Skocz do zawartości
Gość mikan

jaki kondensator godny polecenia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikan

jak w temacie, zakladam po weekendzie sprzecik do fury w koncu, moze nie jakis super szal bo mam na monoblocku rx44 zrobionego do skrzynki 1200w, ale chce zalozyc kondensator,ta moc juz tego wymaga, cos mozecie polecic ? toxici maja dobre parametry ale troche podpadaja z cena.interesuje mnie 1 farad, u mnie w miescie z sensowych cen to fli 1f jest i pozniej drzszy o dziwo alphard 1.5f ,co wy macie w swoich furkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich Dietz. Często mają faktycznie taką pojemność jaka wskazuje etykieta.

Z droższych, lepszych Helix w sensie Fisher - Auditec. Od tego zaczęli i zapoczątkowali, a tradycja zobowiązuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

te co wspomniales to powyzej 500zl , ja planuje wydac kolo 300 :) rekomenduja mi firme FLI w tej wlasnie cenie ... ktos cos o takiej slyszal ? co do testow to w szoku jestem jakie niektore maja spadki rzeczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, a było to ok 1995 roku, kiedy w Polsce tak łatwo o zakupy Car Audio jak dziś nie było, wziąłem pustą puszkę po pronto do mebli, odkroiłem jej górę, zlutowałem wiele dużych elektrolitów w pająk, włożyłem do owej puszki, zalałem klejem, a na jej górę dałem plastykową nakrętkę z gniazdami czterema przykręcanym niczym w kolumnach głośnikowych, oraz dolutowałem na zwenątrz dwie blaszki z otworami w celu łatwego montażu.

 

Poniewaz kondensatory były dobrych producentów, znakomicie trzymał pojemność potrafił z siebie dorzucić wzmacniaczowi natężenia pod dostatkiem.

 

Piszę to, ponieważ często pojawia się przerost formy nad treścią. Wielkie drogie kondensatory z wielkimi pojemnościami do małych wzmacniaczy, skrzyń i głośników.

 

Warto na spokojnie przemyśleć

 

a) czy jest on niezbędny

b) czy musi być tak duży

c) czy musi być tak drogi i renomowany do mojego zestawu.

 

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Uważam tak samo jak kolega Doc.

Przy sprzęcie tej klasy co ma większość z nas wystarczyło by nawet 0,5 farada.

Pytanie czy jest potrzebny to juz inna sprawa według mnie na pewno nie zaszkodzi ani wzmacniaczowi ani naszemu akumulatorowi.

 

Inna sprawa to te faktyczne pojemności moim zdaniem droższe, bardziej renomowane firmy powinny podawać faktyczna zmierzona pojemność, w końcu za co my płacimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

jestem pewien ze jest potrzebny skoro na skrzynie idzie w 1 kanale 650 w rmsie , nie ma bata zeby sie wyrobil glosnik tylko a aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem pewien ze jest potrzebny skoro na skrzynie idzie w 1 kanale 650 w rmsie , nie ma bata zeby sie wyrobil glosnik tylko a aku

 

Chyba kolega nie do końca rozumie do czego służy kondensator, lub tak niejasno napisał.

Kond. służy do kumulowania natężenia i uwalniania go w momentach gdy wzmacniacz potrzebuje chwilowo większego niż daje mu akumulator za pośrednictwem przewodów.

 

Powiedz jaki masz wzmacniacz i jaką dokładnie skrzynię, a powiem Ci czy jest Ci niezbędny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc mam wzmacniacz MacAudio MPX 2000 Moc RMS: 1 x 150 4 Ohm, tuba infinity kappa 120br czy do tego potrzebuje kondensator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc mam wzmacniacz MacAudio MPX 2000 Moc RMS: 1 x 150 4 Ohm, tuba infinity kappa 120br czy do tego potrzebuje kondensator ?

Jeśli w mostku masz 150 W RMS, ja osobiście nie dawałbym kondensatora zwłaszcza przy akumulatorze Passata i grubych przewodach zasilających.

Ciekawe jakie kondensatory posiada w torze zasilania sam wzmacniacz ? Masz może zdjęcie środka ?

Dla przykładu wzmacniacz Car Power 602, który ma zgodnie z papierologią 225 W@4ohm w mostku, ma tak żałośnie małe kondensatory wewnątrz, że aż wstyd. Tu przydałaby się mu wymiana na większe, lub dołożenie zewnętrznego. Proszę dwa małe kondensatorki 2200 mF...

 

fc07b4becc2aa9bbm.jpg

43e28979d87e9c2cm.jpg

6bce5d2eec2cf93em.jpg

8ece26304a818360m.jpg

aeca2fece70c5a9em.jpg

 

Dla osób interesujących się ...

Wzmacniacz Peiying ( PY-NB2000 ) , takie totalne chińskie badziewie, które miałem nieprzyjemność montować. Kojarzycie firmę ?

I proszę, już większe, bo 4x 3300 mF (żadna rewelacja) niż w tak zachwalanym CarPowerze 602

(pomijam komentarz odnośnie podzespołów - firm)

 

efe63e66c91222b5m.jpg

ee01f680b1caf460m.jpg

22d97fb68549bf85m.jpg

fbf8cfcfd5595e30m.jpg

78c658d06a7a2a3dm.jpg

 

Kondensator potrzebny jest przy dużych mocach wzmacniaczy i przy większych obciążeniach ( ukręcaniu gałki ). Wówczas - zwłaszcza przy niskich częstotliwościach - potrafi dostać "zadyszki" i zniekształcić lub "przysiąść". Brakuje mu natężenia z baterii samochodu.

 

Dodatkowy kondensator nie zaszkodzi żadnemu wzmacniaczowi, więc jeśli ktoś ma chęć i kasę, niech sobie instaluje, ale równocześnie nie oczekuje cudów na kiju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety fotki wnętrza nie mam, ale może zajrzę do niego, tylko będę musiał wymonować z wnęki bagażnika. Zastanawiałem się na takim małym kondensatorem 0,5 F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakonr, jeśli masz ochotę, dokup. W niczym Ci to nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ADITECH

witam równiez zastanawiam sie nad kupnem kondesatora mysłalem nad toxikiem (239 zł)

i tutaj pytanie czy warto wydac ta kase i czy to pomoze odciazyc akumulator mój sprzet to

 

http://allegro.pl/item388767072_blaupunkt_gta_4_460_gwarancja_faktura_sklep_800w.html i skrzynia

 

http://allegro.pl/item388023055_skrzynia_basowa_jbl_gto_1060br_wielka_promocja_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze przy montażu kondensatora jest to ze na kazde 400 Watt mocy RMS potrzebny jest 1 FARAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafbud1986

Dodatkowy kondensator nie zaszkodzi żadnemu wzmacniaczowi, więc jeśli ktoś ma chęć i kasę, niech sobie instaluje, ale równocześnie nie oczekuje cudów na kiju ;)

 

Pracujesz moze przy car audio? Mądrze gadzasz ja musze swoj piecyk rozkrecic i lookne jak to tam wygląda...a kond. tak czy inaczej kupie skoro niezaszkodzi to niech tam sobie siedzi w bagazniku...a co myslisz o wymianie klem na takie niby pozłacane? i jeszcze jedno pytanko bo powinienes umiec na nieodpowiedziec czy do podlączenia kond. potrzebny jest taki rozdzielacz?

 

takie cos http://www.allegro.pl/item482890817_klema_klemy_car_audio_zlote_kpl_plus_i_minus.html

niechodzi o poprawe dzwieku bo to lipa tylko za duzo juz tych przewodow do plusa dochodzi i brzydko wyglada :)

 

a tu jest ten rozdzielacz o ktory pytam.. http://www.allegro.pl/item488150967_kondensator_toxic_1f_auto_dietz_kondensator_kit.html

Edytowane przez rafbud1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslisz o wymianie klem na takie niby pozłacane?

Ja na to jak na lato ;) Zwłaszcza w dobie chińskich wynalazków.

Uważam, że to nie ma większego sensu. Klema musi być czysta, prawidłowo i pewnie łączyć z biegunem akumulatora i przewodami.

Jeśli jednak masz problem ze zmieszczeniem przewodów - kup.

 

Kondensator żaden nie zastąpi:

a) odpowiednio grubych przewodów zasilających

b) odpowiednio dobrych, nie stawiających oporu styków/klem.

 

i jeszcze jedno pytanko bo powinienes umiec na nieodpowiedziec czy do podlączenia kond. potrzebny jest taki rozdzielacz?

 

Do kondensatora musisz przykręcić dwa przewody idące z akumulatora i dwa idące dalej z kondensatora do wzmacniacza.

Jeśli kondensator pozwala na to, tj posiada nakrętki czy inne mocowanie, nie musisz stosować żadnych dodatkowych łączników.

 

Drogie kondensatory do CarAudio mozna zastapic ich "bracmi" uzywanymi w powszedniej elektronice. Np. Siemens produkuje takie kolosy do 2 Faradow w kolorze czarnym na 16, 18, 20, 25 V i w kazdym przypadku jest to 1/3 ceny odpowiednika firmowego do CarAudio - podstawowe roznice to brak pieknej polerowanej metalowej obudowy oraz cyfrowego wyswietlacza pokazujacego aktualne napiecie w ukladzie, ale na takie drobnostki mozna chyba przymknac oczy - najwazniejszy jest przeciez efekt slyszalny dla ucha, prawda ?

 

Pamiętajcie też, że kondensator zaczyna być warto dawać od ok 500W wzmacniacza.

Pamiętajcie też, że chińskie car audio kondensatory w środku zawierają zlutowane równolegle mniejsze kondensatory.

 

I raz jeszcze napiszę. Często więcej pożytku będzie z naprawdę dobrych, grubych i pewnie stykających przewodów zasilających.

 

Jeśli chodzi o zakup kondensatora car audio, z czystym sumieniem mogę polecić tylko Dietza, chyba, że ktoś znajdzie Helixa (fishera).

Ta druga firma wiele lat temu jako pierwsza zrobiła kondensator car audio.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafbud1986

Za tymi klemami to sie rozejrze dlatego ze w b3 to te klemy takie liche sa jakas blacha wyprofilowana a nie kawal metalu nawet niemusza byc złote byle by porzadne... Dzieki za pomoc dokładniej juz niemozna bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat :) Mam wzmacniacz Crunch GTX 750 (1 x 200/375 Watt RMS @ 4/2 Ohm) i skrzynię zamkniętą Hertz ES 300 (300W RMS). Czy kondensator coś zmieni? Skrzynię wymienię na Cruncha GTR 12S4 (350W RMS) z Bassreflexem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez synsu. tylko zbędmy wydatek. Przy przewodzie o odpowiednim przekroju nie powinno być żednych problemów przy tej mocy piecyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności