Skocz do zawartości
Gość mcbarlo

Ladowanie od 3000 obr/m (b3 2e)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mcbarlo

Ostatnio padlo mi ladowanie. Mechanik wymienil alternator, bo podobno byl uszkodzony. Po wyjechaniu z warsztatu auto mi padlo po kilku km. Okazalo sie, ze nie ma... ladowania.

 

Po powrocie wymienili mi jakis kabel.

 

Generalnie teraz sprawa wyglada nastepujaco:

 

- rano po nocy i czasami (rzadko) po rozgrzniu silnika swieci mi sie przed odpaleniem kontrolka od ladowania (czyli ok) i pod odpaleniu gasnie (czyli tez ok). Wtedy ladowanie jest ofrazu

 

- w przypadkach innych niz w/w przed odpaleniem kontrolka od ladowania sie nie swieci, a lasowanie pojawia sie kiedy jednorazowo przekrocze 3000 obr. Potem na nizszych jest juz ok az do ponownego odpalenia.

 

W wrasztacie rozlozyli rece... Macie jakis pomysl co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust alternator.

Mi jak kiedyś dawał znaki że ma już dosyć ładowania to właśnie kontrolka od ładowania przestawała się świecić powyżej 3000 obrotów. Sprawdź szczotki w alternatorze. I jeszcze pytanie czy wymienił na nowy czy na używkę ze szrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szczotki,jak wyjmiesz szczotkotrzymacz to zobacz w jakim stanie jest komutator,moze wystarczy przetoczyc ,chyba ze szczotki masz na koncu zywota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mcbarlo

Alternator "po regenracji". Kurde, ja im zaufalem i mam nadzieje, ze sie nie zawiode.

 

Sprawdze jutro te szczotki, bo wykrecenie tego to 2 minuty.

 

Aha, moze to bedzie istotny fakt. Na N i P (mam automat) podswietlanie deski/radio/swiatla deliaktnie mrugaja. Jak wrzuce jakikolwiek bieg jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przysniedział sciemniacz podswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mcbarlo

Swiatla np. mijania tez mrugaja w tym samym rytmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat już kilkakrotmie poruszany. Mogą to być szczotki ( regulator napięcia ), może to być mostek prostowniczy ( dioda rozruchowa ). Ogólnie to użyj szukajki było to już maglowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności