Skocz do zawartości
Remek

Formuła 1- dyskusje

Rekomendowane odpowiedzi

To już wiadomo i jak tu teraz kibicować ?Rozumem za mclarenem a sercem z ferrari.Masakra

 

Harry jakim McLarenem ? Forza Ferrari i Kubica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to odwieczny fan ferrari wraz z MS.Teraz Kimas a z tego co wiadomo bedzie w macu chyba że zakończy karierę.Kubica....hmmm jeszcze jakoś mnie nie przekonał ale życzę mu jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1: Toyota walczy o Kubicę

 

Toyota chce pokonać Renault w walce o Roberta Kubicę - donosi serwis F1.pl, powołując się na Autosport. - Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.

 

Jak sugeruje AUTOSPORT, do walki o usługi Roberta Kubicy, oprócz Renault, włączyła się także Toyota. Zniecierpliwionemu brakiem sukcesów kierownictwu japońskiej stajni bardzo zależy, aby na sezon 2010 mieć w składzie topowego kierowcę.

 

Słuszność tej tezy, potwierdza fakt, iż prezydent Toyoty John Howett był na Suzuce widziany w towarzystwie menedżera Kubicy Daniele Morellego i choć nie chciał ujawnić tożsamości kierowców, nie ma wątpliwości, że Japończycy są bardzo zainteresowani pozyskaniem Roberta.

– Jest mi przykro [z powodu niepewnej sytuacji Jarno Trullego i Timo Glocka – przyp. red.], ale nasza praca polega na osiąganiu wyników – tłumaczył stanowisko zespołu Howett. – Mamy auto, które pozwala na częste wizyty na podium i jest zdecydowanie bliżej czołówki. Niestety, rezultaty tego nie odzwierciedlają. Dzieje się tak nie tylko z powodu pracy zespołu i pakietu, którym dysponujemy – tłumaczył.

Czy korporacyjnie zarządzana ekipa [podobnie jak BMW Sauber - przyp. red.] jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby Polaka i umożliwić mu walkę o czołowe lokaty? Pozostają również pytania o przyszłość japońskiego producenta w Formule 1. Howett uspokaja i zapewnia, że team jest zdeterminowany kontynuować rywalizację w F1, a kierowcy nie powinni bagatelizować ofert Toyoty.

– Byliby nierozsądni – skwitował Brytyjczyk. – Mamy zapał. Oczywiście nikt nie może być pewny przyszłości i wszyscy spoglądają podejrzliwe w naszą stronę, ale z tego co słyszeliśmy, niektóre ekipy znajdują się w poważniejszych tarapatach. Auto było konkurencyjne, a będzie jeszcze lepiej – zapowiadał. – Przynajmniej dwóch kierowców z czołówki powinno być zainteresowanych dołączeniem do nas.

 

 

zrodlo: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5b78783ac2b.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna było wiadomo, że Toyota interesuje się Kubusiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by było chyba optymalne rozwiązanie,ten bolid i ten team mają potencjał. Przekonamy się wkrótce :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1. Silniki BMW Sauber spadły z ciężarówki

 

To było największe zniszczenie sprzętu Formuły 1 jakie widziałem - powiedział szef BMW Sauber Mario Theissen po tym, jak z ciężarówki przewożącej sprzęt ekipy spadł kontener z silnikami.

 

Do zdarzenia doszło na torze Suzuka przed Grand Prix Japonii - kontener zsunął się z ciężarówki, kiedy ta wjeżdżała do padoku na japońskim obiekcie. Według niemieckiego "Auto Motor und Sport" silniki, które zostały "poturbowane" miały zostać użyte przez Nicka Heidfelda i Roberta Kubicę w piątkowych treningach oraz służyć jako ewentualne zastępstwa w razie awarii. Jednostki napędowe, z których kierowcy mieli korzystać w wyścigu, były w innym kontenerze.

 

- To było największe zniszczenie sprzętu Formuły 1, jakie widziałem - powiedział Theissen i dodał, że najbardziej obawia się o układy rozrządu. Skrzynki, w których umieszczone były silniki zostały zniszczone. Maszyny - według doniesień mediów - ucierpiały mniej.

 

 

 

Silniki to w tym sezonie problem BMW Sauber - awarie sprawiły, że Heidfeld i Kubica użyli już w tym sezonie odpowiednio dziewięciu i ośmiu silników, czyli najwięcej spośród wszystkich zespołów. Tegoroczne przepisy pozwalają na bezkarne użycie ośmiu maszyn - Niemiec przekroczył ten limit w Singapurze i został cofnięty o 10 miejsc na starcie wyścigu.

 

Do końca sezonu pozostały trzy Grand Prix - to rozpoczęte już w Japonii, GP Brazylii i GP Abu Zabi.

 

zrodlo: http://www.sport.pl/F1/1,96297,7102551,F1__Silniki_BMW_Sauber_spadly_z_ciezarowki.html

 

To juz naprawde nie jest smieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
F1. Silniki BMW Sauber spadły z ciężarówki

 

 

 

To juz naprawde nie jest smieszne

 

 

Ależ to naprawdę jest już przekomiczne :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się zdarza.Wedlug mnie BMW nic z tym wspólnego nie ma wręcz dla nich to wyjdzie na złe bo jak sprowadzą nowe silniki to i tak 10 miejsc do tyłu po qualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak się zdarza.Wedlug mnie BMW nic z tym wspólnego nie ma wręcz dla nich to wyjdzie na złe bo jak sprowadzą nowe silniki to i tak 10 miejsc do tyłu po qualu.

 

spały silniki które mieli mieć zamontowane na treningach bo ten na sobote i niedziele były gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie jakiś dziwny zbieg przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał harry Zobacz post

I tak się zdarza.Wedlug mnie BMW nic z tym wspólnego nie ma wręcz dla nich to wyjdzie na złe bo jak sprowadzą nowe silniki to i tak 10 miejsc do tyłu po qualu.

spały silniki które mieli mieć zamontowane na treningach bo ten na sobote i niedziele były gdzie indziej

Zgadza się ale te silniki miały być użyte w razie awarii tych podstawowych.Więc jak by to był szwindel z ich strony to lepiej byłoby nie jechać na GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle kur... coś :mad: i patałachy nie potrafią jeździć tylko się roz... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sekundy do Vettela przecież to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwie sekundy do Vettela przecież to przepaść.

 

przeciez zwolnił bo była żółta flaga w 3 sektorze i dlatego taki wynik a czasy w dwóch pierwszych sektorach miał lepsze od Heidfelda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon dla naszego zawodnika to totalna porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia - Robert zwolnił. Ale chwilę wcześniej jechał Barichello (nie wiem, czy dobrze napisałem) i wyraźnie na ujęciach z kamer widać, że ominął kawałki skrzydła i poszedł ogniem dalej. Mimo żółtej flagi. Dzięki temu wszedł do pierwszej 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03.10.09KUBICA: Zrujnowane kwalifikacje

 

 

Robert Kubica rozpocznie wyścig o Grand Prix Japonii z trzynastego pola. W przerywanym czerwonymi i żółtymi flagami drugim segmencie kwalifikacji Polak nie zdołał przejechać ani jednego „czystego” okrążenia.

 

 

– Moje kwalifikacje są absolutnym rozczarowaniem – stwierdził kierowca BMW Sauber. – Wszystkie pomiarowe okrążenia w drugim segmencie czasówki zrujnowały mi czerwone i żółte flagi. Przez całe piętnaście minut nie byłem w stanie przejechać ani jednego szybkiego kółka pomiarowego.

W niedzielne popołudnie czeka Kubicę niezwykle trudne zadanie. Przebijanie się z drugiej dziesiątki na punktowaną pozycję graniczy na japońskim torze z cudem. – Trzynasta pozycja startowa jest daleka od ideału – trzeźwo przyznaje Polak. – Suzuka to fantastyczny tor, ale wyprzedzanie tutaj nie jest łatwe. Tak to już jest.

Kubica nie zapomniał także o swoim starym rywalu z Formuły 3 i byłym koledze z BMW Sauber, Timo Glocku, dla którego kwalifikacje zakończyły się przymusową wizytą w szpitalu w Yokkaichi. – Mam nadzieję, że z Timo wszystko w porządku – powiedział nasz zawodnik. – Życzę mu wszystkiego najlepszego.

 

 

zrodlo: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M566cad7f375.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno mnie zastanawia - Robert zwolnił. Ale chwilę wcześniej...

Będą kary za ignorowanie żółtych flag?

Co najmniej pięciu kierowców zostało wezwanych na przesłuchanie przed sędziów wyścigowych za ignorowanie żółtych flag w sobotnich kwalifiakcjach do Grand Prix Japonii na torze Suzuka.

 

Kiedy Sebastian Buemi uderzył w barierę i zgubił część swojego bolidu, na torze pojawiły się żółte flagi oraz światła. Kilku kierowców, w tym duet Brawn GP, odnotowało swoje najszybsze czasy po ukazaniu się żółtych flag.

Fernando Alonso, który nie wszedł do Q3 powiedział, że po ukazaniu się flag natychmiast zwolnił.

''Myślę, że wszyscy byli na bardzo szybkich okrążeniach, gdy pokazały się flagi. Ja się wycofałem, inni nie. Zobaczymy co się stanie po południu.'' - powiedział Alonso w wywiadzie dla BBC.

 

Innym kierowcą, który odpuścił w ostatnim sektorze był Robert Kubica, który również był na szybkim okrążeniu. Polak znalazł się na 13 pozycji.

 

 

źródło: http://www.f1.v10.pl/Beda,kary,za,ignorowanie,zoltych,flag,35913.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=+DESC"]Pięć kar po kwalifikacjach - Kubica rusza siódmy !

 

Aż pięciu kierowców otrzymało kary po dzisiejszych kwalifikacjach do GP Japonii. W chaotycznej sesji często powiewały żółte flagi i zawodnicy otrzymywali kary za to, że nie zwalniali i ich rejonie, walcząc wówczas o czas okrążenia. Każdy zostanie przesunięty na starcie o pięć pozycji w tył

Najbardziej ucierpią na tym kierowcy Brawna, walczący o tytuły - ukarani zostali zarówno Barrichello, który zakwalifikował się jako piąty, jak i Button, siódmy po kwalifikacjach. Kary dostali też Sutil (4) i Alonso (12). Karę i reprymendę otrzymał też Sebastien Buemi, za to, że po wypadku w końcówce Q2 pojechał boksu uszkodzonym samochodem, zanieczyszczając tor.

Ross Brawn przyznał, że jego kierowcy nie zdjęli nogi z gazu - Pojechali dookoła, aby ominąć problem, ale nie odpuścili - rzekł.

Rywale oczywiście mocno na tym zyskali - Heidfeld startuje czwarty, Raikkonen piąty, Rosberg szósty a Kubica siódmy. Sutil spadł na ósmą, a Button aż na 11 pozycję.

Mark Webber oraz ewentualnie Timo Glock ze względu na wymianę nadwozia muszą startować z alei serwisowej.

GP Japonii 2009 - kolejność startowa

1. Vettel Red Bull-Renault

2. Trulli Toyota

3. Hamilton McLaren-Mercedes

4. Heidfeld BMW-Sauber

5. Raikkonen Ferrari

6. Rosberg Williams-Toyota

7. Kubica BMW-Sauber

8. Sutil Force India-Mercedes

9. Barrichello Brawn-Mercedes

10.Alguersuari Toro Rosso-Ferrari

11 Button Brawn-Mercedes

12.Fisichella Ferrari

13.Kovalainen McLaren-Mercedes

14.Buemi Toro Rosso-Ferrari

15.Nakajima Williams-Toyota

16.Grosjean Renault

17.Alonso Renault

18.Liuzzi Force India-Mercedes

19.Glock Toyota

20.Webber Red Bull-Renault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie bomba :D:D:D

 

EDIT:

no to jest jeszcze lepiej bo Kubuś ma jeden z najcięższych bolidów :)

 

1. Sebastian Vettel, Red Bull, 658.5kg

2. Jarno Trulli, Toyota, 655.5

3. Lewis Hamilton, McLaren, 656

4. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 660

5. Kimi Raikkonen, Ferrari, 661

6. Heikki Kovalainen, McLaren, 675

7. Nico Rosberg, Williams, 684.5

8. Robert Kubica, BMW Sauber, 686

9. Adrian Sutil, Force India, 650

10. Rubens Barrichello, Brawn GP, 660.5

11. Jaime Alguersuari, Toro Rosso, 682.5

12. Jenson Button, Brawn GP, 658.5

13. Giancarlo Fisichella, Ferrari, 661.5

14. Sebastien Buemi, Toro Rosso, 665.4

15. Kazuki Nakajima, Williams, 695.7

16. Romain Grosjean, Renault, 691.8

17. Fernando Alonso, Renault, 689.5

18. Vitantonio Liuzzi, Force India, 682.5

19. Timo Glock, Toyota, n/a

20. Mark Webber, Red Bull, n/a

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności