Skocz do zawartości
kubotek

Jak zdjąć lampę przednią ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kurde Koledzy pomocy wczoraj zauważyłem że mam brzydkie paluchy poodbijane na kloszu lampy przedniej i niestety zabrudzenia sa od wewnętrznej strony jak się tego pozbyć najprościej ??Wiem wiem pewnie pomyślicie :jak to jak zdjąć klosz .Ale jak to zrobić żeby nic nie popsuć :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Lampa jest sklejona i nie da rady jej rozebrac metodą nieinwazyjną :(

 

Jeżeli coś chcesz umyć wewnątrz lampy to zrób to w słoneczny dzień w następujacy sposób.

Znajdź dobry i profesionalny detergent Krchera bądź Voita i zrób lekką mieszaninę pieniącą. Wyciagnij wszystkie żarówki, zdejmij klapki i osłonki i welej roztwór przez kierunkowskaz lub przez długie światło. Potrząsaj lekko ale tak długo aż plamy zaczną schodzić. Jeżeli trzeba to zmień płyn. Brudny roztwór wylej przez kierunkowskaz.

Teraz najważniejsze !!! Płukanie możesz wykonać tylko i wyłącznie wodą destylowaną bo tylko ona nie pozostawia plam po płukaniu. Płukaj wielokrotnie do czasu aż nie zejdzie cała piana. Potem pozwól temu wychnąc na słońcu. Nie stosuj żadych suszerek itp.

To sprawdzony sposób i daje dość dobre efekty :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wylaćprzez kierunkowskaz niby jak ??? i zastanawia mnie jedna rzecz jakim cudem znalazły się tam te paluchy poodbijane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Spokojnie dasz radę. Odwracasz reflektor i lekko wychlupujesz. Jeżeli nie chce Ci się tego robić to olej czyszczenie albo kup nowe lampy

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale mnie to teraz w oczy kole :614: takie brzydkie paluchy poodbijane ale jeszcze się zastanawiam nad tym czyszczeniem ale z tego co zrozumiałem to najpierw lampę muszę z demontować??jeżeli tak to jak żeby za bardzo nie narobić bałaganu a jeszcze jedno HHA mam pytanko a raczej prosbę gorącą czy mógł byś zrobić fotkę swojego silnika i przesłać mi na maila?? najlepiej jeszcze z pokrywą silnika i bez pokrywy dało by radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

OK ale jutro :) A co album robisz i zbierasz fotki ??? :641: :629:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko chciałem coś sprawdzić, porównać z góry dzięks ale nie dowiedziałem się jak z demontowac lampę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeżeli dobrze pamiętam to aby zdemontować lampę trzeba odpiąć ciegno zabezpieczające do odczepiania maski, zedmontować grill i torx-ami odkręcić lampy. Dawno tego nie robiłem ale chyba jakoś tak.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności