Skocz do zawartości
Gość i-rex

poziomowanie ksenonów B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość i-rex

Witam

Mam duży problem a mianowicie ksenony przestały się same poziomować.

Pojechalem do znajomego "zczytano" błędy -uszkodzone czujniki przy kołach. Ale to nie pomoglo został błąd sterownika regulacji zasiegu świateł.

Teraz błędów nie ma ale nie można ich ustawić, nie chce wejśc w funkcję ustawiania.

Byłem w serwisie się dowiedzieć od znajomych i nikt nie wiedział dlaczego :/

Znajomy mechanik znajmujacy się naprawą VW i Audi powiedział że to już 2 passat który jest u niego i nie wie jak to zrobić.

powiedział żę może jest jakiś "magiczny" kod pozwalający to zrobić.

Może wy znacie jakiś sposów. Bedę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pozostał błąd ??

podaj konkretnie numer tego błędu.

jeżli masz je tylko do ustawienia (przywrócenie ustawień fabrycznych) to nie ma najmniejszego problemu.

nie potrzeba żadnego logowania, czy coś w tym stylu, trzeba mieć tylko program do diagnostyki w pełnej wersji.

 

STG 55 (Leuchtweitenregulierung) auswählen

STG Grundeinstellung -> Funktion 04

 

Messwertgruppe 001 > Grundeinstellung starten

 

Nun die Scheinwerfer manuell justieren.

 

Messwertgruppe 002 > Grundeinstellung starten

 

Die Regellage der Scheinwerfer wird jetzt vom Steuergerät "gelernt".

 

Pozdrawiam

ps.jesteś z Sopotu, najbliższy spocik jest w Gdyni, może znalazło by się trochę czasu to bym zobaczył co tam się dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry za odgrzewanie kotleta ale jestem zbyt młodym użytkownikiem (w wypowiadaniu się na forum) żeby założyć oddzielny temat. Mam problem z samo-poziomowaniem się (a właściwie jego brakiem) bixenonu w Passacie 3BG 2005r. Nie działa, nie poziomuje, lewy (kierowcy) wydaje mi się ze świeci poprawnie a prawy niestety niżej. Diagnostyka VAG'iem u znajomego wykazała następujący błąd:

 

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to B+

 

Dzisiaj odebrałem samochód od mechanika (rozrząd, płyny, filtry itd), wymienił mi silniczek w lewym reflektorze. Błędu nie da sie skasować. Myślałem że po wymianie tego silniczka i skasowaniu błędu będzie OK no ale niestety nie jest. Mówił że sprawdził wiązki, czujniki i wszystko wygląda OK. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Może należy wymienić silniczek w drugim?

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności