Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie czym sie róznią te silniki? wiem że mocą napewno,ale czym jeszcze?

Problem polega na tym ze moge kupić seata ibize(za grosze) z silnikiem ahu a w moim pasku jest afn.

Na jakie problemy moge napotkać? i czy jest sens coś takiego robić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno turbina z tego co wiem afn ma jeszcze dwumas pompa wtryskowa moze glowica ale tego to niewiem ;] inni niech sie jeszcze wypowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad założeniem tego silnika do mojego paska,ale czy to ma sens. Mój motorek umarł i graty będą kosztować tyle co cały ten seacik z silnikiem zdrowym.

Więc jeśli gra jest warta świeczki to czemu nie kupić seata i go nie wypatroszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w tej chwili mogę podać z danych tych silników to AHU ma moc 66kW(90KM) przy4000obr/min moment 202Nm przy 1900obr/min natomiast AFN 81kW(110KM) przy 4150 obr/ min moment 235 Nm przy 1900 obr/min . Wyposażone w skrzynię biegów (5) typ 015 kod DHF lub DHL - różnica przełożeń przekładni gł 3,500 : 1 (DHF) i 3,889 : 1 (DHL). Na razie tyle .Pozdro.Jurek Silnik który chcesz kupić z Seatem był montowany w Passacie.J:)

AFN-AHU.jpg

AFN.jpg

AHU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz sie pogubilem chcesz zrobic przekladke :D ? Czy po prostu na seata zmienic? Jesli przekladka to pamietam ze u mnie jak chciale podmienic w b4 inaczej jest turbina i wydech sporo trzeba przerabiac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekB4

Witam,

Mam podobny problem.

Potrzebuję silnik do mojego Passata.

Mam- tzn. miałem ;) silnik AWX 131 KM.

Czy mogę wstawić silnik AVF.Też 131 KM.

Jakie są różnice.Na forum wyczytałem że różnią sie skrzynią biegów.

AWX-5-biegowa a AVF 6-biegowa.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat interesującego cię silnika na razie znalazłem to

AVF.jpg

AVF skrzynia.jpg

B5 skrzynia biegĂłw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności