Skocz do zawartości
herflik-00

Brak napięcia na wtryskiwaczu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu walcze z niechęcia mojego auta do konsumpcji benzyny . Na gazie chodzi jak trzeba a na benzynie nawet sie nie zająknie .

Pompka daje ponad 1,5 bara , filtr paliwa wymienilem ,przekażnik odcinający wtryskiwacz na gazie rowniez sprawdzony , wtryskiwacz podpiety "na krotko" działa ...a auto dalej milczy .

 

Podejrzenie padlo na zasilanie wtyskiwacza no i po zmierzeniu okazalo sie ze wynosi ono 0.48 V na biegu jałowym i dochodzi do 0.5V na wyzszych obrotach .

Przewodu od wtryskiwacza do sterownika dobre wiec co ?? Sterownik ? Jak to zdiagnozowac ?

Jezeli ktos to przerabial lub moze pomoc prosze o rady .

 

Acha , awaria wystapila nagle tzn auto stalo tydzien i przy probie uruchomienia go odmowilo wspolpracy . Jak juz mowilem na gazie 0 klopotów .

 

pozdrawiam herflik-00

 

ps Jezeli padnie rada " kody blyskowe - diagnostyka " to prosze rowniez mnie oswiecic jak to sie robi bo albo jak glupi jestem albo cos skaszanione u mnie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mozesz sprobowac kupic inna centralke cena na allegro 30-50 zl.Mialem podobny przypadek z tym ze moj odpalal i gasl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W koncu znalazlem przyczyne . Jak zwykle okazala sie trywialna , a mianowicie na rezystorze szeregowym wtryskiwacza bylo przebicie na mase . Nawet nie na samym rezystorze a na wyprowadzeniach elektrycznych ( koszulki izolujace rozpadly sie ze starosci i jedno z wyprowadzen zwierało do filtra gazu ktory akurat tam jest zamontowany :wstyd: ) Zaizolowalem to porzadnie i teraz gra :hurra:

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności