Skocz do zawartości
Gość marian-m

Co to cieknie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marian-m

Witam,

coś cieknie mi spod silnika? z pod prawej strony jak siedzimy w samochodzie - czyli od strony pasażera - gdzieś w miejscu obok koła - dziwna maź raczej nie olej i nie ropa? ale wydaje mi sie że to prędzej jet płyn chłodzący bo nawet niski stan miałem na pojemniku wyrównawczym i komunikat mi się wyświetlił, ale z czego w tamtej okolicy może ciec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z może to z klimatyzacji woda Ci kapie, jak zgasisz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skrapla się woda na instalacji klimy...no i kapie - to jedna z możliwości.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian-m

Woda nie bo próbowałem i szczypie w język ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak wiedziesz na kanał!

jak Ci ubyło płynu to zalej i porostu zobacz czy nie ubywa...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

coś cieknie mi spod silnika? z pod prawej strony jak siedzimy w samochodzie - czyli od strony pasażera - gdzieś w miejscu obok koła - dziwna maź raczej nie olej i nie ropa? ale wydaje mi sie że to prędzej jet płyn chłodzący bo nawet niski stan miałem na pojemniku wyrównawczym i komunikat mi się wyświetlił, ale z czego w tamtej okolicy może ciec?

 

marian-m;

Z prawej w okolicy prawego koła możliwy jest płyn R134 z układu klimy lub płyn hamulcowy np. z wężyka giętkiego (gumowego )układu hamulcowego.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z płynów nie szczypie w język tak jak kolega napisał wyżej. Jedyną możliwością takiego posmaku może być kwas akumulatorowy. Proponowałbym sprawdzić akumulator... Płyn hamulcowy ma raczej słodka konsystencje, chłodniczy raczej neutralny tylko kwas szczypie... Chyba że się mylę - możliwe ze klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul ;

Wężyk odprowadzający gazy z akumulatora jest umiejscowiony w połowie pojazdu a nie przy prawym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten wężyk odprowadzający gazy z akumulatora jak dokładnie ma lecieć,bo ja u siebie go nie posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten wężyk odprowadzający gazy z akumulatora jak dokładnie ma lecieć,bo ja u siebie go nie posiadam :(

 

Wężyk jest podłączony do akumulatora z prawej strony ( patrząc na silnik od strony przedniego zderzaka) wylot skierowany w dół na zewnątrz obok przewodów do nagrzewnicy w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a z klimy ma leciec z 2 stron czy jednej ile jest tych odprowadzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a z klimy ma leciec z 2 stron czy jednej ile jest tych odprowadzen

 

klaudek ;

 

Woda z odprowadzenia klimy powinna lecieć z prawej strony pojazdu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powinna czy moze jeszcze leciec gdzies indziej? i czy jest tylko napewno jedno odprowadzenie i z prawej czyli od pasazera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale powinna czy moze jeszcze leciec gdzies indziej? i czy jest tylko napewno jedno odprowadzenie i z prawej czyli od pasazera??

 

klaudek ;

 

Jest tylko jedno odprowadzenie z prawej strony, nie powinna lecieć w innym miejscu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Otzi
Jedyną możliwością takiego posmaku może być kwas akumulatorowy.

 

Z wężyka od akumulatora kwas nie będzie skraplał się w aż tak zauważalnych ilościach.

 

Pzdr Otzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian-m

Witam,

 

po przerwie wakacyjnej w końcu udało mi sie ustalić na 100% że to cieknie płyn chłodniczy

 

i znalazłem miejsce po paru dniowym przyglądaniu się - myliła mnie osłona silnika

 

zresztą zamieszczam zdjęcie skąd cieknie - jak widać z tej rurki przy bloku - chyba jest tam jakiś oring / guma - cały płyn powoli wycieka z tej rurki i gromadzi się na półce silnika i przy ruszeniu się troszkę ulewa - bądź kapie.

 

Przeciek to na tydzień cały zbiorniczek wyrównawczy ;-(

 

Czy ktoś już coś takiego miał - co robić - da się samemu odkręcić tą rurkę i co wymienić ten oring - dobić ? czy dać do mechanika - a może on sobie nie poradzi i tylko serwis ?

 

Proszę o pomoc - oto zdjątko

 

20421489bf9f83012d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności