Skocz do zawartości
zacek

prędkościomierz zwariował ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość babe161989

Witam a to może wina leży w komputerze samochodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na stabilizator napiecia w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do warsztatu umówić się na przegląd tego problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki ELMOS znajdziemy w liczniku elektronicznym nie od TDI a od benzyny ? Podejdzie ? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator mozesz kupic w jakims elektronicznym sklepie, cena to ok 2pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki stabilizator? do czego?

Pojechałem z autem do warsztatu bo mi auto kiepsko odpalało , wszyscy myśleli ze to świece, a jak się okazało jest problem z elektronika bo do świec wogole prąd nie dopływa i na pewno to jest powiązane z licznikiem bo licznik kupiony ponoć dobry a źle działa.

Jadę dzis do poleconego elektronika za dzien, dwa dam znac czy udało sie naprawic i co ewentualnie było przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuacje licznik po miescie latał jak pies bezpanski ale na powaznie to wina tkwi w grzebaniu przez poprzedniego własciciela i komputer szaleje od paru juz miesiecy jest ok pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak mozecie czy ten licznik sie nada na dawce ELMOSU do licznika TDI ? http://www.allegro.pl/item474677061_licznik_vw_passat_b4_elektronic.html

albo czy istnieje mozliwosc przelozenia z licznika tdi obrotomierza do licznika benzynowego ? nie chodzi mi o same tarcze a o caly mechanizm ? Jest ogolnie taka mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości przełożenia samego obrotomierza, ale obrotomierz od benzynki będzie dobrze działał bo to licznik elektroniczny. Ale zanim kupisz licznik upewnij się ze to nie cos innego jak w moim przypadku wydasz niepotrzebnie pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co u Ciebie sie okazalo uszkodzone ? Ja swoj licznik oddalem do dobrego elektryka zajmujacego sie licznikami i nie dal rady naprawic , mowil ze to bardzo czeste w tych licznikach i ze bez problemu przerobi anglika na europejczyka ( chodzi mi o przebieg zeby naliczalo w km a nie milach) Niestety rozgladam sie teraz za nowym licznikiem najlepiej od anglika ale takich brak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat, kolejnego nie chcę zakładać a tytuł pasuje ;)

 

Chodzi o Passata B4 1.9 TDI 1Z z licznikiem elektronicznym. Otóż dzisiaj rano wskazówka prędkościomierza została na dole skali, wcale się nie ruszyła. Po przejechaniu kilku km zaczęła skakać, chwilami pokazując dobrą prędkość. Po kolejnych kilku km unormowała się i już resztę trasy pokazywała normalnie.

Auto postało kilka godzin, ruszyłem i znowu ta sama sytuacja.

Aha, dodam że w czasie gdy wskazówka wariowała, nie działał też tempomat. Sprawdziłem Vagiem - błędów brak. Moja wstępna diagnoza to czujnik prędkości przy skrzyni, ale pewien nie jestem. Na początku myślałem że to wina zegarów, ale:

1) również tempomat nie chce się aktywować, a działa dopiero po przekroczeniu prędkości 40km/h - czyli brak sygnału

2) reszta wskaźników działa bez zarzutu.

 

Aaa! Być może to istotne! Usterka ujawniła się przy bardzo wilgotnej pogodzie!

 

Czy może to być czujnik prędkości przy skrzyni? Gdzie dokładanie się on znajduje? Może jakiś numer?

 

Dzięki za pomoc.

 

PS. Ok miesiąca temu u siebie sprawdzałem licznik Daniela (zacek), a teraz mam problem ze swoim licznikiem :633:

--- scalone ---

Doszedł jeszcze jeden objaw. Okazało się ze jak wjadę w kałużę, to wtedy licznik zaczyna wariować. Wilgoć?

Pomóżcie, gdzie znajduje się ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje się przy skrzyni. Widać go po otwarciu maski. Wtyczka 3-pinowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę :) Prędkościomierz umarł całkowicie. Jak go zdemontować? Obraca się wokół własnej osi, albo raczej jego górna część. Jak go sprawdzić po demontażu?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skcrack

 

W silniku 1Z MY 1996 mogą być stosowane dwa typy czujników prędkości:

191 919 149D ( automat oraz ręczna skrzynia biegów , 3 styki)na rys 5

357 919 149 ( automat 3 styki) na rys 6

 

Powodzenia.;)

 

b41996prdkociomierztq7.png

[url=http://g.imageshack.us/img291/b41996prdkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek za odpowiedź. Ja już się z problemem uporałem. Myślę że numery i rysunek komuś się jeszcze przydadzą.

Wymontowałem czujnik (ciężki dostęp) i podłączyłem go do ABFa - licznik działał.

Przerzuciłem zegary do ABFa - działają. Zegary z ABFa wrzuciłem do 1Z - nie działają.

Wycieczka do elektromechanika - i teraz działa kosztem 80zł. Przełamany kabel na drodze do ECU był przyczyną całego zamieszania.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności