Skocz do zawartości
Michal1980

Przerobienie 3B na 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim osiedlu od nie dawna pojawiła sie taka właśnie maszyna

94a8a33b78a62675.jpg

Ktoś tu już ma taką maszynę na forum z '97 roku i ma 6 biegów, ESP i inne perdółki, które nie powinny występowac w takowym modelu. Więc to również może być "szczepan:" :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jestem w dobrym dziale bo jestem nowy i jeszcze nie wiem jak się tu odnaleźć ale mam pytanko mam paska z climatroniciem i 1 dinowym radiem jak to przerobić pod dużą navi czy to duze koszta pomijając sama navi proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor
Chyba nie przygladales sie dokladnie tym modelom. Do wymiany bedzie zderzak, lampy, migacze, grill, blotniki i chyba maska. Z tylu blotniki, zderzak, lampy i klapa bagaznika. Nie wspomne nic o "wnetrzosciach", na ktorych ta karoseria wisi.

 

No i oczywiście lusterka.

W moim 3BG z 2003 model 2004 kierunki są w lusterkach

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DamageMaxik

Pomijam celowosc upodobniania wizualnego 3B do 3BG ale czy oplacala by sie zmiana zawieszenia z 3B na 3BG ? Nie znam sie na tym słyszałem ze modele po 2000r. maja poprawione wahacze. Moje jeszcze nie stuka.. ale juz niedlugo zapewne zacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewamy kotleta...

 

przerobka tylnej klap, tylko klapa

 

musze pomalowac swoja w 3b i pewnie blacharz do tego bo rdza wylazi wiec pierdziele i kupie chyba inna uzywana. teraz pytanie jak wezme taka od 3bg z szyba i mechanizmem wycieraczki lub tez bez to duzo jest pierdzielenia zeby to podlaczyc wszystko i dzialalo i wogole co trzeba przerobic? bo nie wiem czy gra warta swieczki ale duzo bardziej mi sie podoba ta od 3bg bo nie ma wystajacego plastiku nad tablica rejestracyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

jestem w trakcie kombinowania jak to wszystko połączyc z orginalnym zamkiem od 3bg mam o tyle trudno ze robie to na podstawie zdj a gool ma to wszystko połączyc :) jak wszystko będzie juz gotowe to zamieścimy co i jak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijam celowosc upodobniania wizualnego 3B do 3BG ale czy oplacala by sie zmiana zawieszenia z 3B na 3BG ? Nie znam sie na tym słyszałem ze modele po 2000r. maja poprawione wahacze. Moje jeszcze nie stuka.. ale juz niedlugo zapewne zacznie.

 

A czy zawieszenie od B5lift bedzie normalnie pasowało w mocowanie zawieszenia B5 ?? A gdyby nawet czy różnice wizualne zawieszenia B5lift będą widoczne i czy sprzedawca nie powie mi że to są do B5lift a tak naprawde to będą zwykłe cześci do B5 ??

 

Maska ,Błotniki ,Pas przedni ,Zderzak ,Lusterka ,Lampy + lakierowanie elementów hmm i z tego co wiem trzeba przerobić kostki zasilajace tylne lampy bo gdzieś to było opisane na forum a więc jest troche zabawy i kosztów ja też się zastanawiałem nad takim zabiegiem zaraz po dokonaniu zakupu ale jednak odpuściłem sobie ten zabieg co innego jak by dostał dzwona z przodu to można by było pokombinować z takim zbiegiem i odmłodzeniem wizualnie auta :)

 

d5229f352db1d43cm.jpg

Edytowane przez Cezary81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

jednak robimy wg mojego starego schematu

wie ktoś jaką funkcję pełnią te 3 przewody które odchodzą od bebenka? niemam możliwości dotknięcia tego i pomierzenia :(

tyle co na zdj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewamy kotleta...

 

przerobka tylnej klap, tylko klapa

 

musze pomalowac swoja w 3b i pewnie blacharz do tego bo rdza wylazi wiec pierdziele i kupie chyba inna uzywana. teraz pytanie jak wezme taka od 3bg z szyba i mechanizmem wycieraczki lub tez bez to duzo jest pierdzielenia zeby to podlaczyc wszystko i dzialalo i wogole co trzeba przerobic? bo nie wiem czy gra warta swieczki ale duzo bardziej mi sie podoba ta od 3bg bo nie ma wystajacego plastiku nad tablica rejestracyjna

 

sama klapa bagażnika od 3BG pasuje do 3B i niepotrzeba zadnej przeróbki żeby ja włożyć. Mechanizm wycieraczki jest taki sam jak w 3B, a składasz i podłączasz normalnie jak zwykła klape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
składasz i podłączasz normalnie jak zwykła klape.

 

niestety nie jest tak kolorowo trzeba inst przerobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kostki lamp tylnych to banal zobacz w warsztacie =zero kosztow i dodam ze ja zamiast katownikow dalem wieksze podkladki i po problemie...

co do przelozenia klapy to czytam ciagle o tym zamku czy cos jeszcze ...czekam az ktos sie odwazy i pokaze foto po foto jak to zrobic chyba ze jest z dolnegoslaska to moze bym sie podlaczyl przy okzaji...przod mnie nie interesuje bo go nei zmieniam bankowo. klape i tak musze robic wiec czy ja wymienie czy bede lakierowal to zadna roznica w cenie praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
czekam az ktos sie odwazy i pokaze foto

 

zdj Ci nic nie pomogą na 4 str masz schemat jak to podłączyc a te trzy przewody od bębenka to wydaje mi sie ze są od centralnego zamka ale nie jestem pewien :(

 

wg tego schematu klapa działa jak w 3bg jest to poprostu jest to układ z trzech przekaźników przełącznikowych które pod wpływem impulsu otwarcia bądź zamknięcia podają i odcinają prąd który idzie do klamki :)

 

przekaźniki najlepiej zamontowac obok wzmacniacza tam idzie wiązka z przewodami od centralnego i tam można sie wciąc i w każdej chwli wymienic przekaźnik gdyby sie coś działo odpukac.

 

gool jest w trakcie montarzu powiem mu żeby porobił dokładne zdj to opisze doładnie wszystko :fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

operacja podlaczenia klapy zakonczyla sie powodzeniem ogromne podziekwoania dla hezek'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffaello_78

a czy da sie przelozyc zamek z instalcja z klapy 3B do "nowej klapy" 3bg zeby nie kombinowac z ta instalacja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
zamek z instalcja z klapy 3B do "nowej klapy" 3bg zeby nie kombinowac z ta instalacja ???

 

niema takiej możliwości w 3BG jest elektryczne sterowany a w 3b mechanicznie

 

co do przodu to

wymieniasz:

 

-maska

-błotniki

-reflektory

-kostki do reflektorów

-pas czołowy

-widełki do pasa

-wzmocnienie pod zderzak

-ślizgi zderzaka

-gril

-zderzak

-zbiorniczek spryskiwaczy

-reszta pasuje ;)

 

//scaliłem dwa posty z dwóch tematów - kuczlaw

 

zapomniałem o nadkolach ale da sie ponadcinac i pasują :)

Edytowane przez hezek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jesli mam rozbitego passata 5b a chce przerobic na b5 po lifcie to jaka chłodnice lepiej kupic z b5 czy z b5 fl. Czt chłodnica z b5 bedzie pasowała do wzmocnienia z B5 fl ?? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffaello_78

no i udało się z DUŻĄ pomocą Hezeka ( jeszcze raz Wielkie dzięki za pomoc telefoniczną w WIGILIĘ !!!)

klapa przełożona i działa bez zarzutów

polecam wszystkim\

tylko uważajcie na podłączenia !!!! schemat to lustrzane odbicie wkładanych przekaźników :) !!!

 

... i dzisiaj jeszcze mój passat otrzymał lusterka z kierunkami !!!

(kostki nie musiałem w ogóle przerabiać ponieważ były płaskie już te nowe ?!? ale musiałem dociągnąć plus z błotnika do kierunków)

wygląd szczególnie w nocy SUPER !!! polecam

Edytowane przez Raffaello_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem zapytac czy jest szansa w moim pasku z 98r zamontowania w lusterkach migaczy z modelu po lifcie. na allegro mozna kupic takie migacze juz po 50zl za kaplet. Wydaje mi sie ze migacze maja ksztalt i wielkosc tak jak w moich lusterkach te dolnie czarne zaslepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chcialem zapytac czy jest szansa w moim pasku z 98r zamontowania w lusterkach migaczy z modelu po lifcie. na allegro mozna kupic takie migacze juz po 50zl za kaplet. Wydaje mi sie ze migacze maja ksztalt i wielkosc tak jak w moich lusterkach te dolnie czarne zaslepki.

 

kolego w ilu wątkach jeszcze zapytasz??:D

 

to są całkiem inne lustra i bez bardzo grubej rzeźby ci to nie podejdzie, nie opłaca się kombinować, 1 zbiornik mniej i załóż oryginał bez rzeźbienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem klapę z 3bg do mojego 3b. Niestety ta klapa byla z angola. Teraz jest problem z podłączeniem wszystkiego. Trzeba przerabiać wiązki. Czy ktoś może tego dokonywał ? bądź posiada informacje jak to wszystko prawidłowo podpiąć. Jeden elektryk powiedział że nie da rady, drugi podłączył mi tylko podswietlenie tablic osobnym kablem. Niestety musiałem wracać do austrii dlatego nie dokończył. Twierdzi że jest to około 2 dni roboty. Jestem z dolnośląskiego i może ktoś poleci wrsztat, bądź umie zrobić to samemu ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności