Skocz do zawartości
Gość sprintx

B5 i blokujące koła hamulce po wymianie płynu, tarcz i klocków.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sprintx

Hej

 

Przy okazji wymiany zawieszenie wymieniłem elementy eksploatacyjne układu hamulcowego. Niestety cos zostało źle zrobione i po tym zabiegu czasami zdarza się ze hamulce blokują koła (bardziej przód). Blokowanie objawia się czasami gorącymi obręczami po przejechaniu 15 km z niewielką prędkością (poniżej 70 km/h). Po przejechaniu większych odległości daje się wyczuć wyraźny zapach przegrzanych klocków hamulcowych. (tj. zapach palonego sprzęgła)

 

Próbowałem cos z tym zrobić.

 

1.Pojechalem do warsztatu, który mi naprawiał hamulce. Twierdza ze wszystko jest ok. Problem objawia się czasami więc nic im nie mogę udowodnić.

 

2.Bylem w warsztacie Trakt Brzeski 121A - Darek Grabski. Darek wyczyścił jarzma. Problem nie ustąpił. Później wymienił jeszcze płyn.

 

3.Niestety hamulce dalej blokują koła. Kolejna rzeczą, która wg. Darka może zawodzić są klocki i tarcze...mimo że nowe podobno ich kiepska jakość (wszystko jest firmy Girling) może powodować blokowanie.

 

Przed wymiana płynu, tarcz i klocków nie miałem problemu z hamulcami. Co ciekawe mam wrażenie, ze gdy panosze pedał hamulca to chyba blokowanie kół się zmniejsza.

 

Jeśli spotkaliście się z podobnym problemem (np. na jednych klockach było źle a po wymienia dobrze), lub macie sugestie, co (lub gdzie) mogę sprawdzić będę wdzięczny za info.

 

Każda sugestia będzie pomocna.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem wczoraj napisać o jeszcze jednej rzeczy.

 

Rano jak ruszam, hamulce chyba nie blokują kół. Na luzie autko toczy się normalnie. Hamowanie zaczyna być zauważalne po przejechaniu około 3-4 km.

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprintx

 

Jak pojeździsz te 3-4km to podnieś po kolei każde z kół i zobacz, czy nie obcierają klocki.Może nie cofa się któryś tłoczek .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może klocki za grubą mają tą część co w jarzmo wchodzi i się blokują pod kątem zamiast latać luźno- podszlifuj papierkiem. Takie coś to mi się parę lat temu w pugu przytrafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności