Skocz do zawartości
Gość mateo669

Niegasnący ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam też broblem z nie gasnącymi kontrolkami ABS i ESP byłem w aso na vagu wyskoczył błąd "czujnika kąta skrętu".Czy wie ktoś gdzie ten czujnik się znajduje czy pod kierownicą czy przy przekładni k.

bo słyszałem dwie wersje, nic nie było odkręcane ani robione w zawieszeniu.

Passat 2.0 tdi 136 km 2004

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam też broblem z nie gasnącymi kontrolkami ABS i ESP byłem w aso na vagu wyskoczył błąd "czujnika kąta skrętu".Czy wie ktoś gdzie ten czujnik się znajduje czy pod kierownicą czy przy przekładni k.

bo słyszałem dwie wersje, nic nie było odkręcane ani robione w zawieszeniu.

Passat 2.0 tdi 136 km 2004

Z góry dzięki

 

pod kierownica,sprawdz tasme.Robiles cos z kierownica?

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod kierownica,sprawdz tasme
a dokładniej za kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dokładniej za kierownicą

no ba,chyba by zrozumial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ba,chyba by zrozumial ;)
tego nie wiesz bo "pod kierwnicą" są też przekaźniki i bezpieczniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było robione

w jakiej cenie jest ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ten czujnik to taśma od air begu

Czy da się to samemu wyminić czy trzeba coś kodować i takie inne pierdoły,czy wystarczy zdjąć kierownicę i wymienić taśmę.

Dzięki milke za link pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ściąganiu poduchy odpinać akumulator czy wystarczy nie przekręcać zapłonu że by nie było błędów.

Znacie może numer tego czujnika czy te które są do kupienia na allegro będą pasować,bo tam podają skodę, seata audi i B6,czy to wszystko jedno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy ściąganiu poduchy odpinać akumulator czy wystarczy nie przekręcać zapłonu że by nie było błędów.

Znacie może numer tego czujnika czy te które są do kupienia na allegro będą pasować,bo tam podają skodę, seata audi i B6,czy to wszystko jedno?

ZŁY DZIAŁ

tak przy ściąganiu poduchy odpinasz aku

jakie chcesz nr od jakiej poduchy zapytaj w dziale numery części ETKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mielke

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wątek.

A mianowicie u mnie też najprawdopodobniej jest uszkodzona taśma bo mam błąd 00778 i 01044. Próbowałem zakodować taśmę ale bez skutku bo nadal świeci sie (!) esp i abs. Durgi objaw jest ze nie mogę ustawić taśmy bądź całego czujnika G85 by w oczku pokazał się żółty punkt. Postanowiłem więc kupić nową urzynaną taśmę i tu moje pytanie, oryginalna część ma numer 1J0 959 654 J, w ETKA zamiennik ma taki numer 1J0 959 654 AC który nie jest już produkowany i zamiast jego jest inny zamiennik 1J0 959 654 AG który figuruje tez jako zamiennik dla nr części 1J0 959 654 AP otóż moje pytanie polega na tym czy u mnie mogę też założyć cześć z numerem 1J0 959 654 AP. Z rade był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

Tez sie podłączam do wątku .Słuchajcie mam takie pytanko , nabyłem ostatnio paska 2001r 2.0 benzyna 115 koni i problem mam taki ze po przejechaniu jakiegos odcinka (róznie czasami 500 metrów a czasami 10 km) zapala mi sie kontrolka abs i esp przy czym jest go trudniej odpalić i traci na mocy? Prosze o wasze sugestie . PZDR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wyciagnac czujnik ABS ,kupilem nowy i chce go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dartom45

Wiam tez mam problem dzis wymieniłem klocki z przodu i było ok a jak przejechałem 100 km to zapaliły sie kontrolki ABS i ESP ,gasną ale jak hamuje to zaraz sie zaswiecą.Czy cos żle zrobiłem pozdrawiam

Edytowane przez dartom45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak wyciagnac czujnik ABS ,kupilem nowy i chce go wymienic

Z przodu czy z tyłu?

Ale zarówno przednie jak i tylne wyciąga się obracając nim tylko raczej z przednimi może byc problem i trzeba czasem go brutalnie wyrwac. Ja lekko próbowałem kręcic i wyciągac i z jednej strony wychodził a z drugiej tylko plastik się kręcił a tulejka metalowa nie...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wiam tez mam problem dzis wymieniłem klocki z przodu i było ok a jak przejechałem 100 km to zapaliły sie kontrolki ABS i ESP ,gasną ale jak hamuje to zaraz sie zaswiecą.Czy cos żle zrobiłem pozdrawiam

Sprawdź czujniki czy są dobrze włożone,może coś zruszyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie niestety tez zapaliły sie dzisiaj te nieszczęsne kontrolki, i tak sobie czytam Wasze podpowiedzi i tak myślę gdzie jest ta cala taśma pod ta kierownica, dodam ze dzisiaj montowałem kamerę cofania pod radio i puściłem tam kable nad pedałami, czy możliwe jest ze cos dotknąłem i sie odraz zaświeciły te kontrolki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie również pojawia się błąd ABS i ESP i o tyle jest to problem, że nie mogę zdiagnozować przyczyny... błąd pojawia się sporadycznie... i nigdy podczas jazdy tylko przy uruchomieniu, ale wystarczy wyłączyć tylko silnik i ponownie uruchomić i błędu nie ma :D nie wiem nawet od czego to zależy... dodam tylko, że miałem wymieniany ostatnio przegub lewy i od tego czasu zaczęło się coś pojawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młoteczkiem dobij czujnik ABS pewnie się lekko wysunął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności