Skocz do zawartości
Gość autologus

2.5 tdi błąd 00542

Rekomendowane odpowiedzi

Gość autologus

w silniku 2.5 tdi 150 KM rok 2000 vag czyta taki błąd

 

"Czujnik uniesienia igły G80

30- 10 open or short to B+ - intermittent"

błąd powraca natychmiast po wykasowaniu szukałem na forum i znalazłem ze to jest związane z wtryskiem sterującym w jednym poście Marek pisze że to trzeci wtryskiwacz

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5918&highlight=czujnik+g80

ja się zgadzam w silniku rzędowym tak jest wymienił bym ten wtrysk i po sprawie ale w 2.5 nie ma wtrysku z przewodem i nie wiem który jest sterujący czy tam jest to inaczej rozwiązane( wszystkie filtry wymienione bo podobno zapchany filtr paliwa może dać podobny efekt .

Edytowane przez autologus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2.5 v6 tdi 150KM jest wtrysk z "kabelkiem" czyli sterujacy. na pewno jest on w prawej glowicy, ale dokladnie nie pamietam na ktorej pozycji, albo 1 albo 3 wtryskiwacz...gdyby byl uszkodzony to nie zgasla by kontrolka grzania swiec... a co do tego bledu, to trzeba sprawdzic w jakiej kondycji jest pompa paliwowa w zbiorniku

Edytowane przez makalon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość autologus
w silniku 2.5 tdi 150 KM rok 2000 vag czyta taki błąd

 

"Czujnik uniesienia igły G80

30- 10 open or short to B+ - intermittent"

błąd powraca natychmiast po wykasowaniu szukałem na forum i znalazłem ze to jest związane z wtryskiem sterującym w jednym poście Marek pisze że to trzeci wtryskiwacz

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5918&highlight=czujnik+g80

ja się zgadzam w silniku rzędowym tak jest wymienił bym ten wtrysk i po sprawie ale w 2.5 nie ma wtrysku z przewodem i nie wiem który jest sterujący czy tam jest to inaczej rozwiązane( wszystkie filtry wymienione bo podobno zapchany filtr paliwa może dać podobny efekt .

 

czy mam rozumieć ze to siada pompa wtryskowa jesli tak to co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest to ostatni wtrysk na prawej głowicy.Powodem tego błędu najczęściej jest uszkodzenie kabla od tego wtrysku.Zdejmij dekiel i dobrze go obejrzyj.

Edytowane przez Pyton50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności