Skocz do zawartości
Gość coyot

Skrzynia biegów B3

Rekomendowane odpowiedzi

aha a gdzie wogóle są dostępne takie wzorniki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ushi

Witam serdecznie,

 

Wspominałem niedawno w innym wątku o trzeszczeniu przy ruszaniu z jedynki (po zdjęciu nogi ze sprzęgła trzeszczenie ustaje). Dzisiaj podjechałem do znajomego mechanika - zerknął do samochodu, obejrzał olej ze skrzyni biegów i stwierdził że w oleju są opiłki metalu i że mechanizm różnicowy do wymiany... oraz że najlepiej od razu wymienić całą skrzynię biegów na inną używaną.

 

Czy to prawda że może to być mechanizm różnicowy, czy może to być jeszcze coś innego? Trzeszczenie jest tylko na pierwszym biegu i to przy ruszaniu i puszczaniu pedału sprzęgła. Czasami miewałem problemy z włączeniem "jedynki" i raz czy dwa razy przy ruszaniu udało mi się "zgrzytnąć" biegami... może to z tego powodu?

 

Aha, jeszcze dwa pytania:

1. Czy skrzynia biegów z B3 1.8 będzie pasowała do mojego 2.0 (benzyna)?

2. Czy poprzez spokojne ruszanie z drugiego biegu jestem w stanie przedłużyć żywot skrzyni biegów i czy to w ogóle się opłaca - może przez to inne elementy się szybciej zużyją? Przyznaję że potrzebny mi teraz samochodzik i nie chciałbym żeby mi się rozkraczył gdzieś na środku drogi.

 

Chętnie wysłucham jakichś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pada synchronizator to raczej robota skrzyni jest nieopłacalna lepiej wymienic całą skrzynie.

 

Wymiana to ok 3-4 godzin roboty najlepiej we 2-ch potrzeba jeszcze kanał i podnośnik do wyciąganai silnika ( silnika sie nie wyciąga , i nie odkreca półosi od kół)

 

Wymiana skrzyni jest możliwa u wielu magików którzy chandlują częsciami przy czym wielu z nich opuszcza 100-200 zeta jak mu sie odda swoją uszkodzoną skrzynie.

 

Skrzynie od różnych silników można mieszać zależy na jakich osiągach nam zależy( np skrzynia 4T i 4S idealna do diesela zależy czy wiecej jeździsz po mieście czy poza)trzeba tylko porównać przełorzenia z orginalnej skrzyni i tej nowej

 

Jak komuś pada synchronizator to można jeździć aż sie całkiem nie sypnie (u mnie w poprzednim golfie 8 mieśecy wytrzymało) tylko trzeba "nauczyć sie znieniać biegi" np poczekać aż zejdzie nieco z obrotów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2. Czy poprzez spokojne ruszanie z drugiego biegu jestem w stanie przedłużyć żywot skrzyni biegów i czy to w ogóle się opłaca - może przez to inne elementy się szybciej zużyją?

 

Najprawdopodobniej dobijesz sprzegło ... a to kolejne wydatki .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności