Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie przymierzam do umycia ale teraz sam juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój od października nie myty. Po co zmywać brud który dobrze konserwuje przed solą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój od października nie myty
mój od listopada,właśnie zmienia kolor na grafit mat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku stycznia umylem z woskiem na goraco to byl przez tydz spokoj ale teraz to juz wiecej na nim soli niz na asfalcie ale szkoda mi 35pln na myjnie z woskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co zmywać brud który dobrze konserwuje przed solą ??

Chociażby po to aby nałożyć wosk chociaż raz w miesiącu, który robi to (czyt. konserwuje) znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bym go wysłał do Szczecina musiałbym wszystkie kawiarenki internetowe obszukiwać żeby go do szkoły prowadzić za uszy.

 

My się tu nim odpowiednio zajmiemy, ale jak będzie wracał do domu slalomem to nie do nas pretensje :P:D

 

---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

Chociażby po to aby nałożyć wosk chociaż raz w miesiącu, który robi to (czyt. konserwuje) znacznie lepiej.

najpierw dać karoserii po tyłku, aby potem ją zakonserwować? nie widzę tego...

 

Po co zmywać brud który dobrze konserwuje przed solą ??

no i to rozumiem. pamiętajcie, że zaschnięty brud czy sól powoduje mniejsze szkody dla karoserii niż zamarzająca woda (szczególnie, że w tym okresie roku będzie ona z solą)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw dać karoserii po tyłku

Rozumiem, że uważasz, że mycie auta to dawanie karoserii po tyłku bardziej niż nie robienie tego??

pamiętajcie, że zaschnięty brud czy sól powoduje mniejsze szkody dla karoserii niż zamarzająca woda (szczególnie, że w tym okresie roku będzie ona z solą)...

Nie dotyczy to aut dobrze i regularnie woskowanych.

 

BTW.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=764971&postcount=105 tutaj jest opisany problem nagrzewania się auta i jego rozwiązanie, ale dla 3B czy w 3BG też są takie świece? Po jakim czasie u was drodzy koledzy nagrzewa się auto do 90st.? Mi to zajmuje przy aktualnych temp. jakieś >15km drogi.

Edytowane przez zejnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to zajmuje przy aktualnych temp. jakieś >15km drogi.

To i tak chyba niezły wynik. Ja wczoraj leciałem rano do Koszalina i przy -22 zagrzał się dopiero po około 30 km.

 

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znacznie lepiej.

 

Tu bym się kłócił ale muszę się uczyć i nie mam czasu :)

 

Mi to zajmuje przy aktualnych temp. jakieś >15km drogi.

 

Mróz -10 nagrzany po 6 km - połowa drogi do Płot. Wczoraj -19, po około 10 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że uważasz, że mycie auta to dawanie karoserii po tyłku bardziej niż nie robienie tego??

przy takiej pogodzie i temperaturze owszem...

 

Nie dotyczy to aut dobrze i regularnie woskowanych.

owszem chroni to auto, ale nie powiesz mi chyba ze nie masz na aucie żadnych odprysków etc, a na odpryski niestety wosk nie pomaga... poza tym woskując auto raczej nie zdejmujesz listw, pogów, zderzaków aby wywoskować pod nimi (chyba ze ja o czymś nie wiem :P) a spływająca z auta woda właśnie się tam zatrzymuje i przymarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nagrzewa po ok 15min i 10km po miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie nagrzewa po ok 15min i 10km po miescie

bo ty kręcisz paska do 4,5 tys, żeby było szybciej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to zajmuje przy aktualnych temp. jakieś >15km drogi.

 

sporo... a potem temperatura Ci sie trzyma przy 90 stopniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przedwczoraj przy -23 jak jechałem do pracy 90 st miałem po 11-12 km, normalnie przy ok 3-8 st mrozu 90kę mam po 8-9 kilometrach,a przy dodatnich, temp. 90 st mam po 5-6 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy takiej pogodzie i temperaturze owszem...

No jak myjesz i nie wycierasz do sucha to i wosku nie nałożysz.

spływająca z auta woda właśnie się tam zatrzymuje i przymarza.

W takim razie na pewno zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zostawienie auta brudnego. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie pierwiastki z asfaltu z brudem przyczepiają się do twojego auta, prawie pól tablicy mendelejewa i jeżeli masz ochotę zostawiać ją sobie na lakierze to proszę bardzo, ja wolę auto porządnie umyć, wydmuchać powietrzem wodę, wytrzeć do sucha i nawoskować.

 

Btw. Bo już serio mnie to irutyje. Tobie gratuluję zjedzonych wszystkich rozmumów bo właśnie tak się zachowujesz i piszesz wiele wiele głupot. Synku ile ty masz lat, że taką wiedzą obszerną się reklamujesz? Później początkujący wchodzą i czytają takie wypociny i biorą Cię na poważnie bo masz dużo postów, wiem z autopsji bo sam czytałem i brałem na poważnie tylko osoby, które sporo pisały, niestety często same głupoty.

 

Wracając do temp. to później spada na postoju, ale gdzieś mnie doszły słuchy, że diesel na 900obr. sam się chłodzi odwrotnie do benzyny, która cały czas się grzeje, ale to nie potwierdzone słuchy więc mogę się mylić.

Poza tym wiem, że chcecie być mili i coś tam podpowiadać, ale temat o temp. silnikach jest, ja się pytam czy w 3BG też są świece żarowe ukł. chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stoje na postoju dluzszy czas to temp spada do ok 70/80 stopni w zaleznosci od tego jaki duzy minus jest na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja się pytam czy w 3BG też są świece żarowe ukł. chłodzenia?

jeśli chodzi o te(dogrzewające) koło vacum to są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja się pytam czy w 3BG też są świece żarowe ukł. chłodzenia?
jeśli chodzi o te(dogrzewające) koło vacum to są
Majcin ma rację ja myślałem że tylko AJM ma dogrzewanie ale się myliłem, poczytaj KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mnie tu wczoraj nie było? Dojechałbym do chłopaków na Orlen na Hożą. Przez te kilka dni nie widziałem passka Nuttiego w Policach. A szkoda :( Chętnie bym go zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylismy na Orlenie w Policach, na tym po lewej jak sie skreca do nowych Polic. tak tak wiem ze to nawet blizej Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności