Skocz do zawartości
Gość are_cki

Niesprawne hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość are_cki

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami,kiedy ruszam samochodem po przestanej nocy i nacisne hamulec,auto jedzie dalej a z kół rozchodzi się szum jakby tarcze tarły o klocki.Kiedy się trochę przetrą tarcze po klockach(takie mam reażenie) hamulce zaczynają działac normalnie i nie ma z nimi problemu już przez cały dzień.Nie jest to codzienne zjawisko ale zauważyłem że występuje to najczęściej w wilgotne dni kiedy pierwszy raz po nocy ruszam autem.Nie dawno miałem przypadek kiedy auto stało 5 dni bez jeżdzenia i w tym czasie na dworzu była wilgoć,kiedy ruszyłem nim na 6 dzień,potrzebowałem ok. 1 km. na przetarcie tych hamulców że by normalnie zaczęły działać. Nie jest to zbyt bezpieczne dla tego proszę o jakąś poradę , może ktoś się spodkał z czymś takim i mógłby mi jakoś pomóc. Nadmienie jaszcze że dzisiaj odbieram auto z serwisu gdzie nie stwierdzono żadnych wad układu hamulcowego.

Więc pozostałem sam z tym problemem i dla tego zwracam się do was o jakąś pomoc.

Pozdrawiam

are_cki

Edytowane przez are_cki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt ci nie pomaga. Może poczytaj ten temat a coś ci to pomoże. klik

Jeszcze przytoczę słynną sprawę dotyczącą B6 o której było głośno, ale chyba nie związana z twoim autem. klik

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam według mnie objaw normalny, mam dwa samochody jeden garażuje i nie ma problemów natomiast drugi stoi na zewnątrz i też przy dłuższym postoju tarcze rdzewieją przez co mam znacznie słabszy hamulec do czasu aż tarcze się przeczyszczą z rdzy podczas jazdy i już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość are_cki

Zgadza się,że kiedy auto stoi przez parę dni nie ruszane to tarcze mogą zostać pokryte warstwą rdzy , ale wystarczy ruszyć tym autem ,kilka razy przychamować ,tarcze się oczyszczą i przy codziennej jeździe nie powinny sprawiać problemów.Jednak w moim przypadku jest inaczej.Wczoraj byłem w trasie, przejechałem prawie 400 km przez różne wioski gdzie często naciskałem na hamulec i ani razu mnie nie zawiódł.Więc na 100% tarcze się przeczyściły.Auto odstawiłem na parking wczoraj o godz.23 z minutami. Dzisiaj o godz.8.00 wsiadam do auta , ruszam i sytuacja sie powtarza.Naciskam na hamulec , auto toczy się dalej a z kół rozchodzi się dosyć głośne tarcie.Dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów przy naciśniętym hamulcu , hamulce zaczynają powoli wracać do normy.

Więc nie sądzę aby przez te parę godzin tarcze tak skorodowały.

I jak to wytłumaczyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga skorodowac, wymyj samochod stojacy na podjezdzie to za 3-4 godziny jak na nie spojrzysz zobaczysz juz ruda. Fakt jednak taki ze nigdy mi sie nie zdarzylo, zeby nie hamowal normalnie bo dluzszym postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne. Mam tak samo. Samochód wstawiam na noc do garażu. Jak stoi w ciągu dnia na zewnątrz i jest mokro, to po dobrych kilku godzinach mam taki objaw jak Ty. U mnie wystarczy zahamować dosłownie 2 razy u jest ok. Teraz w zimę, jak jest dużo soli na jezdni, efekt może pojawiać się szybciej.

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności