Skocz do zawartości
PASEK?????

Siłownik wysprzęglający

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problemik o tuż nad pedałem sprzęgła mam delikatnie [ oślimaczony] siłownik po zapachu wyczułem że, to płyn hamulcowy, w programie ETKA wyczytałem że siłownik wysprzęglający jest połączony z siłownikiem wymuszającym pompę i teraz tak nie wiem czy cały siłownik wysprzeglający wymienic bo to chyba on cieknie czy jakieś uszczelniacze do niego.Miał ktoś podobny problem.Bardzo proszę .Pozdrawiam.Passat B5 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo tylko o jakiego Paska chodzi bo tego nie napisałeś:confused: Jeśli o B5 to przy pedale jest zamontowana plastikowa(obudowa) pompa sprzęgła ,a przy skrzyni wyprzęgnik. Jak miałem uszkodzoną pompę to wymieniałem nową kompletną.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo tylko o jakiego Paska chodzi bo tego nie napisałeś:confused: Jeśli o B5 to przy pedale jest zamontowana plastikowa(obudowa) pompa sprzęgła ,a przy skrzyni wyprzęgnik. Jak miałem uszkodzoną pompę to wymieniałem nową kompletną.Pozdro.

 

a czym sie objawia uszkodzenie ww pompy? Tylko wyciek, a moze jakies halasy??? :eek: Jak sie zachowuje pedal sprzegla twardy, miekki?:668:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym sie objawia uszkodzenie ww pompy? Tylko wyciek, a moze jakies halasy??? :eek: Jak sie zachowuje pedal sprzegla twardy, miekki?:668:

Ja wymieniałem , bo pedał sprzęgła wpadł mi do podłogi i do pewnego czasu wyciągałem go z powrotem czubkiem buta - aż kiedyś padł całkiem i koniec ze zmianą biegów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Czy możesz coś więcej napisać na temat tej wymienionej pompy (koszt pompy i wymiany, producent itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz coś więcej napisać na temat tej wymienionej pompy (koszt pompy i wymiany, producent itp.)

 

W 2006 płaciłem za pompkę wraz z wymianą 280 złotych ,producentem jest Sachs nr odczytany z pompki 8E1 721 401.Oto fota

dsc00133pd9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Dzięki za odpowiedź. Dziś straszą mnie ceną 320 zł + 170 zł wymiana. Z tego co się dowiedziałem to mają (SerwisCzernica Rydułtowy) akurat pompy od dwóch producentów (Sachs i chyba Lucas - tego drugiego nie jestem pewien). Różnica między nimi to ok. 100 zł na niekorzyść Sachsa. Jednak jeśli ta pompa to oryginał to chyba nie będę się długo zastanawiał - choć serce jednak ściska, że tyle kasy trzeba dać.

Kolejna rzecz jaka mi się sypie to przednie łożysko (huczy). Tutaj także będzie mnie czekała wymiana na SKF, a i cena też nie mała.

Czy słyszałeś może od kogoś, czy te pompy można naprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomabuga obudowa pompy jest cała plastikowa, nie wiem , czy są reperaturki.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności