Skocz do zawartości
Gość lopek3

Przestrojenie radia USA->Europa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lopek3

Witam,

Mam mały problem z radiem. Kupiłem paska wersja USA i jest zamontowane w nim radio o oznaczeniu cq-jv1060l. Ogólnie radio jest b.fajne ale jest ten problem, że odbiera tylko częstotliwości nieparzyste np. 98.5, 98.7 ze skokiem co 200 kHz. Natomiast u nas jest skok co 50 kHz (brak AntyRadia 94.00!!). Po przeszukaniu netu znalazłem jednego gościa w Moskwie, który przestraja takie cuda. Ale do Moskwy trochę daleko. Z informacji na rosyjskich forach wynika, że nie wchodzi w grę przestrojenie za pomocą panelu lub VAG'a.

Mam pytanie, czy nie znacie może jakiegoś magika w W-wie, który by się podjął przstrojenia.

Wygląd i serwisówka znajduje się tutaj: http://codedradio.info/manuals/panasonic/ .

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja laska ma całkiem podobny problem. Gdy byliśmy w Stanach w czasie wakacji napaliła się na Soniacza (nie pamiętam modelu z głowy).

Temat jest taki sam jak opisałeś w swoim poście. Oblataliśmy duże i małe, stare i nowe serwisy, sklepy Car-Audio, speców od nagłośnienia i nic. Wszyscy mówią to samo: radio można przestroić i będzie "łapało" częstotliwości parzyste, jak 102.8MHz ale będzie przy tym ostro "charczeć". Do zmiany skoku wyszukiwania niezbędna jest wymiana mikroprocesora, a na to szkoda czasu i pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Car Audio serwisu http://www.elektroda.pl temat był już rozgryzany - polecam tam zajrzeć (niestety nie pamiętam konkluzji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Po przejrzeniu elektrody wynika, że nikt nie zna odpowiedzi. Opcje, które występują to

1. Wymienić procesor

2. Brak europejskiej wersji procesora

3. Dać se siana

 

Ciekawe, że człowiek z Rosji przestraja takie radia. Chyba do niego napiszę.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszke temat

czy ktos z Was znalazl odpowiedz na pytanie? Czy da sie przestroic radio z usa, pytam o oryginalne radio z paska B6?

--- scalone ---

poradzil sobie ktos z tym problemem ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latka mijają i Polak sobie z tym problemem nie poradził?

Aż wierzyć mi się nie chce.

Czy Ktoś już to rozgryzł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności