Skocz do zawartości
mat1as

zablokowany centralny zamek - alarm nie steruje centralnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam alarm activa 2 w passacie b3.

Do tej pory wszystko działało bez żadnego problemu, aż wczoraj jak wsiadłem jak rano chciałem otworzyć auto to alarm się wyłączył, a zamki ani drgnęły.

Drzwi kierowcy mogę otworzyć tylko na siłę przekręcając kluczyk w pozycję otwarty i jednocześnie ciągnąc za klamkę. Od środka mogę otworzyć ciągnąc rygiel i ciągnąć za klamkę . Pozostałych drzwi nie mogę otworzyć w żaden sposób- ani od wewnątrz, ani od zewnątrz. Wszystkie rygielki są zablokowane. Alarm się włącza i wyłącza, ale nie steruje centralnym.

Co mogło się stać - jak to naprawić. Zaznaczam że stało się to nagle - po nocy. Najgorsze jest to że nie mogę otwierać normalnie drzwi ( tak jakby alarm je zblokował).

 

ps.

dzisiaj odłączyłem przewody od mastera w drzwiach kierowcy i nic to nie dało nawet na siłę nie mogę siłownika rozciągnąć . więc tymczasowo wyciągnąłem mastera z drzwi kierowcy - teraz mogę normalnie kluczykiem otwierać drzwi kierowcy ale żadnych innych nie :-(

 

 

proszę o pomoc znawców tematu elektryki - będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka od centralnego jak masz pneumatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety - to jest zamek elektryczny - dokładany razem z alarmem- to nie jest fabryczny central.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety - to jest zamek elektryczny - dokładany razem z alarmem- to nie jest fabryczny central.

To sterownik znaczy sie centralka padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale alarm się wł. i wył. - mimo to może być centralka zrąbana??

 

tylko dlaczego nawet po odpięciu kabli od siłownika nie mogę nim ruszać ??

jak ja otworze pozostałe drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nawet po odpięciu kabli od siłownika nie mogę nim ruszać ??
Rozbierz go i sprawdź, sprawdź też, czy centralka podaje napięcie sterujące. Być może mechaniczne uszkodzenie siłownika spowodowało awarię elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bolus28

mam podobny problem,po zalozeniu przez mechanika alarmu auto po dwoch miesiacach zwariowalo.chodzi o to ze zaciely sie tylne dzrzwi,przednie dalo sie otworzyc z pilota,oraz nie dzialaja mi el.szyby i el.lusterka i oswietlenie kabiny.jedynym sposobem bylo rozebranie kabli do tylnych drzwi i danie mu impulsu z prostownika-wtedy puscily tylne dzrzwi.reszta raz sama dziala raz nie dziala.mechanik jest bezradny,nawet w laptopie nic nie chce pokazac.pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maseroti

Mi też nie działa centralka i lusterka.Nie podaje mi napiecia na drzwi tylko na podswietlenie,prawdopodobnie moduł komfortu.Zaczełem rozbebeszać i pod swoim fotelem znalazłem kałuże wody, zauważyłem ze mi woda nie spływa tam gdzie akumulator.Gdzie dokładnie znajduje się odpływ i czy są jakieś schematy na moduł komfortu pozdroweczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odplyw znajdziesz pod akumulatorem , ale aby go udrożnić

musisz wyciągnąć aku. w tych odpływach są takie gumki

zwężające się ku środkowi po przeczyszczeniu za miesiąc miałem tam

znowu wodę.Ja te gumki wyrzuciłem i mam święty spokój .

co do modułu komfortu to jeśli zlapał wilgoć to spróbuj go wysuszyć ale

jeśli to nic nic nie da to bedziesz musiał go wymienić!:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maseroti
witam

odplyw znajdziesz pod akumulatorem , ale aby go udrożnić

musisz wyciągnąć aku. w tych odpływach są takie gumki

zwężające się ku środkowi po przeczyszczeniu za miesiąc miałem tam

znowu wodę.Ja te gumki wyrzuciłem i mam święty spokój .

co do modułu komfortu to jeśli zlapał wilgoć to spróbuj go wysuszyć ale

jeśli to nic nic nie da to bedziesz musiał go wymienić!:confused:

dzieki wielkie za to popatrze i porbie tak jak mówisz moduł mam suchutki ale wydaje mi sie ze to jest to wiec spróbuje poszukac gdzieś na szrotach i spróbowac dopasować ale jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności