Skocz do zawartości
Gość thomas_tm

passat 2006 ; 2.0 fsi zużycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thomas_tm

Witam

mam pewien problem z moim passatem jak w tytule 2.0fsi 200koni fura pochodzi z usa łyka mi olej niemiłosiernie wczesniej wydawało mi się ,że jest to zużycie rzędy 1litra na 5 tys km ,jednak teraz mi sie wydaje ,że łyka znacznie więcej. co do stylu jazdy moja srednia predkosc to 130km/h w porywach do 160km/h. ile powinien łykać taki silnik???

 

proszę o jakies info w tej sprawie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JNP

Witam

Posiadam ten sam silnik, przy ostrzejszej jeździe w okresie letnim, między wymianami (co 15 tyś) dolewam około litr oleju. Teraz, w zimie, po 12 tyś km od wymiany musiałem dolać jakieś 0,5l. Niewiem jaka jest norma dla tego silnika, ale w twoim aucie ubywa oleju zdecydowanie za dużo.

 

JNP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może świadczyć o tym, że silnik był przegrzany. Możesz to wykluczyć? Znasz historię auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas_tm

Siema

wyglada na to ,że musze pojechac do mechanika i zbadac sprawe. w sumie kolo ktory mi wymieniał olej ''młodszy mechanik'' podczas gdy silnik był włączony odkrecił korek wlewu oleju i silnik zaczą kichać prychać i nieówno pracować i odrazu pytanie od kolesia do mnie czy samochod nie był zalany czy coś w tym stylu. więc może faktycznie jest z nim coś nie tak. ksiażki serwisowej nie mam kupil mi go ziomek z usa niby zaufany człowiek. fura miała być z licytacji bankowej w moje łapy samochod wpadł mając 22tys mil przebiegu....

 

mam jeszcze jedno pytanie drodzy koledzy odnoscie właczników od zamykania i otwierania drzwi nie wiem jak jest w wersjach europejskich ale u mnie w kazdych drzwiach jest wlacznik i wylacznik od centralnego zamka bo jak tylko ruszzam to centralny sam zamyka się.. a co do tych przełaczników porobiły sie na nich bąble z wyjątkiem przełacznika kierowcy... jak u Was ta sprawa wygląda?

 

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

przestaw w ustawieniach jest ocja pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności