Skocz do zawartości
Gość zborex

Kontrolka poduszki powietrznej - nie gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zborex

Witam,

 

Nie gaśnie kontrolka poduszki powietrznej. Na VAG - u pokazało błąd 024C (Obwód zapłonowy 1 przedniej poduszki po stronie kierowcy wysokoohmowy).

Błędu nie udało się skasować. Najpierw chce sam pogrzebać zanim pojadę do mechanika i zabulę.

Jakieś sugestie jak zlikwidować problem?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zborex

Dzięki za link, rzeczywiście dużo informacji odnośnie diagnostyki, błędów i rozwiązań. Niestety nic na temat błędu 024C. Widać nikt jeszcze nie dopisał (widzę, że baza działa w oparciu o wikipedię). No chyba, że źle szukam :confused:

 

Czekam na rady innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00588 024C Zapalnik uruchamiania poduszki powietrznej 1 – strona kierowcy – N95

szukaj tego błędu na forum, ja uporałem się z tym wymieniając kable od poduszki do taśmy (zwijaka) i wymianą blaszki we wtyczce poduchy, mam spokój :D ... a mówili mi ,że to taśma padnięta (1100 pln)

zobacz tutaj.

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Niestety nic na temat błędu 024C.

 

To numer podany w systemie szesnastkowym, w systemie dziesietnym to jak juz ktos napisal 588. Przeliczyc to mozna zwyklym kalkulatorem z windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij akumulator, zdejmij poduszkę i zwyczajnie odepnij i oczyść styki na kablu łączącym kierę z poduszką. Zamontuj ponownie i wykasuj błąd. Może to być jednorazowe jak w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam podobny problem z poduszką od kierowcy swieci cały czas po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd :024c obwód zapłonowy 1 poduszki po stronie kierowcy wysokoohmowy: jak go skasuje zapala się na nowo! wczoraj przełożyłem całą kierownice z poduszką i tasiemką od dobrego paska i świeci nadal! co to może być? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam podobny problem z poduszką od kierowcy swieci cały czas po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd :024c obwód zapłonowy 1 poduszki po stronie kierowcy wysokoohmowy: jak go skasuje zapala się na nowo! wczoraj przełożyłem całą kierownice z poduszką i tasiemką od dobrego paska i świeci nadal! co to może być? prosze o pomoc
a czy dobrze podpiąłeś taśmę gdzies na forum jest opis naprawy poszukaj a znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasiemka jest podpięta dobrze , już nie wiem gdzie mam szukać przyczyny !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna pomoc wizyta w serwisie i podpiecie pod komputer, nie jest to dorgie a na pewno pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że podpinałem go pod komputer i za każdym razem jak skasuje błąd zapala się kontrolka od poduszek na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności