Skocz do zawartości
Gość koko

Czujniki ABS do b3... skad je wziac?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko

Wczoraj skonstruowalem sobie specjalne koncowki do miernika i zmierzylem rezystancje na poszczegolnych czujnikach (mierzylem na kostkach laczacych kabel idacy od kola z reszta kabla idaca do sterownika) i mam tak :

1. Kolo przednie prawe: 1120 Ohm

2. Koło tylne prawe: 1120 Ohm

3. Koło przednie lewe: 0 Ohm

4. Koło tylne lewe: 0 Ohm

 

Z czego wniosek - dwa lewe czujniki mam uwalone (badz kabel)

 

Problem w tym ze ten kabel jest wtopiony w czujnik i nie bardzo chce go rozwalac, i nawet jesli to nie on to jak polutuje to juz nigdy nie bedzie to :(

 

Szukalem czujnikow, ale kurza melodia na allegro uzywka chodzi po 120 zl, ze juz nie wspomne o intercars (kolo 250-300 sztuka)

 

Jesli ktos ma jakis pomysl to prosze o rade

 

Myslalem czy nie podejda te czujniki od b4, tanie jak barszcz plus jeszcze kabelek do nich zalatwic i by bylo... tylko czy w piaste spasuja? a kupowac na probe nie bardzo chce, dwa ze czasu nie ma zeby to tak ciagle rozbierac i skladac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoń 693323131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder

Mam wymienione czujniki na te z B4, na allegro kupiłem po 30 PLN. Pasują, ale chyba trochę mechanik je przecierał papierkiem. No i ptrzeba dokupic przewody z wtyczką. U mnie są końcówki z wtyczką (płaciłem po 30 PLN) przylutowane do starych przewodów i zabezpieczone koszulką termokurczliwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

Mam wymienione czujniki na te z B4, na allegro kupiłem po 30 PLN. Pasują, ale chyba trochę mechanik je przecierał papierkiem.

 

Są troszkę za duże

 

 

 

Ja też kupiłem czujnik a okazało się że to kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder

Wymieniłem czujniki na B4, pasują idealnie na wcisk tzn. musiałem je delikatnie wbić. Stare rozbiłem, bo nie chciały wyjść. Ponieważ przewody są nieosiągalne, a miałem uszkodzone zrobiłem je ze zwykłego "sznura od żelazka" zakładając końcówki konektorowe, na to koszulki termokurczliwe i całość przy czujniku izolacją. Gumki do mocowań założyłem ze starych kabli. Działa super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności