Skocz do zawartości
Gość STUFF

Klepiące popychacze chydrauliczne w 1.6 d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STUFF

Panowie klepią mi popychacze chydrauliczne w silniku 1.6 d, z tym ze raz klepią a raz nie i nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Czy moze to wina oleju. Nadmieniam ze w tamtym roku byly zmieniane na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

klepią tylko jak jest zimny, czy tak znienacka? Jeżeli tylko klepią jak jest zimny to możesz spróbować zabawy z olejem, podejrzewam ze może mieć to związek z rozrządem, sprawdz czy masz go dobrze ustawionego, mi wpadło coś pod pasek przebiło sie przez niego i przestawiło o 1 ząb na kole wału, po tym silnik klepał dość głośno, w pierwszej chwili myślałem ze to tłumiki . powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STUFF

Raz klepią na zimnym a raz nie klepią, czasem na ciepłym je słychac a czasem nie, wiec nie bardzo wiem co jest grane. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

to trochę dziwne że tak różnie klepie :/ chciałbym pomoc ale jedyna rzecz do jakiej nie wkładałem łapek w moim pasku to silnik, no nielicząc wymiany pompy wtryskowej i paska rozrządu :] mógł się któryś kanał od smarowania przypchać :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

w książce którą man nic nie ma na temat popychaczy:( nie wiem może to zawory klepią, ale żeby je wyregulować to trzeba już w warsztacie, bo reguluje się podkładkami chyba ze sam to umiesz zrobić. to by chyba tyle. więcej nie wiem. powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STUFF

No niby wszystko fajnie tylko tu są kasatory luzów automatyczne :) A moze byc wina oleju?? Ja uzywam oleju Venoil 15w40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

Ja powiem szczerze ze nie wiem jaki mam teraz dokładnie olej, wywaliło mi uszczelkę od pokrywy zaworów i oleju mi ubyło, zajechałem na stację PKS-u i tam mi sprzedali dobry a zarazem tani olej, który stosują w autobusach, jest dość gęsty i dobrze bo nie ubywa tak szybko on jest chyba 15w-50 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności