Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc jak podnieść Passata:

 

2003r, Variant, TDI 1.9PD 130km

 

kody z wlepy:

OJJ, OYE, 1BA

 

przy większych prędkościach na dłuższej 4-5m nierówności ( dołku) autem buja góra-dół i cos ociera/dobija

 

w przodzie ma sprężyny: zółty, brązowy, brązowy, brązowy

tył niestety kolory niewidoczne.

 

Prosze o pomoc jakie powinienem mieć sprężyny w standardzie i ew. jak go podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hadler - a nie powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić amorków skoro masz takie objawy jak bujanie góra -dół.Zrób test amorków i dopiero potem można pomyśleć o sprężynach które w/g mnie przy oznaczeniu zawiechy 1BA są raczej ok.Zapodaj fotę jak wysoko stoi Twój pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiałem na amorki i dziś byłem na diagnostyce: 77-80%

Na alu 15tkach i zimówkach 185x65x15 stoi 66cm od gleby licząc do najwyższego miejsca nadkola/błotnika.

Może przesadzam, ale inne passaty na parkingu stoją wyżej, a mój jakiś taki oklapły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześlij jakieś fotki to zobaczymy i ocenimy jak wysoko stoi.

W/g Etki po Twoich oznaczeniach z wlepy dla zawiechy 1BA czyli standard powinieneś mieć z przodu na sprężynach dla oznaczenia OJJ - 1 kropkę żółtą i 2 kropki brązowe , natomiast tył dla OYE - 1 kropka zielona i 3 kropki brązowe.Z przodu jak napisałeś masz 1x zółty i 3x brązowe czyli jest to sprężyna dla zawiechy 1BA i oznaczeń na wlepie OJK a nie OJJ.Wniosek taki ,że są mocniejsze wsadzone niż na wlepie ale to dziwne bo niemiec takie jakie wstawi to i chyba odpowiednio je opisze na wlepie a tym czasem u Ciebi jest inaczej.Tu jest zagatka.Jak dla mnie ktoś zamienił na mocniejsze a co za tym idzie pasek powinien stać jak trzeba.Spręż się i zobacz co masz na tylnej osi i może coś się wyjaśni bo tył też może być niezgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do jakich pasków sa te spręzyny bo nie mogę takich kolorów oznaczeń zlokalizować:

 

201302101022551.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to kolory - biały i zielony bo na to wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda że zielony i biały. Nie wiem czy zakładac czy szukac innych bo auto stoi z pekniętym zwojem i jak najszybciej jutro chciałbym miec je sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz masę auta wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.Sprężyny są na pewno na przód ale masa jest ważna.Są to sprężyny standardowe czyli do zawiechy 1BA.Nie wiem jakie masz obecnie zawieszenie sportowe czy standart.Zobacz na wlepie w bagażniku koło koła zapasowego i podaj oznaczenia z ostatniego rzędu bo to wiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa auta to 1456 zawias ori wiec zapewne standard bo auto to zwykła jednośka tdi. Oznaczenia z wlepy póxniej dopisze jak bede miał czas sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czekam na oznaczenia z wlepy to Ci dokładnie powiem jakie powinieneś miec w/g etki w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo bo naklejka juz jest troche wytarta :

 

20130210113344.jpg

 

Jak możesz napisz mi ori i sportowe sprężyny jakie mają byc do mijego. Jak te bedą złe to będę szukał dalej.

Edytowane przez cieluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w miarę widać.w/g wlepy w oryginale powinieneś mieć dla Twojego oznaczenia przód OJG :kropki 1xbiała 3xzielona ,natomiast tył OYC:kropki 1xzielony 1xbrąz.Zdjęcie ze sprężynami pokazuje ,że są to sprężyny do zawiechy o oznaczeniu na wlepie OJE a Ty tak nie masz.Są to sprężyny do zawiechy na przód o mniejszej masie motoru tzn.do 823kg a Ty potrzebujesz do 899 w/g ETKI.Tak więc Twoja decyzja co zrobisz, założysz słabsze albo wymienisz na mocniejsze.Nie potrafię Ci odpowiedzieć jak będzie stało auto , czy ok czy za nisko bo będą za słabe.Po prostu załóż, przejedź się i zobacz i czy Ci to odpowiada.Mam takiego passka z 99rok z takim silnikiem jak Ty czyli 115KM i posiadam springi: 1x kropka biała i 3x kropka zielona.Na wlepie mam tak jak Ty OJG czyli wszystko się zgadza.powodzenia kologo.I nie rozpędzaj się za bardzo bo teraz wszędzie czychają radary.

Edytowane przez jaros69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok w miarę widać.w/g wlepy w oryginale powinieneś mieć dla Twojego oznaczenia przód OJG :kropki 1xbiała 3xzielona ,natomiast tył OYC:kropki 1xzielony 1xbrąz.Zdjęcie ze sprężynami pokazuje ,że są to sprężyny do zawiechy o oznaczeniu na wlepie OJE a Ty tak nie masz.Są to sprężyny do zawiechy na przód o mniejszej masie motoru tzn.do 823kg a Ty potrzebujesz do 899 w/g ETKI.Tak więc Twoja decyzja co zrobisz, założysz słabsze albo wymienisz na mocniejsze.Nie potrafię Ci odpowiedzieć jak będzie stało auto , czy ok czy za nisko bo będą za słabe.Po prostu załóż, przejedź się i zobacz i czy Ci to odpowiada.Mam takiego passka z 99rok z takim silnikiem jak Ty czyli 115KM i posiadam springi: 1x kropka biała i 3x kropka zielona.Na wlepie mam tak jak Ty OJG czyli wszystko się zgadza.powodzenia kologo.I nie rozpędzaj się za bardzo bo teraz wszędzie czychają radary.

 

wielkie dzięki za odp. załoze te bo nie mam czasu szukać, jutro je wsadze i zobaczymy ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz napisz mi ori i sportowe sprężyny jakie mają byc do mijego.

W Twoim aucie ori sprężyny, to właśnie są sportowe, masz tam oznaczenia 1BE/0JG przód 1 pasek szary 1 pasek niebieski. Tyl 1BE/0YC 1 pasek pomarańczowy 2 paski niebieskie. To są fabrycznie przeznaczone sprężyny do twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował takich sprężyn (a też sprawdziłem i Gural ma rację, że masz sportowe zawieszenie fabrycznie - kody 0JG i 0YC) to mam takie sprężyny w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszecie mam sportowa sprężyne niebieski i biały. Dziś wsadziłem te co wcześniej pokazałem i auto pieje w górze !! Jak najszybciej musze zmienić ten szajs bo nie mogę na auto patrzeć :) Auto poszło jakieś 2-3cm w góre !

 

20130212172704.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

eltom dzwoniłem ale nie odbierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci już 3 namiary na sportowe sprężyny na przód. Myślę że coś wybierzesz :) Tylko zadzwoń i się zapytaj czy to na pewno są te co na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie źle pojechaliśmy z tymi springami.Założyłeś standardowe do auta na zawieszce sportowej.Trochę w tym mojej winy bo do końca nie sprawdziłem co jest dokładnie na wlepie tzn.1BA czy 1BE bo nie było widać tej jednej ale bardzo ważnej litery.No nic teraz pozostaje Ci poszukać sportowych.Problem w tym,że na focie j/w jest kropa biała i niebieska a takich oznaczeń w Etka nie ma.Jest szara i niebieska kropa która psuje do Twojej zawiechy w/g oznaczenia na wlepie i najprawdopodobniej o to chodzi ,zresztą tak też napisali Gural i Eltom którzy są dobrzy w temacie.Skąd biała kropa to nie wiem ale po prostu skup się na szarej i niebieskiej w poszukiwaniu i też takie zakładaj.

 

 

Edytowane przez jaros69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu jest wyblakła farba lub wytarta albo zmyta od karchera ;)

To są kolory szary i niebieski na milion %

 

---------- Dodano o 23:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:21 ----------

 

To po prostu jest wyblakła farba lub wytarta albo zmyta od karchera ;)

To są kolory szary i niebieski na milion %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest już jadą do mnie sprężyny takie jak mam więc w czwartek montuje i zapominam o temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności