Skocz do zawartości
Gość maciek85

Powolne nagrzewanie sie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek85

Nie dalej jak 3 dni temu wymienilem w swoim aucie: amortyzatory tylnie (komplet), Olej (mineralny) Mobil 15w40, Filtry: oleju, powietrza, kabinowy. Zauważyłem, że po tej wymianie silnik w aucie wolniej się nagrzewa. Wcześniej było to jakieś 6 km nawet przy temperaturze okolo 0'C. Teraz jest to okolo 10 km. Co moze byc tego powodem i czy wszystko wróci do normy, a może mechanik coś skopał? Myślałem nad olejem, bo wczesniej mialem chyba polsyntetyczny. Czy przejscie z oleju polsyntetycznego na mineralny ma jakies znaczenie? Auto ma przebieg: 175 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego minerala zalałeś? Ja z minerala na półsyntetyk wracam, bo jakiś baran wlał minerala dla oszczędności...

 

Co do nagrzewania, to odpal, zagrzej poniżej 90 stopni i sprawdź temperaturę dolnego węża przy chłodnicy. Jeśli ciepły to uszkodzony termostat. A Maks temperaturę jaką masz przy dłuższej jedździe w trasie? Spada znacznie poniżej 90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek85

Mial byc polsyntetyczny. Wiec albo moj meczanik sie pomylil albo dal .... Zadzwonie do niego i sie zapytam bo troche przesadzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego minerala zalałeś? Ja z minerala na półsyntetyk wracam, bo jakiś baran wlał minerala dla oszczędności...

 

Co do nagrzewania, to odpal, zagrzej poniżej 90 stopni i sprawdź temperaturę dolnego węża przy chłodnicy. Jeśli ciepły to uszkodzony termostat. A Maks temperaturę jaką masz przy dłuższej jedździe w trasie? Spada znacznie poniżej 90?

Mój Pasek nagrzewał się do temp 73 st max , dolny wąż od chłodnicy był zimny. Po wymianie termostatu na nowy (Wahler) wskazówka temperatury na 90-aż miło patrzeć.Jeśli to kogoś zainteresuje , to oryginalny termostat był ze znakami Vw-Audi '' Behr'' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień ten olej na ten co miałeś wcześniej jeśli nie masz żadnych wycieków itp.

Nagrzewa się dłużej przez inny rodzaj oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Passata B5 FL 2003 rok z silnikiem 2.3 V5 170 KM. Zakładając instalacje LPG "gaziarz" poinformował mnie że mam do wymiany termostat ponieważ długo się silnik nagrzewa. Pojeździłem i sam stwierdziłem że dosyć dużo km trzeba robić by uzyskać temp. 90 C można nawet rzec że bardzo rzadko osiągam taką temp. a mamy aktualnie temperatury w kali 2-10 stopni C. Podłączyłem auto pod komputer, lecz nie zauważyłem żadnych błędów związanych z czujnikiem temp.

 

Czy macie jakieś propozycję, sugestie, spostrzeżenia lub jakieś własne doświadczenia?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź górny i dolny wąż od chłodnicy jeśli górny jest gorący a dolny lekko ciepły to na bank wymień termostat ? też tak miałem wymiana wszystko załatwiła. Możesz jeszcze poszukać w necie jak sprawdzić termostat przez vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź górny i dolny wąż od chłodnicy jeśli górny jest gorący a dolny lekko ciepły to na bank wymień termostat też tak miałem wymiana wszystko załatwiła. Możesz jeszcze poszukać w necie jak sprawdzić termostat przez vaga

 

Mam na górze gorący na dole jak mówisz lekko ciepły, jutro wymienię termostat zobaczę czy to załatwi temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana termostatu załatwiła sprawę. Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności