Skocz do zawartości
Gość volker88

Nawigacja gubi sygnał ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volker88

Witam,

Mam antenę gps na desce rozdzielczej i gubi bardzo, bardzo często sygnał ;/

Czym może to być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień miejsce anteny miałem kiedyś podobny przypadek nawigacja widziała mi 2-3 satelity zamontowałem przy antenie na dachu i teraz widzi zawsze 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

a nie ma jakiegoś dobrego miejsca na antenę w samochodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień miejsce anteny miałem kiedyś podobny przypadek nawigacja widziała mi 2-3 satelity zamontowałem przy antenie na dachu i teraz widzi zawsze 8.

 

To jaką Ty masz nawigację,że widzi tylko 8 szt satelitów .W moim zestawie Clarion do pracy potrzeba 10 szt.:confused:

Wpływ na sygnał, a raczej jego brak może mieć wpływ np. ogrzewana lub przyciemniona szyba.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jaką Ty masz nawigację,że widzi tylko 8 szt satelitów .W moim zestawie Clarion do pracy potrzeba 10 szt.:confused:

Oryginalna navi vw tyle widzi i nie potrzeba jej więcej do działania.

 

Wpływ na sygnał, a raczej jego brak może mieć wpływ np. ogrzewana lub przyciemniona szyba.:)

 

W tym przypadku to nie ma nic do rzeczy, kolega ma na przedniej desce. Kolego sprawdź dokładnie kabel (czy nie ma żadnych przetarć), wyciągnij navi i sprawdź czy dobrze przylega w gnieździe i czy jest zasłonięta tym czarnym plastikiem. Na koniec zmień miejsce anteny, proponuje na tylnej półce na środku (ja tak mam) pod tapicerką tylniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

Ja dokupiłem na allegro nawigacje MFD2 i poprowadziłem antenę gps na deske rozdzielczą.

Kabelek mam niestety za krótki (3m) aby przeprowadzić gps na tylną półkę.

O to moja antena gps którą także kupiłem na allegro http://allegro.pl/item356035361_antena_gps_fakra_do_mfd2_rns_e_faktura_vat_.html

Może antena jest do kitu ?

Jeżeli antena którą obecnie posiadam to szmelc, to bardzo proszę szanownych forumowiczów o namiary na jakieś dobre anteny do tej mojej nieszczęsnej nawigacji.

 

Ps. Czy jest potrzebne takie coś jak "kalibracja" navi MFD2 ?? bo coś mi się obiło o uszy ale niestety się na tym nie znam .

aaaaaa, i bym zapomniał, wystawiłem antenę na dach ( bo ma magnes ) i co ? to samo ! nawigacja prowadzi, prowadzi, w pewnym momencie się zacina, i budzi się po parunastu minutach.

W skrócie, punkcik się porusza i w pewnym momencie zacina się na jakiejś ulicy i po pewnym czasie przeskakuje tam gdzie aktualnie się znajduję ( to raczej nie ma nic wspólnego z nawigowaniem :).

Moja nawigacja to MFD2 V.B i posiadam najnowszą płytę DVD v.4

 

Baaaaaardzo proszę o pomoc ! :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał JurekW

To jaką Ty masz nawigację,że widzi tylko 8 szt satelitów .W moim zestawie Clarion do pracy potrzeba 10 szt.

 

Oryginalna navi vw tyle widzi i nie potrzeba jej więcej do działania.

 

A moja navi ma zero satelitów - wskazuje na brak połączenia z jakimkolwiek satelitą - a prowadzi do celu bez wysiłku. Czym to jest spowodowane? Brakiem wystarczająco silnego sygnału??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moja navi ma zero satelitów - wskazuje na brak połączenia z jakimkolwiek satelitą - a prowadzi do celu bez wysiłku. Czym to jest spowodowane? Brakiem wystarczająco silnego sygnału??

 

A widzisz bo oryginalna navigacja ma jeszcze podpięty sygnał z lewego i prawego koła a sygnał GPS jest potrzebny do korekty pozycji, polecam poczytać dział Navigacja było już o tym pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności