Skocz do zawartości
Gość NOWY na forum

[silnik] Brak wolnych obrotów na benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NOWY na forum

Witam serdecznie wszystkich forowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem passacika b3 1,6 (1989) z gaźnikiem Pierburg 2E oraz instalacją LPG. Na gazie autko sprawuje sie bez zarzutu, problemy zaczynają się kiedy przełączyć je na benzynę. Bez wzglęgu na to czy silnik jest zimny (palę na benzynie) czy też już zagrzany gdy przełączyć na benzynę silnik nie ma wolnych obrotów - gaśnie gdy tylko zdjąć nogę z gazu (na LPG ma zupełnie przyzwoite czy wręcz zbyt wysokie- mimo ustawienia pokrętła w. obr. na minimum).

Wymieniłem przeponkę (taki metalowy grzybek z uszczelką) pompki przyspieszającej gaźnika (czy jak tam ten element nazywają fachowcy) - gumowa uszczelka była już dziurawa i przepuszczała benzynę (gaz pewnie też). Sądziłem że właśnie tutaj był problem ale niestety- auto gaśnie jak wcześniej.

 

Może ktoś z Was miał podobny problem który udało się jakoś rozwiązać. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podczas jazdy na benzynie wszystko jest ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWY na forum

Podczas jazdy na benzynie silnik wyczekuje tylko momentu żeby wcisnąc sprzegło-wtedy gasnie (trzeba rownoczesnie wciskac gaz). Wyczuwam również minimalny spadek mocy w porównaniu z jazdą na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w gazniku urzadzenie do podciagania gazu po zgaszeniu auta, pedal opada troche jak zgasisz silnik. U mnie w golfie z takim silnikiem mialem takie cos(z prawej strony gaznika) i ten dzyngs odpowiadal za bieg jalowy, jest regulowany srubka bezposrednio do oski przepustnicy z przodu i z tylu od strony kabiny regulacja na klucz 13 chyba. Tak ze albo z przodu srubokretem albo z tylu klucz, z tym ze z tylu ustawiasz rownoczesnie ile ma podciagnac pedal gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWY na forum

Witam

 

Niestety nie miałem okazji by zerknąć pod maske mego paska - brak garażu i obfite opady śniegu skutecznie mi to uniemożliwiły:(

Pościagałem sobie za to schematy gaźników więc zaznajomię sie lepiej z budową.

 

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności