Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pochwalę za namową Łysego i paru innych osób, które stwierdziły, że mam syf pod klapą...

rgh1291061667o.jpg

Bez zakrywania alternatora i lamp (lampy są szczelne) chwila suszenia i efekt jak widać. Cud miód malina, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie techniczne co do Passata B5 Variant mam taki problem: drzwi od strony pasażera przednie i tylne nie chcą się otworzyć, rygle wyskakują ładnie ale od środka ani zewnątrz nie mogę ich otworzyć. Z przednimi było tak,że zamek coś mi się przyciął poruszałem nim zamknąłem i już pupa nie chce się otworzyć tylne otwierały się normalnie wjechałem do garażu żeby rozebrać i już ani tylne a nie przednie nie chcą się otworzyć rygle wyskakują normalnie i się zamykają tak samo okna. Ktoś ma jakiś pomysł co może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przednimi było tak,że zamek coś mi się przyciął poruszałem nim zamknąłem i już pupa nie chce się otworzyć tylne otwierały się normalnie wjechałem do garażu żeby rozebrać i już ani tylne a nie przednie nie chcą się otworzyć rygle wyskakują normalnie i się zamykają tak samo okna. Ktoś ma jakiś pomysł co może być.

Może to dziwnie zabrzmi, ale zamki Ci się popsuły ;) Tak na serio to mróz kolego, mróz. Albo wilgoć + mróz i zamki padają. Postaw do garażu na dłużej pogrzej a jak nie to J@ceq z tego co pamiętam otwierał jakoś drzwi zamknięte na Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak jak dominik pisze, bo raczej nie możliwe zeby 4 linki puściły naraz. Bo przy skladaniu jak sie za mocno naciągnie ta linke co do zewnetrznej klami idzie to nie da sie otworzyć ani od środka ani zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwi mnie to,ze tylko był problem z przednimi a tu nagle tył padł czyli jedna strona auta... a Przednim miałem tak że w środę coś nie mogłem zamknąć drzwi coś tam poruszałem i zamknęły się... myślałem,że przymarzły ale u nas -3 tylko... w piątek pojechałem po siostrę i to samo wsiadła a dociągnęła drzwi a one dalej otwierają się znowu poruszałem zamkiem.. i było oki wróciłem do domu otwieram, zamykam, otwieram zamykam.. itd było oki w sobotę wsiadam aku padnięty :grrr: no to po robocie go naładowałem dziś go dopiero po racy wsadziłem odchodzę od auta alarm wyje hmm sprawdzam znowu te drzwi otarte. Poruszałem zamkiem jak zamknąłem to już nie otworzyłem wsiadam na tył od środka chciałem spróbować i ****.. zamknąłem tylne i już też nie otworzyłem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamknąłem tylne i już też nie otworzyłem

zapnij VAG'a - zobacz jakie stany zamków VAG zobaczy (centralny zamek lub komfort - w zaleznosci od rocznika) - jesli bedzie widzial permamentnie "close save" - wyrwanie wszystkich plasticzorów z zamka pozwoli dostac się do mechanizmu otwierania drzwi i je odblokować - problem polega na tym ze drzwi mają zabezpieczenie - polega na tym zeby nie mozna bylo otworzyc drzwi ani od zewnatrz ani od wewnatrz - odblokowanie rygli bez kluczyka/pilota wylaczyloby alarm

 

producent nie przewidzial ze zwykly lamak zalatwia sprawe alarmu bez wiekszego problemu :] - coz - typowy niemiec - widac nie byl w polsce ;)

 

druga ewentualnosc to polamane kable w przelotce miedzy nadwoziem a drzwiami - stany logiczne drzwi bedą podpowiedzia gdzie szukac przyczyny - trzeba troch na forum poszperac - chyba gdzies lezaly opisy (tu na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leo łatwo się mówi pod Vaga trzeba go mieć ;) wjechałem do garażu rano żeby postał sobie do wieczora i tylne się otworzyły dziwnym trafem po nocy stania na zimnie. Po pracy (18) wrócę do domu i zobaczę co jest 5 Ale fakt ja bym stawiał na kable przełamane bo na tyle od strony kierowcy miałem przełamany jak kupiłem i nie otwierał się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leo łatwo się mówi pod Vaga trzeba go mieć

A mało chłopaków ze Szczecina z VAGiem?? :| No nie przesadzaj już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a z twojej grupy nikt nie ma vaga. Przecież Golf to też grupa vag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyb wiem co jest 5 :grrr: część 1 nie odbija po wciśnięciu jej do środka tak jak by były zamknięte drzwi nie chce odbić bo odciągnięciu 2 (klamka) patrz rys.1 sprawdziłem na zamontowanym najpierw z drugiej ładnie odbija ale nie ta strona tak samo tylne

 

Ma ktoś pomysł czy da rade naprawiać? Czy pojechać i kupić zamiennik nowy?

 

rys1.

zameky.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i chyb wiem co jest 5 :grrr: część 1 nie odbija po wciśnięciu jej do środka tak jak by były zamknięte drzwi nie chce odbić bo odciągnięciu 2 (klamka) patrz rys.1 sprawdziłem na zamontowanym najpierw z drugiej ładnie odbija ale nie ta strona tak samo tylne

Miałem dokładnie to samo. Tylko mi się to zdarzyło od mrozu. Rozkręć, przeczyść, WD40 z podajnikiem rurkowym działa cuda ;)

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

btw. mam dwie koszulki na zbyciu XL i XXL ktoś chętny, kolor czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr to samo prawie przerabiałem ale u mnie była troszku inna awaria ale ten zamek to mozesz go rozebrać ale do tego mechanizmu z nr 1 nie dojdziesz to jest wszystko zanitowane jesli dalej nie bedzie odbijać zapadka to nic nie zrobisz trzeba drugi mozna ze szrotu dobry tez wybrać juz pare taki wymieniłem własnie z tą zapadką są najwieksze kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dokładnie to samo. Tylko mi się to zdarzyło od mrozu. Rozkręć, przeczyść, WD40 z podajnikiem rurkowym działa cuda

 

Próbowałem przemyć benzyną ekstrakcyjną żeby odtłuścić i rozruszać ale dalej pupa... jutro chyba poszukam po sklepach nowego zamka :/ ma ktoś namiary gdzie można kupić nowy ale tanio? Oczywiście na terenie Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na allegro w super cenie znalazłem. Ale w Szczecinie to tylko szroty na twoim miejscu bym odwiedzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u Wesa? Ulica Ojca Beyzyma (równoległa do Gorkiego, wjazd od Gorkiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, Sprawdzałem ale nie mam czasu na Alledrogo :/ auto stoi w garażu a na co dzień potrzebne mi jest tym bardziej w okresie grudniowym... Wyjątkowo juto wziąłem wolne żeby to ogarnąć i kupić nowe zamki więc muszę to jutro ogarnąć :/

 

Młody, on może mieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młody, on może mieć??

Chyba tak.... poproś kogoś z grupy o telefon do Wesa bezpośrednio i zapytaj. Ja mam tylko z wizytówki ale nie wiem czy oni te telefony noszą ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba tak.... poproś kogoś z grupy o telefon do Wesa bezpośrednio i zapytaj. Ja mam tylko z wizytówki ale nie wiem czy oni te telefony noszą ze sobą.
Piotr pytaj na GG tu masz numery http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68364

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie miał ale ori z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tego co koajrze kosztuje majatek, ale nie chce mi sie dokladnie sprawdzac:P, chyba ze podasz nr swojego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności