Skocz do zawartości
Gość wengan

Mechanizm elektrycznych szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wengan

Witam.

Mam problem z mechanizmem od elektrycznych szyb w B4. Zaczęło się od głośnego stukania przy domykaniu szyb. Zdjąłem tapicerkę i okazało się że mam wyłamanych kilka zębów na zębatce od tego mechanizmu. Może ktoś się orientuje czy można wymienić samą zębatkę czy trzeba cały mechanizm. Czy można zaadoptować mechanizm z B3 do B4? Podobno trochę się różnią.

Jeśli ktoś ma kompletny mechanizm na zbyciu to proszę o kontakt (lewe przednie drzwi).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem identyczny problem, kupiłem na allegro ten mechanizm. Ciężko jest znaleźć ten od strony keirowcy, powodzeniaw szukaniu, przespawac napewno sie da sama zebatke, ale musisz miec itak dobra jakąś, ale tego nie praktykowalem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem u siebie i wymieniłem cały mechanizm ponieważ w B3 jest nitowany i nie bardzo jest jak wymienić całą zębatkę :-( Z tego co wiem to w B4 jest inny mechanizm więc może da radę wymienić samą zębatkę, życzę powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Dzięki za podpowiedzi. Na razie zamknąłem szybę na sztywno i będę się rozglądał po necie. Na szrotach niestety nie znalazłem B4. Pozdrawiam.

 

Mam jeszcze jedną prosbę o podpowiedź.

Znalazłem na allegro ręczny mechanizm opuszczania szyb

http://allegro.pl/item254...zania_szyb.html

Pytanie: czy zębatka jest taka sama jak w elektrycznym i czy można ją przełożyć.

Może ktoś próbował takiej sztuczki ?

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem- wytarte kilka zębów w zębatce. Najpierw naspawałem i wypiłowałem tą zębatkę. Jakiś czas chodziło ale później znów było to samo, bo jednak spaw jest za słaby i szybko go wytarło. Na szrocie to bardzo rzadki widok i ciężko to dostać szczególnie od drzwi kierowcy, bo ta strona jest częściej otwierana i i bardziej się zużywa. Mi znajomy przywiózł ze szrotu z Anglii(tam strona lewa jest stroną pasażera :rotfl: a co za tym idzie łatwiejsza do dostania). Po wymianie jak na razie śmiga do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności