Skocz do zawartości
Gość Marecki79

Ile kosztuje założenie gazu do b3 2,0 silnik 2e

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marecki79

Witam

Mam takie pytanie ile kosztuje założenie gazu do paska b3 silnik 2e na wielopunkcie i jakiej firmy jest najlepsza i w miare tania?? Mam zamiar sobie załozyc i moze ktoś podpowie i z jakiej jest zadowolony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

ja mam LOVATO II generacji w moim 2E od 2 miesięcy. Jak dotąd rewelacja. Pełna kultura pracy, zużycie około 10 l w cyklu mieszanym, brak różnic w mocy na gazie czy na benzynie. Zakładałem w okolicach Gdańska u gosci którzy mają dużą wiedzę zarówno jak do podzespołów ( silnik krokowy, komputer, przegroda przeciwogniowa ) jak i do regulacji. Cena 1650 zł. ( zbiornik na 42 l w miejscu na koło zapasowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

Też mam z silnikiem 2E i się zastanawiałem nad jakąś instalacją w miare tanią i dobrą, ale w moim przypadku gdy niewiele jeżdzę chyba sie nie opłaca. W mieście pali 10,5l/100, a koszt instalacji u nas w podobnych cenach jak u Dakota, czyli 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Odnośnie pytania do instalacji gazowej.

 

Słowa "w miare tanio" to katastrofa w przyszlości. Na początku instalacja bedzie chodzić aż miło, ale po 2-3 latach będziesz miał powody do rozpaczy. Może histeryzuję, ale większość moich znajomych zakładali takie i teraz jeżdża jak szaleni po serwisach, bo nawet ich "gazownik" nie wie co się dzieje :-(

To nie fatalizm, ale zwykłe życie ;-)

 

=====================================

Ja zakładałem instalację za 2100zeta w 1994 roku i z dala od Gdańska w zakładzie :

http://www.platformakociewie.pl/show.php?p=witex

=====================================

 

P O P R A W K A

Ale ze mnie boorak :-) Walnałem się o całe dziesięc lat > zakładałem instalację w 2004 roku, a nie w 1994.

=====end

 

Od czasu założenia do dzisiaj byłem tylko JEDEN raz na regulacji. Gazik spala się bardzo ładnie, żadnych pierdnięć w rurę, mulenia, zaciachów i żadnego megaspalania. 10 litrów w mieście, niezaleznie od korków (a tych w Gdańsku nie brakuje) i prędkosci - to musicie przyznać, że to bardzo mało. Na trasie spalanie spada do 7,8 litra (zmierzone).

Auto o tej pojemności powinno brac w mieście okolo11-12litra LPG ;-)

 

Wszystkim chętnym na gaz kategorycznie nie polecam "taniochy" :-( lepiej dać te 300-400zeta więcej i mieć spokoj, z bardzo przyzwoitą kulturą jazdy na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

dlaczego uważasz że twoja instalacja gazowa jest lepsza ? bo droższa ? napisz co masz , jakie podzespoły i pogadamy :641: Dodam tylko, że dawniej instalacja ta sama , a czesto gorsza ( bo doswiadczenie uczy ) kosztowała więcej niż dzisiaj. Odnoszę wrażenie, że tylko twoja jest super, a zaden kumpel nie był na tyle madry aby dołożyć parę stówek i mieć super ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
dlaczego uważasz że twoja instalacja gazowa jest lepsza ? bo droższa ?

 

tu raczej chodzi o kulture montarzu. nie szybko "na skretke" tylko powoli dokladnie i precyzyjnie a to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines
dlaczego uważasz że twoja instalacja gazowa jest lepsza ? bo droższa?

 

Własnie tak zakładam. Bo przechwalanie sie markami i średnica parowanika dobre jest dla małolatów. Dla mnie (człowieka, który robi w roku do 50-60tys km) marka sie nie liczy, liczą się osiągi i bezawaryjność inst.gazowej. Samochód ma jeździć, a nie wyglądać czy kisić się po warsztatach. Do reszty Twoich emocji sie nie ustosunkuję :-)

 

Jak dorwę się do papierów tejże instalacji to podam parametry, bo tak szczerze to juz nie pamiętam co to jest (jedne co czesto widzę to komputerek Bingo-M, ale te montowano nagminnie, więc to żadna wskazówka).

 

Dodany schemat mojej instalacji (reszty nie chce mi sie szukać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Czyli zakładam , że twój pasek ma ponad 600 tyś km na gazie i nic ?? A wszyscy inni mają po 100 tys i maja problemy ? :611: Bez obrazy longines , ale masz dużego fuksa albo nieżle opanowany bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines
Czyli zakładam , że twój pasek ma ponad 600 tyś km na gazie i nic ?? A wszyscy inni mają po 100 tys i maja problemy ? :611: Bez obrazy longines , ale masz dużego fuksa albo nieżle opanowany bajer

Moj pasek ma zrobione w tej chwili 92tys. km na gazie (musze liczyc, ze okolo 10tys to same rozruchy i jazda dla przepalenia nagarów).

Bajer? Mieszkasz w Gdańsku, moze sie kiedys spotkamy i na ulicy, zaczep mnie, pogadamy, pośmiejemy się ... a jesli nie ... to nie prowokuj. Znak rozpoznawczy - przelakierowany na czerwono uśmiech na korodujacym białasie (wydaje mi się, ze tylko jeden biały sedan jest tak sprofanowany) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulooo
Odnośnie pytania do instalacji gazowej.

 

Słowa "w miare tanio" to katastrofa w przyszlości. Na początku instalacja bedzie chodzić aż miło, ale po 2-3 latach będziesz miał powody do rozpaczy. Może histeryzuję, ale większość moich znajomych zakładali takie i teraz jeżdża jak szaleni po serwisach, bo nawet ich "gazownik" nie wie co się dzieje :-(

To nie fatalizm, ale zwykłe życie ;-)

 

Ja zakładałem instalację za 2100zeta w 1994 roku i z dala od Gdańska w zakładzie :

http://www.platformakociewie.pl/show.php?p=witex

 

Od czasu założenia do dzisiaj byłem tylko JEDEN raz na regulacji. Gazik spala się bardzo ładnie, żadnych pierdnięć w rurę, mulenia, zaciachów i żadnego megaspalania. 10 litrów w mieście, niezaleznie od korków (a tych w Gdańsku nie brakuje) i prędkosci - to musicie przyznać, że to bardzo mało. Na trasie spalanie spada do 7,8 litra (zmierzone).

Auto o tej pojemności powinno brac w mieście okolo11-12litra LPG ;-)

 

Wszystkim chętnym na gaz kategorycznie nie polecam "taniochy" :-( lepiej dać te 300-400zeta więcej i mieć spokoj, z bardzo przyzwoitą kulturą jazdy na gazie.

 

No więc wszystko się wyjaśniło - zakładałeś gaz w 2004r. a nie w 1994r. a to mała różnica :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Longines nie obrażaj się, tylko nie rozumiem jak piszesz o 1994 roku, a masz zrobione tylko 92 tyś na gazie - drobne nieścisłości, ale chętnie pogadam przy zimnym piwku które ja stawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Poprawiłem post, nie wiem o czym myślałem pisząc o 1994 roku :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności