Skocz do zawartości
Gość DarekL

Podświetelnie tarcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekL

Witam, nie działa mi podświetlenie tarcz ale świecą się wyświetlacze cyfrowe czyli zegar i licznik kilometrów działa też regulacja jasności sprawdziłem tez bezpieczniki nie wiem teraz czy wyciągać cały zestaw wskaźników, jest z tym trochę roboty i nie bardzo mi się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie tarcz jest z innych żarówek niż wyświetlacze. Wyświetlacze mają swoje (po jednej na każdy), a tarcze oświetlają trzy żarówki z góry - albo poszły Ci wszystkie żarówki, albo gdzieś nie łączy taśma, która je zasila. Bez rozbierania nie poradzisz :(.

Ale to nie jest takie trudne - raz robiłem to czekając pół godziny w kolejce do myjni :)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
Witam, nie działa mi podświetlenie tarcz ale świecą się wyświetlacze cyfrowe czyli zegar i licznik kilometrów działa też regulacja jasności sprawdziłem tez bezpieczniki nie wiem teraz czy wyciągać cały zestaw wskaźników, jest z tym trochę roboty i nie bardzo mi się chce.

 

Napisz jaki masz typ licznika. Czy jest to licznik elektroniczny /ilość przebiegu jest zapisywana na wyświetlaczu elektronicznym/ czy mechaniczny / kilometry są zapisywane na liczniku mechanicznym/.

W każdym razie vw stosował b. awaryjne liczniki, w których b. często występuję tzw. zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekL

Passaty z 96 roku miały juz liczniki kilometrów elektroniczne, a przebieg u mnie to 138 tyś. i nie wiem jakie to ma znaczenie do podświetlenia tarcz ale dzięki za zainteresowanie moim problemem wydaje mi się że bez demontażu licznika się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
Passaty z 96 roku miały juz liczniki kilometrów elektroniczne, a przebieg u mnie to 138 tyś. i nie wiem jakie to ma znaczenie do podświetlenia tarcz ale dzięki za zainteresowanie moim problemem wydaje mi się że bez demontażu licznika się nie obędzie.

 

Polemizowałbym na ten temat... Czasem licznik już jest zmieniony wcześniej na mechaniczny, stąd me pytanie.

A powracając do naprawy licznika, miałem podobny problem, były przerwy pod dużym zielonym rezystorem zainstalowanym niestety w liczniku. Po przelutowaniu rezystora i gniazda kostki podłączeniowej problem zniknął. Życzę powodzenia. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekL

Teraz to jestem pewien że to zimne luty bo stuknąłem w liczniki od gury i teraz żarówki świecą, będę musiał jednak zdemontować zestaw liczników bo problem może się powtórzyć ale trochę przeraża mnie sposób demontażu gdzieś znalazłem na form ze trzeba zdemontować kratki nawiewu i przełącznik świateł żeby odkręcić ale jak wyciągałem w swoim starym B3 to pamiętam że odkręcałem tylko dwie śruby od gury wychodziła jakaś osłona i potem kolejne dwie śruby trzymające liczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekL

W sobotę biorę się za poprawianie lutów w licznikach i przy okazji zmieniam podświetlenie na niebieskie, to nie stanowi dla mnie żadnego problemu z racji wykonywanego zawodu ale mam pytanie czy nie lepiej było by odłączyć akumulator na czas wyciągania liczników pytam bo nic na forum o tym nie znalazłem, a jeżeli odłącze akumulator na godzinę czy nie będę miał problemów z komputerem silnika i z elektroniką od gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciagalem licznik kilka razy i nie odlaczalem aku, pozatym nie ma z tym tak wiele roboty, demontaz to doslownie 5 minut, gorzej z montazem przy licznikach mechanicznych trzeba uwazac na linke, przy nieumiejetnym demontazu/montazu mozna sobie zrobic kuku i linka bedzie "trykac".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r.netis

Zdjęcie i założenie kompletnych zegarów to robota góra na 20 minut. Bez zdejmowania kierownicy jest troche wiecej zabawy. Odkręcasz 4 śrubki i masz prawie cały na wierchu. U mnie siadła taśma łącząca żarówki to wyminiłem na przewody i przy okazji zainstalowałem sobie diody zamiast żarówek - w sumie deskę podświetlało mi 10 białych diód .. jednak z rcji tego że kupiłem najtńsze to teraz czeka mnie rozbieranie po raz kolejny. Wymienię sobie podświetlenie na niebieskie światło katodowe z dwóch katod 10 cm :) pasują jak ulał.

Oczywiscie jak będe demontował i montował to porobię fotki. Może się komuś przydadzą :D

 

PS. Jak nie odłączysz aku to nic się nie dzieje - co najwyżej ustawisz sobie od nowa zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekL

Faktycznie demontaż zegarów to przysłowiowa bułka z masłem, wymieniłem żarówki na ledy to też żaden problem z tym że w tych zegarach jest zupełnie inaczej niż znalazłem na opisach na forum żarówki są w takich plastykowych ramkach wpinane do metalowych szyn i nawet nie trzeba rozbierać obudowy ale pojawił się inny problem chciałem wymienić podświetlenie wyświetlaczy i tu pojawiła się niespodzianka, wyświetlacze są wlutowane do płyty głównej bezpośrednio nie tak jak w starszych typach zegarów na gumkach przewodzących (elastomerach) i żeby wymienić podświetlenie z zielonego na niebieskie musiał bym je wylutować a tym to już za dużo zabawy i teraz to trochę tak dziwnie wygląda niebieskie tarcze i zielone wyświetlacze jeżeli nikt mi nie podpowie jak to zrobić w prostszy sposób to tak zostawię. Przypomnę tylko że to jest pasat z 96 roku w wersji pacyfic i ma oryginalnie białe tarcze a wszystkie wskazówki są napędzane silnikami krokowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności