Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od dłuższego czasu problem z ... no właśnie! nie moge tego rozgryźć, w czasie jazdy słychać wyraźnie z któregoś koła chyba przedniego hałas jakby bicia opony nierówno dolegającej do jezdni, ciężko mi opisać ten dzwięk, dzieje sie tak niezależnie od prędkości, nie trzepie kierownicą w czasie jazdy, opony mam wywarzone, dodam że działo się tak równieź na zimówkach, myślałem że zmiana opon wyeliminuje ten problem , czyżby krzywa felga? mam alumy. Doradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do wulkanizacji gdzie zakładali CI opony i powiedz ze po założeniu opon coś jest nie tak i niech szukają problemu, dowiesz sie co jest źle, może naprawią i może obejdzie sie bez $.

 

Pozdro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożycz od kogos cztery koła i zobacz czy jest tak samo a potem szukaj dalej jak nie pomoze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łożysko ?????

 

raczej nie bo hałas jest cały czas taki sam, temat łożyska też już przerabiałem i wiem czym sie objawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pożycz od kogos cztery koła i zobacz czy jest tak samo a potem szukaj dalej jak nie pomoze :rolleyes:

chyba tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Po co pożyczać koła skoro na zimówkach było to samo?? Jeśli felgi proste to przyczyna jest poza kołami.......to oczywiście moje zdanie, a tego hałasu nie słyszałem, opis nic nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z tym biciem koła i też nie wiem o co ho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pożyczyłem od kolesia koła i wyszło ze moje fele są krzywe . a z tego co wyczytałem

martin724 ma te same fele na zime i lato :659:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin724 ma te same fele na zime i lato :659:

ano zgadza sie:D nie jest tak źle, już 5 zim zaliczyłem na alumach (poprzedni właściciel też śmigał na nich), co prawda dopiero teraz coś sie zaczęło dziać z felami:549:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pożycz od kogos cztery koła i zobacz czy jest tak samo a potem szukaj dalej jak nie pomoze :rolleyes:
Nie prościej założyć zapas albo pożyczyć jedno koło i po kolei sprawdzać. Skoro na letnich i zimowych jest to samo więc problem opon odpada. Jeśli chodzi o skrzywienie felg wulkanizator by nie wyważył felgi i zgłosił by ci to , ewentualnie występowało by bicie na kierownicy a takie objawy u ciebie nie występują.

Przyglądałeś się przegubom wewnętrznym i zewnętrznym :confused:.

Proponuję z drugą osobą spróbować zlokalizować okolice wydobywania się hałasu ewentualnie zmienić na zapas i zobaczyć czy się coś zmieni!

 

dzieje sie tak niezależnie od prędkości

to jest najbardziej dziwne :confused:

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moim zdaniem jeżeli masz faktycznie wyważone koła i jesteś tego pewnyw100% to

powinieneś zacząć szukać w układzie przeniesienia napędu czyli skrzynia biegów,półosie,łożyska.W przypadku poważnego skrzywienia felgi nie da się jej wyważyć i

na pewno było by odczuwalne bicie kół na kierownicy.

Pozdrawiam Andrzej sq8mfx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności