Skocz do zawartości
szefomaciek22

delikatny przeciek z dolnego króćca (((

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam delikatny przeciek z dolnego króćca który wchodzi do chłodnicy. W tym króćcu jest uszczelka ( oring). U mnie ten oring jest już spracowany i nie moge dostać takiego samego:(

Dzwoniłem do serwisu i taj jak przypuszczałem samej uszczelki nie można kopić :((( tyko w zestawie za 250zł(króciec wraz z dwoma węzami) . :przestraszony:

Powyżej przedstawiłem problem a poniżej pytanka

1-czy ktoś was przerabiał ten temat ??Moze miał uszkodzony króciec lub waż i kupił cały zestaw a uszczelka została:)

2- moze ktoś zna dokładne wymiary tego oringu ( jak ja mierzyłem to wyszło mi:

(od wewnątrz 34minimetry grubość 4.2 , mechanikowi wyszło 32 mm na 4mm i tera sam już nie wiem.

3- może będzie ktoś z chwilka czasu i sprawdzi w ETCE czy jest jakiś inny króciec w którym będzie ten oring. I czy króciec występuje w innych modelach ( nr moje chłodnicy 8D0-121-251 AT)

 

ZA wszystkie sugestie ,odpowiedz DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma numeru ta część. Taka sama uszczelka jest w górnej części chłodnicy i w części do której dolny wąż dochodzi do króćca rurowego termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Jakiś czas temu niestety musiałem wymienić u siebie chłodnicę. Od razu wymieniłem też termostat, bo stary był lipny. Przy okazji tych robót kupiłem nowe oringi. Podjechałem do sklepu, gdzie maja takie rzeczy i po prostu mierząc ze starym bez problemu dostałem taki sam. Nie musi być to oryginał, ważne żeby była odpowiednia guma. Jeżdżę już tak rok i nic się nie dzieje, nic nie cieknie. Także moja rada - poszukaj w sklepach motoryzacyjnych, weź ze sobą stary na przymiarkę. Nie musi to być przecież co do nanometrów to samo :)

Szkoda, że nie jesteś z Wrocławia, bo dałbym Ci namiary na ten sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności