Skocz do zawartości
tomeko

Opinie użytkowników Alpine IDA-X100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar kupić radioodtwarzacz do auta Alpine IDA-X100,i moje pytanie o opinie do użytkowników tego radia,jak się sprawuje,jak z jakością dźwieku,sterowaniem,czy nie zawiesza się,itp.Znalazłem trochę informacji na forum, ale to za mało.Na początku będę miał podłączonego tylko pendrive'a z mp3.Za wszystkie opinie dziękuje.Pozdrawiam Tomek

Edytowane przez tomeko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie zawiesza się. To nie Peying ;)

Dźwięk jest bardzo przyjemny, charakterystyczny dla Alpine'y zwłaszcza tej z Imprintem.

Sterowanie jak w większości nowych radioodtwarzaczy nie jest intuicyjne z racji ilości opcji, ale to kwestia poklikania. Nic nie można tez mu zarzucić.

W Passacie B5 wygląda średnio ( design ) z racji swoich obłości i kształtów średnio komponujących sie z wnętrzem.

Ma dośc przyjemny wyświetlacz w przeciwieństwie do IDA X200

 

Jest to model nie cieszący się wielkim zainteresowaniem z powodu braku CD.

Porównując opcje dobrym konkurentem - na którego namawiam Cię - to Pioneer DEH-P700BT. Popatrz na niego i przemysl zakup.

Ma wszystko to co wskazana Alpina + CD. Jest płaski, ładnie komponujący się w Passacie B5. Teraz takowy testuje i mam podłączony w aucie, więc mogę zrobić Ci fotkę - jakby co daj znać na PW.

Wspomniany Pioneer odda Ci naprawdę bardzo przyjemny, ciepły dźwiek, a dostroisz go podobnie jak Alpine jak tylko będziesz chciał. Do tego super działający zestaw głośnomówiący i pełna obsługa Bluetootha ( nie wymaga jak alpina dodatkowego adaptera ), Ipoda, USB, Aux IN, 3XRCA. Jest dużej mocy, producent założył mi wentylator z tyłu - to dobrze świadczy.

 

Na koniec, DEH-P700BT ma możliwość niemal dowolnego ustawienia podświetlania.

Chcesz czerwone przyciski i niebieski wyswietlacz - masz.

Chcesz niebieskie przyciski i czerwony wyswietlacz - masz.

Chcesz siny brąż koperek i lila róż - masz ;) ( moze zmienisz auto, jak znalazł bedzie )

 

Pozdrawiam i udanego zakupu.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad Pioneerem DEH-P7000UB,ale nie bardzo przekonuje mnie, w nim to wielofunkcyjne pokrętło,jednakże Pioneer ma możliwość podpięcia pilota na kierownicę, co bardzo by mi pasowało.W Alpine'nie podoba mi się natomiast wyświetlacz,i łatwa do przejrzenia playlista, co jest dla mnie ważne.Brak odtwarzacza CD też nie jest dla mnie problemem, wręcz przeciwnie, i tak słucham teraz empetrójek,bo płyta audio nagrana z tych samych mp3, nie brzmi lepiej, niż te same mp3 na Alpine'nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zależy Ci na wyświetlaczu ? Ok, kupuj zatem.

Ja wolałbym bluetooth jeśli miałbym wybierać. Jeśli jest Ci ta opcja zbędna (przemyśl to bo daje wiele możliwości) to ok.

 

Jeśli miałbym wybierać między IDA X100 a P7000UB chyba jednak wstrzeliłbym się w Alpine ( głównie ze wzgledu na bluetooth ) zwłaszcza jeśli jednoznacznie twierdzisz, ze CD Ci zbędne. Tu jednak znowu dodam, że Pioneer komponuje się z czarną ramką konsoli Passata przyjemniej.

Jest płaski, kanciasty jak panel climatronica (czyt. zbliżony kształtami, nie identyczny oczywiscie)

Alpina jest troszkę mniej pasująca patrząc na nią za dnia. Może nie ma to dla Ciebie większego znaczenia, wiec ten problem Ci odpada.

Nocą zarówno jedno jak i drugie radyjko będzie wyglądalo sympatycznie.

 

Zdjęcia prześlę Ci niebawem (odnośnie Twojej PW). Muszę tylko nie zapomnieć aparatu. Jutro postaram się zrobic.

 

 

UpDate

 

Oto fotka. Co prawda komórką, ale pogląd masz.

a228e91e60122373m.jpg

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności