Skocz do zawartości
Gość nosekdomin

Ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nosekdomin

Witam mam pytanko odnośnie dobrych niedrogich i sprawdzonych firm ubezpieczeniowych! Niedługo muszę wznowić AC i OC, dotąd korzystałem z PZU-cały pakiet! Lecz ostatnio zauważyłem nowy allianz-direct i po odwiedzeniu stronki i po obliczeniu wychodzi na 500pln taniej niż w pzu i z dodatkowymi opcjami(pełen pakiet)np z dodatkowym assistance. Link 4 też chwalą znajomi. Mam tylko pytanko czy znacie jeszcze jakieś opłacalne i WYPŁACALNE firmy godne polecenia albo jakieś kruczki lub mixy? Mój znajomy ma co prawda cinquecento (nie wiem czy dobrze napisałem) i OC płaci na poczcie (bo najtaniej a i tak musi zapłacić), a AC gdzieś indziej i mu wychodzi taniej. Ja jutro też oblicze sobie pocztę z np PZU i zobaczę jak wychodzi mixik.

 

A Wy drodzy koledzy możecie coś z doświadczenia polecić???

 

tylko dodam że PZU mnie już drugi raz w bambuko zrobiło!!! Na wakacjach (w Polsce) zostawiłem wypchanego zakupami passka mojego biednego ;) pod supermarketem i po powrocie tylne szyby opuszczone, włączone podgrzewanie szyb, i wsadzona 5tka bez ręcznego-czyli to wszystko nie w moim stylu!!! Tylko wjechałem na pas parkingowy z skręconymi kołami a kierownicę zakablowałem w drugą stronę- i po takim zablokowaniu czasami sam mam problem odblokować kierownice i zapieram sie całym ciałem. I na całe szczęcie spłaszczony imbus kradzieja w moim zamku pękł i został w stacyjce. Nic więcej nie skradli ani nawet nie popsuli. Co potem to nieważne tylko powiem że widziałem kilka rzędów dalej złodzieja w innym aucie i tajniak z policji to widział lecz stwierdził że on przyjechał do tego zgłoszenia a nie żeby ścigać kradzieja. Tylko pokazałem mu środkowy palec a on się uśmiechnął!! Potem zrobił adieu w seicento! Ale zmierzałem do tego że "rzeczoznawca" z PZU miał wycenić szkodę itp ja miałem czekać na pismo a auto już w serwisie było robione. I przysłano mi wycenę z passata B3 z częściami już nieprodukowanymi i w cenach zastępczych części na 993pln a mnie serwis kosztował 3500pln!!! A na samym dole gdzieś tam było napisane że jak w dwa dni sie nie odwołam to ta wycena będzie zatwierdzona bez odwołania-na szczęście po małej wojnie zdążyłem i dopiąłem swego. Ale dla porównania dodam że znajomy właśnie niedawno renaultem wjechał w dzika i poduchy i cały przód wiadomo i w 2 dni miał załatwione a wybrał sobie najtańsza opcje ubezpieczenia. I tu właśnie zaczęły sie moje rozmyślania bo w linku zapłacił wiele wiele mniej jak ja!!!

 

Więc bardzo proszę napiszcie koledzy jak sami macie rozwiązany problem cena/a jakość ubezpieczalni???

 

pozdrawiam szerokiej drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o firmie CIGNA STU - ja ubezpieczałem w HDI ale w Cignie wyszło mi sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz-dark

nie wolno patrzec tylko na wysokość składki!!! często ubezpieczalnie wpisuje w umowe rozne ciekawe rzeczy np (chodzi o AC)

- tylko właściciel może jeżdzić autem, jeżeli osoba trzeba doprowadzi do kolicji/wypadku wowczas nie bedzie mogla dochodzic swoich praw odszkodowawczych

- szkoda całkowita jest liczona np. od 60% wartosci auta

-ubezpieczyciel ma prawo naliczac koszty czesci uszkodzonych w razie kolizji po cenach zamiennikow

-moze stosowac amortyzacje

jest jeszcze kilka innych "ciekawostek", ktore wychodza w przykrych chwilach:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin
często ubezpieczalnie wpisuje w umowe rozne ciekawe rzeczy np (chodzi o AC)

- tylko właściciel może jeżdzić autem, jeżeli osoba trzeba doprowadzi do kolicji/wypadku wowczas nie bedzie mogla dochodzic swoich praw odszkodowawczych

- szkoda całkowita jest liczona np. od 60% wartosci auta

-ubezpieczyciel ma prawo naliczac koszty czesci uszkodzonych w razie kolizji po cenach zamiennikow

-moze stosowac amortyzacje

Super dzięki za podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin
poczytaj sobie o firmie CIGNA STU

Ojciec ma golfa w tej firmie -cena naprawdę konkurencyjna i bez większych kruczków w umowie. Lecz ojciec robi 7-9 tyś rocznie- z czego ja jego autem nabije mu 3tyś. Jest takie powiedzonko: Kto nierobi nic nie popełni błędu :P hehe ja robie znacznie więcej kilometrów i prosiłbym o wypowiedzi użytkowników CIGNY aby wypowiedzieli się jak wypada w przypadkach wypłat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczytac ;)

 

KLIK

 

klik

 

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie chciałem zakładaćnowego tematu. mam pytanko co myslicie o ubezpieczeniu samochodu w COMMERCIAL UNION DIRECT chodzi mi o OC i AC?/ Ma ktoś ubezpieczony samochód w tej firmie ? ma ktoś jakies doświadczenia z ta firmai czy wogóle warto ? dodam ze stawki maja chyba atrakcyjne :)

 

dzieki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś wie czy w którejś firmie nie dopłaca się za oc jak ma się współwłaściciela który nie ma zniżek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ubezpiecza smochodu w CU DIRECT ????:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja właśnie przed momentem ubezpieczyłem swojego Passka w TU CIGNA. Dość długo przeglądałem różnego rodzaju oferty ale ta zdaje się wyglądać najlepiej. Wszytko wygląda naprawdę nieźle i w porównaniu do konkurencji nawet wszelkich ubezpieczeń direct naprawde przyzwoicie. Z tego co powiedział mi mój doradca mają niskie składki z uwagi, na to że nie mają jeszcze dużych kosztów technicznych, bo od stosunkowo niedługiego czasu mają ubezpieczenia komunikacyjne.

Oby tylko ściągalność była przyzwoita, ale z tego co wiem z doświadczenia to duże towarzystwa pokroju PZU również potrafią mnożyć powody aby tylko nie wypłacić ubezpieczenia lub wypłacić ale z maksymalną szkodą dla klienta.

Życzę owocnych poszukiwań i trafnych wyborów. No i żeby nie było powodów do korzystania z tego typu usług.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności