Skocz do zawartości
yogiboy

Naklejki informujące o klasie emisji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Jedź i się nie przejmuj, na obcych tablicach się nie czepiają, jesli już to pogroża paluszkiem i przy nastepnej kontroli będzie mandat, ostatnio byliśmy w Berlinie Paskiem B4 tdikiem i jeździliśmy po miescie i policaje nas olewały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz ze pedałować śmiało :) Dzięki może jeszcze ktoś z osób znających te szosy czymś podzieli sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie je dostać.

 

Dekra albo ADAC. Ja załatwiałem w Polsce w oddziale Dekry w Poznaniu-Potrzebny dowód rejestracyjny i 99 zł -czas 10 min ,z nalepieniem na szybę.Jak weźmiesz dowód i karte pojazdu (jeśli masz płacisz mniej.). W Niemczech Dekra,ADAC i pewno coś jeszcze koszt 5 €.

 

masz tu pomocny link http://apps.dekra.pl/xmaax/xserwis1/index.php?tem=974

 

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

Jeżeli masz zbędne pieniądze i czas na tłumaczenie się szkiełom w niemczech to skorzystaj z rady kolegi sledziu . Przez takie właśnie olewanie przepisów mają inni o nas zdanie jakie mają :wmorde

 

---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

 

Naklejki tylko obowiązują w centrach miast a trasę masz wyznaczoną autostradami-jak nie planujesz wycieczek po miastach to jest Ci zbędna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło :) nie planuję żadnych wjazdów do miast, chyba ze popierd&%$% mi się zjazdy... :)

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palcem pomachaja - zadko takie bzdury widzialem/czytalem!

 

jesli auto sprawne (nie kopci itd.), jazda nie za szybka, to spotkac cie moze standardowa kontrola. zdarzylo mi sie to w niemczech jak na razie 2 razy w ciagu 13 lat.

tydzien temu z polski wröcilem. bylem 2 tygodnie i tam tez mnie 2 razy tak sobie zatrzymali. wiec nie ma sie czego bac ;)

 

a 2 litrowe tdi PD maja zielona czwörke. w hanowerze teraz tylko na zielonych wolno do miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 oskar1979

Witam troche odswieze temat. Czyli zatrzymali Ci do kontroli zadymienia spalin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kontroli drogowej... jak policja widzi zielona plakietke i diesla od 2003 roku w gore to nawet nie wnikaja czy ma dpf czy nie.

Ps. 3BG od 2003 ma juz zielona chociaz ma norme d3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło w temacie tych nalepek? Za około miesiąc będę prawdopodobnie jechał do Amsterdamu przez Niemcy. Rozumiem, że jeśli śmigam tylko autostradą, trasa E30 (zakładając, że zjazdów się nie pomyli :P) to nie potrzebuję, żadnej nalepki o tych spalinach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niemcy przelatujemsz autostradą to nic nie potrzebujesz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowo cały czas autostrada. Jedyne postoje to na odpoczynek, ewentualnie tankowanie. Dzięki za info. Tak wyczytałem w necie ale dla pewności wolę się zapytać. Nigdy nie wiadomo ile warte znalezione informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności