Skocz do zawartości
HARIMEX

Montaż oryginalnych listew chrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam sedana z 2004r bez chromu, po długich poszukiwaniach udało mi się kupić komplet używanych oryginalnych listew chrom wokół szyb. Te listwy pod szybami już załóżyłem, ale pytanie czy ktoś dokładał cały komplet. Czy trzeba wycinać te listewki czarne przy dachu? Słyszałem, że małe trójkątne szyby są inne - myślałem chrom poprostu dopasować (dociąć) i przykleić, żeby szybek nie wymieniać. Czy muszę spodziewać się jakiś nieszczelności w samochodzie z powodu wymiany listew? Będę wdzięczny za każde wskazówki i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, to już czytałem i całe forum przeszukałem. Ale mam pytanko, czy ktoś takie wokól szyb sam montował. Chodzi mi o podpowiedzi techniczne, czy warto zabierać się za to samemu czy lepiej pojechać do blacharza. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

w serwisie powiedzieli mi że trzeba wymieniać trójkąty.A reszty nie wiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomilondyn

no z tego co wyczytalem na forum to trzeba wymieniac cale szyby ja mam kombi i tez do tego sie zamierzam wiec licze sie z kosztem zakupu nowych szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wmf

ja nie bawię się a "oryginały" za kilkaset złotych. oczywiście, jeśli kogoś stać - proszę bardzo. kupiłem za 195 złotych wycięty komplet na grill z obrysem oraz do wnętrza i 20 metrów na obrys szyb. kleiłem sam przez 6 godzin i z efektu jestem zadowolony. z pewnością ktoś stwierdzi, że to nie to co w "efelach" i może mieć nawet racje. mnie się mój taki bardziej podoba. poczekam na ładną pogodę i podeslę fotki. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem listwy chromowane montowane na dole szyb do sedana. Nie chce montować tych przy dachu ponieważ czytałem że trzeba szyby wymieniać a to troche dużo zabawy. Czy ktoś z forumowiczów ma zamontowane tylko dolne listwy.Ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to głupio wyglądało jak na tej trójkatnej szybce nie będzie chromu, chyba żeby na tą szybke dokleić taką listewke z allegro. Co wy na to ? Licze na wasze podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie teraz mam zamocowane tylko te listwy na dole szyb, poprostu wyjąć i podmienić. Powiem, że nie wygląda to jakoś super, widać że czegoś brakuje... Chociaż osoba, która nie zna się zupełnie na samochodach myślała, że jest tak fabrycznie tylko pod oknami (tak mają chyba vectry,toyoty avensis,mercedesy i dużo innych). Mam resztę chromu dookoła szyb, tylko jeszcze czekam na ciepełko. Wiem, że te górne dachowe są montowane na nity, boję się, że potem może nie być szczelny. Tylne trójkąty faktycznie trzeba zmieniać, ale ja chcę tego uniknąć i poprostu te listwy chromowane tak zeszliwować aby dopasować do obecnej uszczeli i mocne je przykleić.

Może ktoś już "dokładał" chrom w 3BG i podzieli się wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HARIMEX . Może masz jakieś fotki bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym komputerze nie mogę ich zmniejszyć i nie wejdą. Wyślij na priv maila, to Ci wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności