było holować go i wtedy się zapowietrzył
tego jakoś nie rozumiem :confused: jak to się zużył? Przestało paliwo lecieć przez niego, że tak się zapchał? Holowałeś żeby zapalić czy jak? Każde otwarcie układu powoduje większe lub mniejsze zapowietrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Stary filtr zrobił 13 tys km i koniec , wcześniejszy 20 tys km , przez przewody do lecą bąbelki powietrza. Mogę przypuszczać że zrobił tę kilometry na paliwe z filtra. Wskaźnik paliwa wskazuje 8-10 litrów w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr założyłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Nie wiem dokładnie nazwy ale niemiecki jakiś za 32 zł , auto stoi w robocie nie mam jak sprawdzić teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro leca CI babelki w przewodach to moze nie byc wina filtra tylko na wezyku paliwa ktory dochodzi do filtra mogl sie przetrzec. ja tak mialem u siebie raz auto palilo normalnie raz wogole raz szarpalo jak plynnie. otwarlem maske i w wezyku mialem babelki widoczne, siedzialem pod praca przy tym aucie z godzine zeby zajechac do domu. wkoncu wyczailem ze jakies 15-20 cm od filtra ale w strone baku byl przetartyt wezyk ten gumowy i zasysal powietrze. wtedy dalem szkote i dojechalem do domu potem mialem go wymienic ale do tej pory jezdze z ta szkota owinieta wokol wezyka :D.

takze weź to sprawdź i daj znać

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Dobra dzięki , sprawdzę jutro i napiszę do was. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdz i sie podziel z nami :D narazie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Witam , dziś rozwikłałem sprawę z filtrem. To nawet nie była wina filtra. Tylko wskaźnik poziomu paliwa się popsuł (ten co określa ile jest w baku benzyny) był ciągle na rezerwie (około 10L pokazywał) dziś naleliśmy do baku jakieś 5-10 litrów paliwa i po 7 sekundach odpalił i chodzi normalnie ładnie i wszystko jest git. Więc temat może być zaliczany dwuznacznie. Jako niby zły filtr paliwa jak i popsuty miernik paliwa w baku. Mam nadzieje że w przyszłości unikniecie takich błędów.

Pozdrawiam Wojtek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Ja kiedyś też miałem podobną przygodę z wskaźnikiem paliwa który wskazywał połowę rezerwy, auto w ogóle nie chciało zapalić, wymieniłem też filtr paliwa, a okazało się, że nie ma paliwa.

Teraz kiedy wskaźnik spada na pierwszą kreskę rezerwy to od razu tankuje, bo nie wiem kiedy skończy mi się paliwo.

Edytowane przez jussi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wpłynęło na żywotność pompy wtryskowej:confused:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystic

Pompa jakoś to zniosła ale będę musiał do elektryka jechać bo jak kilka razy próbowałem odpalić to kostka się przegrzała i nawet nie chciał próbować odpalić i wtedy czekać aż ostygnie czyli jakieś 5 min i można było próbować znów. Wiecie może co zrobić z tą kostką ?

 

EDIT:

Byłem 2 lata temu z tą kostką i znów się popsuło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to naprawde miałeś fajna usterke :) brak paliwa :D ale ja jak kupowalem mojego pasia to koleś mi powiedzial z emam na to uwazac bo wlasnie w paskach tak jest i mu sie tez to pare razy zdazylo ze wskaznik paliwa "oszukuje" jest na rezerwie a w baku pusto :P wiec tez uwazam na to :)

 

co do kostki to mowisz o kostce przy stacyjce czy o czym ? bo nie kumam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego pasia kilka dni temu. Było połowę rezerwy. Dojechałem do domu (ok. 15 km) i autko nie odpali.:mad: Już chciałem wracać do gościa, który mi go sprzedał i mu w.... wygarnąć ale brat powiedział, żebym zalał. No to zalałem. Odpalił i do dziś ślicznie pali:) Ma szczęśćcie gość, że mam brata:D A swoją drogą jutro wymieniam wszystkie filtry, sprawdzę więc też wężyki, żeby nie było, ze nie korzystam z waszych rad:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro wymieniam wszystkie filtry

Nie zapomnij o wymianie oleju i rozrządu!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności