Skocz do zawartości
grzegorz-gary

Problem z odpaleniem i dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pierwszy raz pisze jakikolwiek post?. Mam problem z moim Passatem 1,9 tdi 110 k , a mianowicie po odpaleniu silnika, a troszke kreęci z oporami jakby akumulator był nędza, włącza sie dzwiek 3 krotne piszczenie pip pip pip . Nie wiem co sie dzieje do tej pory było ok nawet przy - 15, jak się nagrzeje i pochodzi troszkę to odpala bez problemu. Proszę o pomoc może ktoś mial taki sam problem. A ja przeszukałem Forum ,może nie umiem szukac ale nic nie znalazłem.Jest tak jakby kontrolki szalały za chwile sie stabilizują i jest dzwięk pip pip pip.???? Autko odpala ale jakoś dziwnie.

 

:633::633::633::633:

Edytowane przez grzegorz-gary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś, najprawdopodobniej akumulator.

 

Mogą pikać dwie rzeczy. Pierwsza to ABS który w czasie rozruchu się na moment wyłącza z powodów bezpieczeństwa (napięcie mniejsze niż 8V). Druga to smarowanie - długie kręcenie silnikiem zawsze się w ten sposób objawia, wymagane jest po chwili ciśnienie oleju które się nie pojawia - wystarczy go nie kręcić i nie dobijać. Prócz dźwięku patrz po kontrolkach co się tam jeszcze ciekawego zapala.

 

Może padać akumulator, mogą to być też świece które zmuszają Cię do dłuższego kręcenia. Potrzeba więcej szczegółów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki troszke szalaly ale przyjże się im jeszcze raz.Ale jeden obiaw jaki zapamiętałem to to ze skasował mi sie zegarek na 000 i km na 000 . tak jak by prądu zabrakło.

Edytowane przez grzegorz-gary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co u mnie - akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc to własnie akumulator, był tak suchy jak pieprz , zalałem go wodą może jeszcze pociągnie jak nie to będzie trzeba nowy se sprawic.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności