Skocz do zawartości
kamillo88

tapicerka tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jak rozebrac tapicerke tylnych drzwi w passacie poniewaz nie ma głośników i chciał bym zamontowac a nie wiem dokladnie jak je rozebrac zeby nic nie uszkodzic

prosze o pomoc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobnie jak z przedniego:http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Sugeruje opuścić szybę (będzie lepiej widać :) ), potem odkręcasz śrubę na dole, dalej 'wydłubujesz' delikatnie środek w uchwycie drzwi (jedna z zapadek jest u góry, wiec tam można wcisnąć cienki śrubokręt) i odkręcasz 2 śruby. Potem 'odrywasz' tapicerkę od blach - jest na zatrzaskach, ale ostrożnie bo u dołu masz podpiętą lampkę (można ja w zasadzie wydłubać wcześniej i odpiąć kabel zasilający - sugeruje to zrobić) a w górnej części linkę do otwierania od zamka oraz kabel do klawisza od opuszczania/podnoszenia szyby. Jak już 'oderwiesz' zatrzaski tapicerki to podciągasz ja do góry aby wyciągnąć ją razem z plastikową uszczelką do szyby i odciągasz delikatnie 'od siebie' zakładając że stoisz od wewnętrznej strony drzwi, wsadzasz 'łapę' aby rozłączyć kabel od opuszczania szyby i linkę do otwierania. Na końcu rozłączasz lampkę, no chyba że wcześniej to zrobiłeś/aś. Możesz mieć mały problem z odpięciem linki do otwierania drzwi jeśli nigdy tego nie robiłeś/aś wcześniej, chodzi o to ze jest to stalowa linka w pancerzu - jak od hamulca w rowerze, pancerz opiera się o plastikowy 'rurkowaty' element obudowy a linka zakończona jest haczykiem i 'zapięta' do srebrnej rączki, tak samo jak tu: http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=340&exhibition=4&pass=public&lang=eng

Najłatwiej zdjąć to poprzez odciągniecie w lewo (w przypadku lewych drzwi) pancerza i wyjęciu stalowej linki z 'rurki' a potem 'odhaczasz' haczyk i gotowe ...

 

pozdrawiam i powodzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności