Skocz do zawartości
Gość masa3a

G28 - odcięcie obrotów silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masa3a

Witam,

 

Mam pytani dotyczące czujnika obrotów silnika G-28, wczoraj zrobiłem odcięcie tego czujnika przed komputerem w celu zamontowania tzw. „ukrytego przycisku” . Wszystko fajnie działa, auta nie idzie zapalić, jednak jest jeden kłopot, gdy np. zapomnimy przyłączyć wyłącznik to od razu komputer pokazuje błąd i tu moje pytania:

Czy można to jakoś inaczej podłączyć żeby komputer nie pokazywał błędów, czytałem również że aby tego nie pokazywał należy odciąć jeszcze G-40 ale nie wiem czy to coś pomoże i czy to prawda,

jeżeli tak to może ktoś wie który pin (kolor przewodu) jest od czujnika G-40 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam pytani dotyczące czujnika obrotów silnika G-28, wczoraj zrobiłem odcięcie tego czujnika przed komputerem w celu zamontowania tzw. „ukrytego przycisku” . Wszystko fajnie działa, auta nie idzie zapalić, jednak jest jeden kłopot, gdy np. zapomnimy przyłączyć wyłącznik to od razu komputer pokazuje błąd i tu moje pytania:

Czy można to jakoś inaczej podłączyć żeby komputer nie pokazywał błędów, czytałem również że aby tego nie pokazywał należy odciąć jeszcze G-40 ale nie wiem czy to coś pomoże i czy to prawda,

jeżeli tak to może ktoś wie który pin (kolor przewodu) jest od czujnika G-40 ??

 

Chodzą różne opinie na temat cięcia tych czujników (chodzi o możliwość wprowadzenia zakłuceń) ale mniejsza o to. Jeżeli zostawiłeś g40 odcinając tylko g28 to logiczne jest generowanie błędów. Jak odetniesz obydwa to błędów nie powinno być - ecu nie zauważy obrotów. Zajrzyj do skrzynki na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowym użytkownikiem i szukam danych na temat odcięcia G40 i G20 (ukryty wyłącznik). Czy może mi ktoś przesłać lokalizacje wtyczek od tych czujników i który kolor nalezy rozłączyć. Silnik 19 TDI 130 KM AWX.

Z góry dziękuje za pomoc. :****:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam...

i proszę o poradę w zw. z odcięciem G28 - samo czy z czymś...

Jak najprościej? W którym miejscu i które kable ciąć?

Chciał bym mieć to na przekaźniku plus dotykowy - nie na przełączniku 0/1 (pstryczku) o którym można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewam...

i proszę o poradę w zw. z odcięciem G28 - samo czy z czymś...

Jak najprościej? W którym miejscu i które kable ciąć?

Chciał bym mieć to na przekaźniku plus dotykowy - nie na przełączniku 0/1 (pstryczku) o którym można zapomnieć

najprościej to przy czujniku przeciąć + i zapodać przełącznik dotykowy wyprowadzony do kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprościej to przy czujniku przeciąć + i zapodać przełącznik dotykowy wyprowadzony do kabiny

 

Myśle że z miejsca wywali błędy owych czujników. Z tego co wiem to przecięcie przewodów sygnałowych nie generuje błędów, poprostu komp "nie widzi" obrotów silnika - czy powinno się przecinać te przewody, czy też nie zdania są podzielone (chodzi o ewentualne zakłócenia). Oczywiście tniemy obydwa aby przyniosło to jakiś efekt, jeżeli ktoś już się na to decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat,

Silnik BMP czujnik g28 i G40

-może mi ktoś z was podpowiedzieć które przewody są sygnałowe (na mój gust to środkowe we wtyczkach ale nie jestem pewien więc stąd moje pytanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności