Skocz do zawartości
kazik1313

Filtr na odme ....olej w dolocie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow. Czytajac tony postow o oilcatch tank-ach oleju w dolocie, odmie itp. postanowilem zrobic pewien zabieg w moim AJM-ie. Kupilem na allegro filtr stozkowy na odme za 15pln zdjalem rure odmy i w miejscu laczenia z rura do turkawki zalozylem ten stozek a wyjscie z pokrywy zaworow jest zakonczone butelka w zderzaku. Prosze o opinie czy tym zabiegiem nie szkodze mojej turkawce? czy nie oszukuje komputera ze to lewe powietrze tzn poza przeplywka? ....teoretyzujac turbinka powinna lepiej sie czuc gdyz ma czyste powietrze zamiast zabrudzonego spalinemi i olejem. Z gory dziekuje bardzo i pozdrawiam.

Fotka:

http://img388.imageshack.us/my.php?image=filtrnaodmevj0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Kur....a ale druciarstwo, wez to sciagnij - litosci. Nie probuj byc madrzejszy od dobrych kilku setek inzynierow VAG. Jakies wezyki, butelki w zderzaku, stozki - brak slow czlowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .....kilkuset inzynierow....nawet oni sie myla .....swiadczy o tym zle zaprojektowany separator oleju w pokrywie zaworow. No coz....mimow wszystko dziekuje za wypowiedz. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to sobie pomyślałeś. Zamontowałeś filtr stożkowy ZA przepływką i PRZED turbiną gdzie panuje lekkie podciśnienie. Nie kopci Ci przypadkiem? Bo zapewniłeś świetny dopływ lewego powietrza.

 

Taki pomysł z odmą nie jest zły, widziałem już wyprowadzenia do słoików. Jednak zamiast stożka montować na dolocie to go zaślep bardzo szczelnie, bo obecne rozwiązanie powoduje zły dobór mieszanki - przepływka pokazuje mniejsze niż faktycznie wartości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo ....konkretna odpowiedz na konkretne pytanie.....to chcialem uslyszec. Z stozkiem przejechalem jakies 40km nic nie zaobserwowalem...dymienia badz cos takiego.

Juz ide do garazu zdemontowac stozek i zaslepic szczelnie. Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wysłać do Ciebie priva, mam nadzieję że zrozumiałeś mnie jednoznacznie. Nie zaślepiaj odmny bo to się źle skończy, tylko dolot przy turbinie. Nie chcę żeby mnie później gryzło sumienie ;)

 

Widziałem że robią tak że w słoiku robią dwa otwory. Do jednego podłączają odmnę, a na drugi nakładają stożek żeby przypadkiem nie zassało jakiegoś świństwa - generalnie nie powinno, ale po co ryzykować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artuj wielkie dzieki.....wiem wiem ze odmy mam nie zaslepiac;);)...uszczelki chyba by bokiem wyszly;). Juz zalozylem rurke do turkawki i ja zalepilem. Tak podejzewalem ze bedzie to lewe powietrze dla turbine ale myslalem ze skoro i tak dmucha z odmy poza przeplywka to moge stozek zalozyc. Mylilem sie....ale coz potrzeba matka wynalazkow;);). Raz jeszcze dzieki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widzę na tym zdjęciu spowodowało moje osłupienie :mur:

Takich rzeczy sie nie robi, a przynajmniej nie w ten sposób.

Jesli już coś kombinujesz to na wężu idącym z odmy do turbiny zrób coś w formie dolnego zbiorniczka tak żeby olej spływał nie do turbiny tylko żeby się zbierał w zbiorniczku. Wszystko musi być szczelne, nie może się dostawać lewe powietrze. Wymień sobie wężyki podciśnienia bo widzę, że juz masz bardzo przetarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności