Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów a zarazem chciałbym uzyskac od was pewną rade otóż nawalił mi wybierak od skrzyni w passacie czy wymieniał ktoś z was to kiedyś bo dzisiaj porozkręcałem cała konsole w środku ale niewiem jak to wyciągnac potrzeby jest kanał by od spodu to wykręcic??

 

dziekuje z góry za pomoc i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chodzi o tą część co jest w skrzyni biegów czy o sam lewarek wraz z linkami?? Bo jeśli chodzi ci o lewarek zmiany biegów to przydałby się kanał. Ja w swoim b3 zdjąłem ten środkowy tunel, poza tym trzeba odłączyć linki od tego ustrojstwa co jest w skrzyni biegów i odkręcić uchwyt mocujący te linki na skrzyni/ lub je z niego wypiąć (nie pamiętam jak ja to robiłem ale na pewno da się odkręcić. A lewarek wyjmuje się do dołu po odkręceniu takiej pokrywy. Żeby ją odkręcić musisz odsunąć rurę wydechową na bok/ lub też rozkręcić takie łączenie mniej więcej w połowie rury. To tyle co pamiętam - jeśli coś będzie nie tak, pisz - może coś wymyślimy. Ja miałem problem z wrzucaniem biegów i po wymianie tego ustrojstwa na używkę i małej przeróbce działa. Powód prosty- linki nie były dobrze usztywnione przez uszkodzony pancerz. mówiąc o konsoli środkowej mam na myśli plastik który zakrywa hamulec ręczny i dźwignię zmiany biegów

Edytowane przez mcgregor88
co? sobie przypomnia?em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że muszę wymienić końcówkę linki od zmiany biegów bo się rozsypała pokazuje w załączniku

znalazłem takie coś na allegro ale w całości http://allegro.pl/item460309990_vw_passat_b3_wybierak_linka_zmiany_biegow.html

P1040763.jpg

P1040764.jpg

Edytowane przez student169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak już powiedziałem wymieniłem całe linki. A może masz jakiegoś znajomego mechaniora/ ślusarza i by ci coś dorobił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągnę tą linkę na zewnątrz to będzie mechanior lub jakiś ślusarz miał wgląd całej sprawy

 

dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Witam mam pytanie. Czy przy każdym wybieraku w B3 jest taki obciążnik przykręcony do jednej z linek.Bo kumpel ma a u mnie tego nie ma a mamy identyczne modele.I czy ma ktoś dostęp do tulejek do wybieraka bo mam strasznie zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o tą chodzi ale mam na zbyciu

tulejkę wybieraka (oryginał vw nowa) cena 7 zł

(kupiłem ale u mnie inny typ wybieraka jest)

 

W dolnej części rysunku, dla silnika 1F:

21 - dźwignia wybieraka,

19 - oś na której obraca się dźwignia,

13 - tulejki

 

Dźwignia obraca się na ośce (19). Jeżeli ma dodatkowo możliwość ruchu na boki to jest źle. Wystarczy odkręcić 1 śrubę, odpiąć linki i wszystko jest widoczne. Jeżeli masz taki sam układ jak na schemacie i nie masz tulejek to na bank masz luzy, a tulejki się wykruszyły.

Edytowane przez maniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Dokładnie mariusz mam taki jak na fotce jesli mówisz ze pasuje to daj namiar na siebie i odkupie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokładnie sprawdzę czy jest bo sie to plątało po bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Czy ma ktoś moze na sprzedanie ciężarek wyrównoważający ten na wybieraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności