Skocz do zawartości
Gość leszek WODA

Rolka napinacza paska alternatora - dziwne odgłosy 1,9 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek WODA

Witam,

 

Mam samochód Passat 2000r. 1,9 TDi, 85 kW ATJ. Ostatnio usłyszałem dziwne odgłosy w okolicy rolki napinacza paska alternatora na wolnych obrotach> W momencie lania wody na rolkę odgłos ten ucichł, byłem u mechanika, który powiedział mi, że muszę wymienic rolkę, koszt rolki wynosi około 100 zł (nieoryginalnej) ale koszt wymiany około 200 zł, dlatego, że musi demontowac cały przód, jak przy wymianie rozrządu. Jeżeli ktoś spotkał się wcześniej z tym problemem proszę o odpis na mój post oraz podanie ceny oryginalnej rolki w serwisie.

 

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek WODA, no robi cię mechanik w jajo niemiłosiernie. rolka owszem kosztuje 80-100zł, ale wymieniasz bez zdejmowania przodu. Ja sie co prawda nie bawiłem w wymianę samej rolki tylko całego napinacza z rolką (trudniejszy manewr) i nie zdejmowałem przodu zdejmujesz pasek wielorowkowy, odkręcasz wiskozę i wyciągasz wiskozę z wentylatorem górą. Troche gimnastyki potrzeba żeby wyciągnąć wentylator z wiskozą ale się da tylko lekko uginasz przewody od chłodnicy. Póżniej odkręcasz napinacz z amortyzatorkiem i gotowe masz go na wierzchu. Składanie w odwrotnej kolejności.

Robota na max. dwie godziny dla niedoświadczonego. Największy problem to odkręcenie wiskozy zwykłymi narzędziami może być trochę większy problem najlepiej mieć klucz do kół zębatych

kluczls1.th.jpg

Demontaż samej rolki to tylko zdjęcie paska i odkręcenie rolki imbusem.

Zobacz czy ci nie "lata" napinacz bo może juz czas na wymianę całego.

Sprawdz cz ci nie piszczy pompa wspomagania przy pełnym skręcie kierownicy, jak piszczy to raczej napinacz do wymiany. Napinacz do twojego na necie znajdziesz za 380zł wsklepie wołają ok.550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Może troszkę ironicznie się tu wypowiem w pierwszym zdaniu ale baaardzo chętnie poznam producenta i indeks tej nieorginalnej rolki do napinacza paska alternatora. Cena zaiste wspaniała i chętnie poznam źródło tej rolki. Ja znam tylko orginał w cenie 160zł - upust w ASO VW-Audi. Wszystkie znane mi hurtownie sprzedają taką rolkę ale z fabrycznie dołączonym napinacze :rotfl: w cenie właśnie 380zł.

 

Wymiana rolki czy całego napinacza to oczywiście robota na 30 minut bez zdejmowania przodu. Koszt maks 50 - 80zł za robote + materiał.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek WODA, mozesz cos wiecej powieciec o tym laniu wody na pasek ?

Jesli to jakis sposob do sprawdzenia stanu zywotnosci, jeszcze o nim nie slyszalem.. thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mgiełką wody sprawdza się miejsca piszczenia paska wielorowkowego. Woda chwilowo wycisza piski. Żadnego sprawdzania żywotności tym sposobem się nie osiągnie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek WODA

Dziekuję za szybką pomoc z wymianą rolki sie wstrzymam, oczywiście zmienie mechanika u którego jak widac cena uslugi zalezy od wyglondu klienta i jakości jego samochodu.

Co do lania wody, to nie na pasek ale dokładnie na rolkę w miejscu gdzie słychac świszczenie łożyska.

Lejesz bardzo małą ilosc wody dokladnie na łożysko rolki jeśli dziwny dzięk zniknie a pochwili znowy bendzie sie wydobywał to znak że siada.

Nauczył mnie tego stary mechanik kilka lat wcześniej.

 

Tylko gdzie teraz znaleźc dobrego i uczciwego mechanika.

 

PS: Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2008 dla wszystkich posiadaczy PASIÓW!!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stara szkola to stara szkola. Zeczywiscie najlepiej byc samemu wykfalikowanym mechanikiem gdyz robia sie oni kosztowni i raczej juz tak bedzie. Dzieki za rade !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wstrzymuj się z wymianą bo stanie i bardziej narozrabia będą większe koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek WODA

KupiLem w vw aso rolke paska wielorowkowego[174 zL] i napinacz paska wielorowkowego[394zl].Zastanawiam sie ,bo mechanik pokazywal mi napinacz razem z calym ramieniem do ktorego jest przykrecona rolka paska wielorowkowego ,napiszcie czy lepiej wymienic napinacz z ramieniem ,czy wystarczy sam napinacz jak mowili w aso vw.Jutro jade do mechanika.

Cekam na odpowiedz .Z gory serdecznie dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak już zmieniasz napinacz to razem z rolką. Tylko w tym momencie sporo Cię to wyniesie jak płacisz ponad 170zł za rolkę i ponad 390zł za napinacz. W tej drugiej cenie można w InterCarsie kupić caly komplet czyli napinacz + rolka.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek WODA

Mam zamiar wymienic napinacz i rolkę.Chodziło mi tylko o ramie do którego przykręcona jest rolka.bo niewiem czy szukac tego ramienia.Dziękuję za szybka reakcję.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekkusy

Kolego nie wymieniaj paska,rolki i napinacza.Sprawdź najpierw koło alternatora,jest to koło ze sprzęgłem jak ono nsiądzie to takie są objawy. To kółko ma się obraca tylko w jedną stronę, ściągnij pasek i spróbój nim pokręci jak obraca się w obie strony to do wymiany i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darekkusy nie wiem czy zauważyłeś, ale post kolegi leszek WODA jest już prawie starszy od węgla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności