Skocz do zawartości
Gość stan411

wymiana nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stan411

Witam wszystkich. Przegladnolem liste tematow i nic sie nie dowiedzialem. Ubywa mi płyn chlodzaczy i najprawdopodobniej jest maly wyciek z nagrzewnicy a sądze to po tym ze od czasu do czasu podczas pracy nadmuchu pojawja sie cos w rodzaju pary i czuć wewnatrz zapach plynu.Doradzono mi by kupić jakiś plyn do uszczelniania chłodnic i go wlac ale czy nie zypsuje tym chłodnicy? A poza tym mom pytanie czy aby wymienic nagrzewnice trzeba zdejmowac cała deske rozdzielcza no i co więcej czy czeba cos ruszać przy klimatyzacji ( posiadam climatronic ). Może ktoś przerabiał taki temat i udzieli porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić trzeba będzie nie tyle demontować deskę , lecz z prawej strony odkręcić śruby mocujące deskę i odciągnąć do góry i do siebie ; z lewej strony wystarczy zluzować śruby mocujące deskę.Będzie sporo pracy. Lepiej nie stosuj środków do uszczelniania układu chłodzenia.Powodzenia;)

deskaql7.th.png

klimatyzacjazu3.th.png

klimatyzacja1rz2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

a czemu nie miałby spróbować z jakimś środkiem do chłodnic? miałem ostatnio problem z chłodnicą, po długiej aczkolwiek wolnej jeździe w gorący dzień stwerdziłem, że cieknie mi z chłodnicy, powiem szczerze że wystraszyłem się nie na żarty bo nie uśmiechało mi się wydawać kase na chłodnice, poszedłem więc do sklepu i zajomy zaproponował mi jakiś środek z K2. sam myślałem że to jakieś g... ale wolałem wlać płyn za 12 zł niż wydać z 200 na chłodnice. jak narazie, odpukać uszczelniło i nic się niedzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie miałby spróbować z jakimś środkiem do chłodnic? miałem ostatnio problem z chłodnicą, po długiej aczkolwiek wolnej jeździe w gorący dzień stwerdziłem, że cieknie mi z chłodnicy, powiem szczerze że wystraszyłem się nie na żarty bo nie uśmiechało mi się wydawać kase na chłodnice, poszedłem więc do sklepu i zajomy zaproponował mi jakiś środek z K2. sam myślałem że to jakieś g... ale wolałem wlać płyn za 12 zł niż wydać z 200 na chłodnice. jak narazie, odpukać uszczelniło i nic się niedzieje.

 

Kiedyś jak miałem B3 zastosowałem środek do uszczelniania chłodnic ( ciekła nagrzewnica) w efekcie wymieniłem nagrzewnicę oraz po jakimś czasie termostat. Wiążę to (termostat) z zastosowaniem środka do uszczelniania ukł. chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

no niewiem...ja musze poczekać żeby stwierdzić że ten płyn ma skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Takie specyfiki wlewane do ukladu chlodzenia osadzaja sie w kazdym miejscu gdzie przeplyw plynu jest wolniejszy (nie tylko miejsce z ktorego cieknie plyn), czyli wszystkie zagiecia wezy, zakamarki, narozniki w ukladzie chlodzenia. Przez co schladzanie silnika staje sie mniej wydajniejsze.

Jezeli uwazasz ze to za duzo pracy, to oddaj do mechanika - on to zrobi, ty zaplacisz - tylko nie rob sobie syfu w ukladzie chlodzenia, bedziesz zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan411

Dzięki za porady pewno zlece wymianę to chyba bedzie najpewniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w poprzednim aucie , ale u mnie wywalało naprawdę dużo płynu do wnetrza . Ponieważ byłem w trasie , musialem sie ratować właśnie takim specyfikiem do uszczelniania ukladów chlodzenia . Są dwa rodzaje: w proszku i w płynie . Koszt kilkanaście złotych .Jeżeli zastosujesz ŚCIŚLE wg instrukcji , przejeździsz jeszcze kilkadziesiąt tys km z tą nagrzewnicą . Unikniesz kosztów i wielu godzin pracy. Ja tak przejeździłem ok100tys km i sprzedałem auto . Nigdy nie miałem kłopotów z temp.silnika , ani z ogrzewaniem ,ani zimą ani latem . Auto :GOLF III TD. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan411

U mnie duzo nie ubywa ale od czasu do czasu pojawia sie cos w rodzaju pary z wszystkich nawiewow . Czyli moze trzeba się jeszcze zastanowić co zrobic może faktycznie cos dodac ponieważ to dosc kosztowna naprawa. Zasięgałem informacji to samo robocizna u fachowca ok 500 zl łacznie z odsyseniem gazu z klimy i przechowaniem go plus jeszcze nagrzewnica . Doradził mi by nie wsypywac proszku a wlac płyn do uszczelniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności